فراموش کردم
اعضای انجمن(526) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
مهدی..یعقوبی.. (mehdi9882 )    

به مناسبت روز دانشجو،جوانان فارغ التحصیل دانشگاهها در شهرستان میانه در چه وضعیتی هستند؟!

درج شده در تاریخ ۹۵/۰۹/۱۷ ساعت 21:00 بازدید کل: 180 بازدید امروز: 178
 

روز دانشجو

به نام خدا

ضمن تبریک به مناسبت روز دانشجو و فارغ التحصیلان دانشگاهها،همانطور که مستحضرید با افزایش رشته های دانشگاهی،گرایش ها و همچنین افزایش پذیرش دانشگاهها،دانش آموزانی که دوران دبیرستان را به اتمام میرسانند اکثرا جذب دانشگاهها میشوند به امید کسب علم و دانش و همچنین نگاه ویژه ای به آینده و جذب در ادارت،شرکت ها و کارخانه ها با رشته ی مرتبط دانشگاهی دارند.
حال با وجود رکود اقتصادی در کشور و بالطبع آن معضل بیکاری باعث شده این قشر تحصیلکرده برای جذب اشتغال با مشکل جدی روبرو شوند،معضل بیکاری خود به تنهایی آسیب های زیادی به یک جامعه می زند که اکثر مردم و مسئولان را به چالش میکشاند تا جایی که بیشتر معضلات یک جامعه را ریشه یابی کنند سرمنشا اکثر آنان بیکاری و فقر در جامعه میباشد.
همانگونه که اطلاع دارید شهرستان میانه با دارا بودن از بهترین موقعیت های جغرافیایی و پتانسیل های فراوان به لطف کم کاری و ضعیف عمل کردن مسئولان و در مواردی بیخیالی شهروندان به کم کاری مسئولان باعث شده سهم شهرستان میانه از معضل بیکاری بیشتر از حد متوسط استانی و کشوری باشد. یک دلیل عمده ی آن نبودن اتوبان در این شهر و راههای پرخطر مزید بر علت شده تا خیلی از سرمایه گذاران رغبتی به سرمایه گذاری در این شهر نداشته باشند.
در اکثر خانواده های شهرستان میانه چند تحصیلکرده ی بیکار اعم از پسر و دختر وجود دارد که بهترین دوران جوانی خود را صرف گرفتن مدرک دانشگاهی کرده اند سوای اوضاع بد اقتصادی که بر مردم حاکم است؛ دانشجویانی که در شهرهای دیگر دانشجو میباشند انواع سختی ها را به جان میخرند تا در آینده شغلی مرتبط با رشته ی خود داشته باشند و فرد مفیدی برای جامعه باشند نه اینکه مدرک دانشگاهی در کنج خانه گرد و خاک بخورد یا عازم شهرهای دیگر برای پیدا کردن شغل باشند.
چند فرصت شغلی در شهرستان میانه با توجه به پتانسیل های این شهر:اگر مسئولان و نمایندگان یکم همتی کنند و با رایزنی با برندهای معروف تا شعبه ای در میانه دایر کنند مثل کارخانجاتی در حوزه ی آبمیوه طبیعی،ساندیس،لبنیات،بستنی و...که نیازی به بازاریابی ندارند و چون برند معروفی هستند و خود میانه ایها هم روزانه مصرف میکنند و اکثرا مواد اولیه ی آن در خود شهرستان میانه وجود دارد و به جای اینکه به شهرهای دیگر صادر شوند در خود این شهر مورد استفاده قرار گیرد، از طرفی به تولید کنندگان هم به صرفه میباشد چون نیازی  به حمل از شهرهای دیگر و پرداختن پول کرایه و سایر مشکلات را ندارند.
مسؤلان ذیربط، جوانان این شهر را که چندین سال امیدوار به کارخانه فولادی کرده اند که هر روز اخبار جدیدی به گوش میرسد و سرنوشت مبهمی دارد چرا در کنار کارخانه فولاد،پتانسیل های این شهر همیشه نادیده گرفته میشود؟ویا قول احداث چند کارخانه ی دیگر از جمله پتروشیمی از جانب مسئولانمان  داده شده است که فعلا خبری نیست.
کاش مسئولان شهر و نمایندگان با اتحاد هر چه بیشتر،در بحث اشتغال برای همه جوانان اعم از تحصیلکرده و حتی جوانانی که تحصیلات دانشگاهی ندارند تامل بیشتری داشته باشند و با اتخاذ تدابیر و مدیریت درست به فکر جوانان این شهر باشند تا میل به تحصیل در مدارج بالا بین جوانان وجود داشته باشد و یک جوان با انگیزه بیشتر ادامه تحصیل کند و در خود شهرستان میانه مشغول به کار شود،چون هر چقدر قشر تحصیلکرده و نسل جوان در خود میانه خدمت کند به مراتب سود بیشتری برای شهر داشته و در نهایت این شهر آبادتر از قبل خواهد شد.

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۹/۱۸ - ۰۴:۵۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)