فراموش کردم
اعضای انجمن(100) دلایل رد مطلب مقررات انجمنهای سایت
جستجوی انجمن
محراب عبوسی (mehrabdj )    

در مواجهه با خیانت چه باید کرد؟

منبع : http://aroosi.akairan.com/marriage/rabeteh/2014101
درج شده در تاریخ ۹۳/۰۷/۲۶ ساعت 00:26 بازدید کل: 48 بازدید امروز: 46
 

در مواجهه با خیانت چه باید کرد؟ 

 

 یکی از مهم ترین نکاتی که در اینجا باید ذکر کرد این است که حتما از برقراری ارتباط با فرد دیگری برای جبران خلأ فرد مقابل یا تلافی کار او اجتناب کنید. در بسیاری از موارد، پس از مشاوره با بررسی اوضاع یا کاهش التهاب و ناراحتی ناشی از این امر و پشیمانی فرد مقابل، ممکن است دو طرف تصمیم بگیرند به ارتباط خود ادامه دهند. در اینجا حضور فرد سوم (یا به عبارتی، چهارم) که صرفا برای پوشاندن خلأ فرد خیانت دیده یا انتقام از او وارد ماجرا شده است، بسیار مشکل ساز خواهد بود.

                          ,در مواجهه با خیانت چه باید کرد؟ خیانت,مواجهه با خیانت,روابط دختر و پسر

 

ـ بنویسید

 

یکی از بهترین و کارکشته ترین مشاورانی که می توانید در شرایط سختی به او تکیه کنید صبر و تحمل است. شاید یکی از بهترین راه ها برای به کار گرفتن این مشاور نوشتن هر چیزی است که در دل دارید.

وقتی دفتری برمی دارید و هر چه در دل دارید در آن می نویسید، بیش از هر چیز بین احساسات و هیجان هایی که در آن لحظه دارید و رفتارهایی که ممکن است از شما سر بزند وقفه ایجاد می کنید. این وقفه می تواند به شما در تحمل کردن این مسأله و کنار آمدن با آن کمک های فراوانی کند. پس از نوشتن و مرور آنچه نوشته اید، خودتان به بسیاری از افکار نادرست یا افراطی خود پی می برید و می توانید با آنها منطقی تر برخورد کنید.

برای مثال، یکی از افکاری که پس از متوجه شدن این امر ممکن است به ذهن خطور کند این است که «او مرا احمق فرض کرده و به من دروغ گفته. بهش نشان می دهم که احمق کیست.» این فکر می تواند به طیف وسیعی از رفتارهای نابهنجار و غیرمنطقی منجر شود ولی با نوشتن و مرور آن، پس از مدتی، احساس و هیجان همراه با آن ملایم تر و قابل تحملتر شود.

وقتی التهاب و خشم ناشی از این فکر کاسته شود، می توان آن را با افکار دیگری مانند «احتمالاً امیدوار بوده که من این موضوع را نفهمم» یا «حتی اگر چنین فکری داشته، من هوشمندتر از این حرف ها هستم» یا هر فکر منطقی دیگری جایگزین کرد. هنگامی که پس از فهمیدن مسأله به این فکر می افتید که «حتما اشکالی در کار منم بوده که او مرا کافی نمی داند.» می توان با مکث و صبر، اندکی متوجه این مسأله شد که «اگر چه احتمال دارد مشکلی در رابطه باشد، مسلما این مسأله صرفا تقصیر من نیست» یا «من می دانم چیزی برایش کم نگذاشته ام، پس مشکل صرفا از سوی من نیست» عبارت های مناسب تر و تسکین بخش تری هستند. نوشتن و مرور هر آنچه ممکن است در آن لحظه ذهن شما را مشغول کند مزیت دیگری نیز دارد: درباره خودتان و کاستی ها و حتی مشکلات تان نکات بسیاری می آموزید.

مرور کردن و خواندن دوباره فکرها و یادداشت ها و تلاش برای سر و کله زدن با آنها و یافتن جایگزین منطقی تسری برای آنها، هم با مشغول کردن ذهن شما، التهاب و ناراحتی مربوط به ماجرا را می کاهد و هم به شما در حل منطقی تر مسأله کمک می کند.

 
 

ـ درد دل و مشورت کنید.

 

در مواقعی که چنین مشکلی روی می دهد و از آنجا که این امر با ناراحتی و پریشانی بسیاری همراه است، مشورت و درد دل کردن با فردی دیگر می تواند بسیار کمک کننده و تسکین بخش باشد، اما باید در انتخاب کسی که با وی مشورت می کنید دقت زیادی داشته باشید زیرا خیلی از افراد ممکن است برای این کار مناسب نباشند.

برای مثال، دستی را که خود تجربه مشابهی داشته ـ اگرچه ممکن است شما را خوب درک کند ـ برای مشورت انتخاب نکنید. این دوست شکست خورده ممکن است به خاطر همدلی و برانگیخته شدن احساسات مشابه در خودش و وارد کردن مسایل شخصی اش، شما را به بیراهه بکشاند یا آتش غم و اندوه شما را شعله ورتر کند. همچنین کسانی که ممکن است در آینده با هر دو نفر سر و کار داشته باشند و دانستن این مسأله باعث از بین رفتن آبروی فرد مقابل نزد او می شود برای مشاوره مناسب نیستند.

این را به خاطر داشته باشید که از بین رفتن آبروی فرد مقابل به ضرر خود شما خواهد بود. از سوی دیگر، در این شرایط حساس و آسیب پذیر، مشاوره با فرد جوان دیگری از جنس مخالف ـ برای مثال دوستان او ـ ممکن است شما را در معرض خطر درگیر شدن در رابطه دیگری قرار دهد که به احتمال زیاد، منطقی و سنجیده نیست و پایان خوشی نخواهد داشت.

 

http://aroosi.akairan.com/marriage/rabeteh/20141015205518.html

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۳/۰۷/۲۶ - ۰۷:۴۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات