فراموش کردم
اعضای انجمن(398) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
محمدرضاشفاف (masih222 )    

حمله به ایران تهدید مستقیم روسیه است*

منبع : http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=49879&S
درج شده در تاریخ ۹۰/۱۱/۰۱ ساعت 13:29 بازدید کل: 536 بازدید امروز: 14
 

به نام خدا

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت بی بی سی روز شنبه (14 ژانویه / 24 دی) در خبری تحت عنوان "سفیر روسیه در ناتو: حمله به ایران، تهدید مستقیم ماست" نوشت: «سفیر روسیه در ناتو هشدار داد که این کشور هرگونه دخالت نظامی در ایران را تهدیدی علیه امنیت خود می‌داند.»

به نوشته این سایت، دیمیتری روگزین، نماینده روسیه در ناتو و معاون نخست‌وزیر این کشور گفت: "اگر اتفاقی برای ایران بیفتد و این کشور درگیر اقدام نظامی شود، آن اقدام تهدیدی مستقیم برای امنیت ما خواهد بود."
"روگزین" که در پایان مأموریت چهار ساله خود در ناتو، در یک کنفرانس خبری در بروکسل شرکت کرده بود، گفت "هر کشوری حق دارد هر آنچه برای تأمین امنیت و راحتی خود نیاز دارد در اختیار داشته باشد."

او گفت: "ایران هم چنین حقی دارد. به همین دلیل ما به تمام کسانی که درگیر این بازی هیجان‌انگیز در ارتباط با ایران شده‌اند، می‌گوییم آرام باشید و هنگام بحث و بررسی این موضوع جار و جنجال نکنید."

بر پایه این گزارش، در هفته‌های اخیر تلاش کشورهای غربی برای تحریم نفتی ایران به دلیل برنامه هسته‌ای این کشور و در مقابل تهدید ایران به بستن تنگه هرمز باعث تشدید تنش و مطرح شدن احتمال درگیری نظامی شده است.

بی بی سی افزود: «دیمیتری روگزین گفت که روسیه با وجود کمک به کشورهای دیگر برای دستیابی به منابع انرژی مدرن، "سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای" برای جلوگیری از سوء استفاده از این کمک‌ها در جهت دستیابی به سلاح اتمی دارد.»

بر پایه این گزارش، آمریکا، کشورهای اروپایی و اسرائیل می‌گویند که ایران برای دستیابی به سلاح اتمی تلاش می‌کند، اما ایران این اتهام را تکذیب می‌کند. روسیه، به عنوان عضو دائم و دارای حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل، تا کنون از قطعنامه های این شورا علیه برنامه‌های اتمی ایران حمایت کرده و به این قطع نامه‌ها رای مثبت داده است.
بی بی سی تأکید کرد: «معاون وزیر خارجه روسیه، وضع تحریم‌های جدید علیه ایران را "مانعی بر سر راه تلاش جامعه جهانی برای یافتن راه حلی مسالمت‌آمیز برای بحران ناشی از برنامه‌های اتمی ایران" توصیف کرد.»

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۰/۱۱/۰۱ - ۱۳:۲۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات