فراموش کردم
اعضای انجمن(100) دلایل رد مطلب مقررات انجمنهای سایت
جستجوی انجمن
محراب عبوسی (mehrabdj )    

غرور ... آقایان حتماً بخوانند .

منبع : http://www.akairan.com/khanevadeh/fardi1/110814091
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۸/۱۴ ساعت 23:07 بازدید کل: 106 بازدید امروز: 100
 

 

 


 
اختلافات خانوادگی یک امر طبیعی است. اگر بین زن و مرد بگو مگو نباشد یعنی هیچ حرفی با یکدیگر ندارند یعنی رابطه شان آنقدر سرد است که هر یک راه خود را می رود صد البته این کمال مطلوب نیست. زندگی های امروز با فراز و نشیب، و با قهر و آشتی توأم است. آفتاب آشتی ها همیشه گرمابخش دوری ها و جدائی ها بوده و هست. حال اگر همسر شما بر اثر پیشامدی از خانه قهر کرد، شما چه می کنید؟ آیا شما هم می گوئید: ”خودش رفته، خودش هم باید برگردد؟...

 

 Image result

غرور آقایان,غرور مردانه چیست,غرور مردانه,اثر غرور در زندگی,اثر غرور در زندگی اجتماعی,ر در زندگی مشترک

 و اگر شما چنین شرطی را عنوان کردید، او باید بپذیرد، یا راه حل دیگری هم وجود دارد. در اینجا روی سخنم با مردان تازه ازدواج کرده و جوان است. زمانی پیش می آید که خانم خانه خسته شده، از دعواها، از قهرها و آشتی ها، از کم محلی های شوهر و احتمالاً فامیل شوهر. آن وقت قهر می کند به خانه پدر و مادرش می رود. به جائی که روزگار کودکی اش را گذرانده، به جائی که در بازوان پدر می آرمیده و به سینه مادر پناه می برده، به جائی که حرف سخت، نشنیده و در دریای مهر و محبت خانواده غرق بوده و حالا دلش برای آنجا تنگ شده است. شاید یادش رفته که شوهر کرده و احتمالاً یکی دو بچه دارد. فکر می کند اگر نزد والدینش برود همه چیز عوض می شود. به هر حال طرز فکر او این گونه است و هر انسانی حق تفکر دارد حتی اگر این فکر اشتباه باشد. البته خانم خانه باید می ماند و مشکلش را حل می کرد ولی خب نتوانسته، طاقتش تمام شده، در آن لحظه فکرش درست کار نکرده و نتوانسته برای اختلافات خود با شوهرش راه حلی بیابد.

 

Image result

زنان نازک دل و لطیف هستند، زودرنجند، حساسند زیرا بار عاطفه را به دوش می کشند. اگر می ماند بهتر بود، ولی کاری است که شده، چه بسا پشیمان شده، پس حالا چه باید کرد؟ آیا باید گفت چون خودش رفته، خودش هم باید با پای خودش برگردد و یا راه حل دیگری هم وجود دارد. آیا باید در فکر این بود که او را سرجایش نشاند و رویش را کم کرد تا دیگر منزل را ترک نکند یا احتیاجی به این کار نیست. آیا باید برای خانم ها خط و نشان کشید و از آن ها خواست تا غرورشان را جریحه دار سازند و با پای خودشان به خانه بازگردند و یا می توان با یک دسته گل به سراغشان رفت و روح خسته و لطیف شان را شاد کرد و از آن ها خواست تا دوباره به خانه برگردند.
مردان عزیز، اخم خود را توی هم نکنند و از من ایراد نگیرند که چرا چنین درخواستی از شما می کنم. اگر حوصله داشته باشید توضیحات بعدیاین مسئله را بهتر روشن می کند. زنان در پی دانستن علاقه شما به خودشان هستند. آن ها با این کارشان، شما را در ترازوی سنجش قرار می دهند. آن ها می خواهند با این اقدام شما که خواستن در آن متبلور است، به خود و اطرافیانشان ثابت کنند که همسرشان به آن ها علاقه مند است و می خواهند به خودشان ثابت شود که همسرشان برای به دست آوردنشان حاضر است تلاش کند. شما با این اقدام متهورانه، یک نکته مهم را به زن خود ثابت می کنید که ”او را دوست دارید.“و پایه مهر و محبت شما آنقدر سست نیست که با هر هرزه بادی به لرزه درآید. شما با این کارتان ثابت می کنید که مهر و محبت اصیل را می شناسید و برای این خواسته حاضرید پرداخت داشته باشید. شما نباید فکر کنید که اگر دنبال همسرتان بروید، او گستاخ خواهد شد و هر بار خانه و کاشانه را رها خواهد کرد و به انتظار گل و شیرینی شما خواهد نشست. او خودش آن قدر صاحب عقل و درایت است که بداند این کار برای دو سه بار امکان پذیر است ولی برای همیشه کارساز نیست زیرا زنان می دانند که گرچه مردان می توانند بخشنده باشند ولی آنان قادر نخواهند بود که هر بار غرور خود را بشکنند و به دنبال زن خود به در خانه پدر و مادرش برای گدائی محبت بروند. پس آن ها قادرند کاری کنند که احترامشان دست خودشان باقی بماند. شما امتحان کنید، اگر دیدید همسرتان از این حسن نیت شما سوءاستفاده کرد، آن وقت شما به دنبال او نروید.
اجازه ندهید در این خصوص، بزرگ ترها در کار شما دخالت کنند و مثلاً بگویند: این کار را نکن، همسرت پررو می شود. پررو می شود یعنی چه؟! هیچ کس حق ندارد این جمله گستاخانه و از مد افتاده را در خصوص زن امروز استفاده کند. هیچ کس ولو بزرگ تر شما حق ندارد در روابط انسانی و عاطفی شما دخل و تصرف کند. احترام به همسر، شما را نزد همه محترم تر خواهد کرد. بدیهی است که پس از هر آشتی، زن و شوهر باید بلافاصله با یکدیگر مذاکره کنند، زیرا آشتی های با مذاکره و آگاهانه که منجر به یافتن علت قهر و دعوا می شود، می تواند پایدار باقی بماند.

 

 

http://www.akairan.com/khanevadeh/fardi1/110814091128.html

این مطلب توسط محراب عبوسی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۸/۱۴ - ۲۳:۱۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات