فراموش کردم
اعضای انجمن(398) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
محراب عبوسی (mehrabdj )    

یارانه حمایتی

درج شده در تاریخ ۹۸/۰۸/۲۸ ساعت 23:16 بازدید کل: 211 بازدید امروز: 211
 

 

کلیات

یارانه حمایتی یا همان طرح حمایت معیشتی نام طرحی است که پس از اعمال سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن، توسط دولت دوازدهم و در آبان ماه ۱۳۹۸ اجرایی شد. بر اساس این طرح مقرر شده است که به خانوار‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دونفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره به بالا ۲۰۵ هزار تومان یارانه حمایتی جبرانی افزایش قیمت بنزین تعلق بگیرد.

 

پرداخت نخستین مرحله

نخستین مرحله واریز یارانه حمایتی ساعت ۲۴ شب ۲۷ آبان به حساب یارانه نقدی برخی مشمولان واریز شد. پیشتر از این پرداخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در اطلاعیه جدیدی اعلام کرده بود که مرحله اول یارانه حمایتی ساعت ۲۴ دوشنبه واریز می‌شود و مراحل بعد در ساعت ۲۴ چهارشنبه و شنبه آینده صورت می‌گیرد.

 

بررسی های آماری مشمولان طرح

برآورد‌ها نشان می‌دهد، بر اساس کلیات طرح کمک معیشتی دولت، نزدیک به ۲.۷ میلیون خانوار ۱ نفره، نزدیک به ۳ میلیون خانوار ۲ نفره، ۴.۵ میلیون خانوار ۳ نفره و ۵ میلیون خانوار ۴ نفره کنار ۲.۶ میلیون خانوار ۵ نفره به بالا از مزایای این طرح بهره‌مند خواهند شد.

 

اختصاص تنخواه برای پرداخت مرحله اول

با توجه به همزمانی تقریبی افزایش قیمت بنزین و آغاز پرداخت یارانه حمایتی، مبلغی نزدیک به ۲۵۰۰ میلیارد تومان به‌صورت تنخواه برای پرداخت دور اول کمک معیشتی توسط دولت تهیه شد.

این مطلب توسط محراب عبوسی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۸/۰۸/۲۸ - ۲۳:۲۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)