فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
مهدی چهره (mita )    

بحران ازدواج در شهرستان میانه

درج شده در تاریخ ۹۲/۰۳/۲۵ ساعت 01:30 بازدید کل: 2999 بازدید امروز: 196
 

باسلام همراهان گهربارم برای تنوع از سیاست بیرون میروم سر نخ مطلبی را می نگارم که شما دوستان بزرگوار مکمل آن خواهید بود. 

آنچه که قدر مسلم است؛ طبق آمار رسمی نهادهای مربوطه و مشاهدات عینی، سن ازدواج در ایران خصوصاً در شهرستان میانه بعنوان یک جامعه اسلامی نه تنها بالا رفته، بلکه در واقع تبدیل به بحران اجتماعی شده و متاسفانه دامنه آن نیز روز به روز وسعت می یابد.

این در حالی است که علیرغم نظر اکثریت مردم بر ازدواج سهل و آسان طبق سفارشات اسلامی، ولی متاسفانه باز هم شاهد بحران ازدواج در شهرستان میانه بوده و هستیم که به نظر می رسد علل آن افزایش تجملات -- مهریه های سنگین -- بالا رفتن آمار طلاق -- کاهش عملی ارزشهای اسلامی -- ضعف فعالیت های فرهنگی و حمایتی نهاد های ذیربط و الگوپذیری امور غیر ارزشی و اختلاف برانگیز از اینترنت ،ماهواره و گاهاً نیز توقعات و انتــظارات بـیش از حد بالای خانواده‏ها و یا خود دختران و... می باشد.

آیا غیر از این است که علل مواردی که ذکر شد منتهی به بحران مزبور گردیده و نهایتاً آن نیز منجر به افزایش انواع جرائم و ارتباط روابط نامشروع جوانان میگردد؟ 

حال زمان آن فرا نرسیده است که جهت رفع این بحران که آرزوی قبلی اکثر خانواده هاست؛ با رواج ازدواج سهل و آسان و مهریه های سبک، کم کردن توقعات و... اقدام عملی نمود؟

 ازدواج

امیدوارم با لایک مطلب، با هم جوابی اصولی تقدیمشان کنیم، آنچه که به ذهن من خطور کرد نگاشتم، حال امید به تصحیح و تکمیل آن توسط شما بزرگواران را دارم. با تشکر.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۲/۰۳/۲۵ - ۰۱:۵۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
3
4
5
6
1 2 3 4 5 6


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات