فراموش کردم
رتبه کلی: 34


درباره من
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمدرضاشفاف (masih222 )    

ترکی الفیصل: برای دفاع از خود در برابر ایران آماده ایم

منبع : http://www.asriran.com/fa/news/197637/ترکی-ا
درج شده در تاریخ ۹۰/۱۰/۲۸ ساعت 20:17 بازدید کل: 272 بازدید امروز: 12
 

به نام خدا

در پی هشدار ایران به کشورهای عربی خلیج فارس برای همسو نشدن با تحریم نفتی ایران ، رئیس سابق سازمان جاسوسی عربستان سعودی به ایران درباره "اقدام ماجراجویانه حساب نشده" هشدار داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاهزاده ترکی فیصل همچنین گفت : کشورهای جنوب خلیج فارس با هدف حمایت از منافع خود ، برای استفاده از همه گزینه های موجود، آمادگی دارند.

فیصل در سخنانی در کنفرانس امنیت کشورهای جنوب خلیج فارس در شهر منامه گفت: همه درباره مانورهای نظامی تحریک کننده ایران در آب های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و اظهارات رهبران ایران درباره بستن تنگه هرمز و هدف گیری کشورهای همسایه، شنیده اید.

ترکی فیصل که پیش از این به عنوان سفیر عربستان در لندن و واشنگتن، فعالیت کرده بود ادامه داد: افزایش تنش ها و بحران دائمی، به اقدام ماجراجویانه حساب نشده یا رویارویی نظامی نامطلوب منتهی می شود. کشورهای جنوب خلیج فارس، در نزاع میان تهران و کشورهای غربی بر سر برنامه هسته ای ایران، طرف دعوا نیستند ولی این کشورها به طور کامل به قوانین بین المللی و مشروعیت آنها پایبند هستند.

ترکی فیصل هم اکنون سمت رسمی ندارد و تنها در راس موسسه خیریه به نام پدرش "ملک فیصل" فعالیت می کند ولی از نگاه سیاستمداران، تحلیلگران و رسانه ها به عنوان سخنگوی غیررسمی دولت ریاض، شناخته می شود.

شاهزاده ترکی فیصل (برادر سعودالفیصل وزیر خارجه عربستان سعودی ) ادامه داد: ایران نباید نزاع را عمق ببخشد. وقتی ما به تصمیمات و قطعنامه های بین المللی پایبند می شویم ایران نباید ما را تهدید کند. ایران باید مسئله امنیت تنگه هرمز و امنیت انرژی بین المللی را از نزاع خود با غرب، جدا کند.

وی توضیح داد: هر گونه اقدام علیه منافع و امنیت کشورهای جنوب خلیج فارس ما را مجبور می کند تا به همه گزینه های موجود برای حمایت از امنیت و منافع ملی و منطقه ای خود، پناه ببریم.

رئیس سابق سازمان جاسوسی عربستان افزود: رهبران ایران باید از دخالت در امور داخلی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ، تلاش برای ایجاد تفرقه و فتنه مذهبی میان شهروندان، نقض حاکمیت و استقلال این کشورها خودداری کند و به مبانی حسن همجواری و احترام متقابل و عرف و قوانین و میثاق بین المللی احترابگذارد.
م
او همچنین از ایران خواست تا اختلافات خود را از راه های مسالمت آمیز و گفت وگوی مستقیم و نه از طریق زور یا تهدید، حل کند تا امنیت و ثبات منطقه حفظ شود.
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۰/۱۰/۲۸ - ۲۰:۱۷
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات