فراموش کردم
رتبه کلی: 34


درباره من
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمدرضاشفاف (masih222 )    

برگ‌هاي برنده و واكنش سهمگين ايران به حمله احتمالي آمريكا-اسرائيل (قسمت سوم)

منبع : http://talabe.ir/index.php?option=com_content&task
درج شده در تاریخ ۹۰/۰۸/۲۴ ساعت 20:53 بازدید کل: 807 بازدید امروز: 13
 

به نام دادار هستی بخش

قسمت سوم

خواهش میکنم اول مطالعه کنید یعد نظر بدید.

این مجموعه ای کامل از توان ایران در مقابل هر تهدیدی است

 

* نابود كردن تاسيسات هسته‌اي صهيونيستي و پايگاه‌هاي آمريكايي:

الشروق افزود: موشك قدر با برد 1119 مايل ، يكي ديگر از موشك‌هاي ايران است كه از لحاظ سرعت جز سريع‌ترين موشك‌هاي دنياست و قادر است بر تمام رادارها و موشك‌هاي ضد موشك فائق آيد. در نتيجه هر چقدر قدرت سامانه دفاعي ضد موشك دشمن قوي باشد، اين موشك به هدف اصابت مي‌كند.

بنا بر اين گزارش، ايران صدها فروند موشك "قدر" در اختيار دارد و با پيشرفته كردن آن توانسته است قدرت حمله به ناوگان دريايي آمريكا را به دست آورد.


الشروق افزود: كارشناسان ايراني تاكيد مي‌كنند موشك قدر قادر است در دقايق نخست درگيري همه بخش‌هاي ناوگان دريايي آمريكا را غرق كند.

سامانه موشك زمين به زمين ايران بر اساس سامانه "تورام 1 " عمل مي‌كند كه قادر است چند هدف متحرك يا ثابت را همزمان بزند، ولي آنچه ويژگي‌ بارز موشك‌هاي ايراني است، فن آوري داخلي و بومي كارشناسان ايران است كه بسيار دقيق تر و ويرانگرتر است.

بنا بر گزارش روزنامه الشروق، اين سامانه موشكي شامل انواع زير است:

الف) كوتاه برد: عقاب 35 كيلومتر، شهاب 1 با برد 350 كيلومتر، شهاب 2 با برد 750 كيومتر، فاتح 100 تا 250 كيلومتر، زلزال 2 با برد 200 كيلومتر، زلزال 3 با برد 400 كيلومتر.

ب) ميان برد: كه برد اين موشك‌ها ميان هزار تا 3 هزار كيلومتر است كه از جمله آن مي‌توان شهاب 2 و 3 را نام برد كه برد آن از 300 تا هزار و 300 كيلومتر است. همچنين موشك فجر 3 نيز از نوع ديگر ميان برد است.

علاوه بر اين، موشك‌هاي فوق ميان بردي وجود دارد كه برد آن ميان 3300 تا 5500 كيلومتر است و از جمله آن مي‌توان به قدر 110 اشاره كرد كه با اصلاحاتي كه ايران روي آن انجام داده است برد آن به 3 هزار كيلومتر رسيده است.


ج) موشك‌هاي دور برد: كه از جمله آن شهاب 4 و شهاب 5 است كه ايران همچنان براي پيشرفته تر كردن آن تلاش مي‌كند. انتظار مي‌رود برد آن به زودي به فاصله‌اي بيشتر از 5 هزار كيلومتر برسد.

الشروق نوشت: علاوه بر اين موشك‌ها، ايران سامانه دفاعي موشكي هم در اختيار دارد مانند موشك‌هاي دفاعي هوايي حامل "ميثاق 1 و 2" است كه فن‌آوري آن به حدي رسيده است كه مي‌تواند جنگنده‌هاي مدرن را سرنگون كند و با بمب‌هاي هوشمند نيز مقابله نمايد.


از سوي ديگر ايران داراي موشك‌هاي ضد تانك "طوفان 1 و 2" و موشك "رعد" و "صاعقه" است كه كليه تانك‌هاي زرهي پيشرفته قادر به مقاومت در برابر كلاهك ويرانگر بزرگ آن نيست.

علاوه بر اين ايران موشك‌هايي در اختيار دارد كه ويژه نيروهاي دريايي است و از جمله آن مي‌توان به موشك "نور" با برد 200 كيلومتر، "كوثر" و "حوت" اشاره كرد كه قادر است زيردريايي‌هاي آمريكايي و صهيونيستي را به سادگي نابود كند.

الشروق تاكيد كرد: مطالعات غرب نشان داده است كه اين سامانه موشكي ايران قادر است تمام قسمت‌هاي ناوگان دريايي آمريكا را در خليج فارس متلاشي و به لاشه كشتي و ناو تبديل كند.


*طرح هجوم زميني به عمق خاك عراق :

الشروق در اين پژوهش خود تاكيد مي‌كند، ايران در جنگ احتمالي با آمريكا ديگر براي دفع خطر از خاك خود به خلق راهكارهاي مقابله با تكنولوژي آمريكا بسنده نمي‌كند. بلكه طرح‌هاي جنگي آن تاكيد مي‌كند كه وقتي آمريكا پرچم سفيد خود را بالا مي برد ايران پيروزي زود هنگام خود را اعلام نخواهد كرد تا اينكه حضور آمريكا را به طور كلي در منطقه برچيند.

بنا بر اين گزارش، به همين دليل طرح‌ها و برنامه هايي كه ايران اسلامي از دو سال پيش تاكنون در دستور كار خود قرار داده است نشان مي‌دهد بيش از صد هزار رزمنده به پشتيباني ده‌ها هزار رزمنده داخل عراق، آماده در نورديدن پايگاه‌هاي آمريكايي و به اسارات گرفتن سربازان زنده آمريكا هستند و اين عملياتي است كه مهم‌ترين بخش درگيري به شمار مي‌رود و به موجب آن مي‌توان گفت نه فقط به اشغال نظامي آمريكا بلكه به اشغال سياسي منطقه نيز پايان خواهد داد.

همچنين هفته‌نامه فلسطيني المنار نوشت، منابع نظامي و اطلاعاتي غربي معتقدند هر كس در آمريكا درباره به كارگيري راه‌هاي نظامي عليه ايران سخن مي‌گويد درك درستي از واقعيت و نقشه خاورميانه ندارد.

بنا بر اعتقاد اين منابع، هر ماجراجويي نظامي عليه ايران، تهران زلزله‌اي مواج در منطقه ايجاد مي‌كند، زيرا ايران طرح‌هايي نظامي بسياري براي هدفگيري منافع آمريكا در منطقه دارد.

بنا بر اين گزارش، منابع غربي تاكيد مي‌كنند حقيقت و واقعيت، پس از آغاز اقدام نظامي عليه ايران آشكار خواهد شد.

اين منابع معتقدند واقعيت، پس از هر حمله‌اي به ايران و با هر سطح و دامنه‌اي كه باشد روشن خواهد شد و در آن هنگام حقيقت با آنچه پيش از حمله بوده است، بسيار متفاوت خواهد بود.


انتشار اطلاعاتي اين چنيني از ايران براي مقابله با حملات آمريكا، متحدان واشنگتن را در منطقه به ويژه اسرائيل، كه آمريكا را دائم به راهكار نظامي مي‌خواند به شدت نگران كرده است. با اينكه آمريكا از تاثيرات منفي حمله به ايران كاملا آگاهي است و مي‌داند كه برخي جبهه‌ها مانند عراق، فلسطين و لبنان به شدت مشتعل خواهد شد در عين حال تصريح مي‌كند كه نمي‌توان مانع اين تاثيرات شد و براي همين تاكيد مي‌كند كه راهكارهاي ديپلماتيك و سياسي بهترين راهكار براي تامين منافع آمريكا در خاورميانه و به ويژه در خليج[فارس] است.

در همين زمينه "سليم نصار" نويسنده و تحليلگر لبناني در روزنامه فرامنطقه‌اي الحيات چاپ لندن نوشت: كارشناسان نظامي، اقدام نظامي اسرائيل را عليه ايران بسيار بعيد مي‌دانند. آنها احتمال اينكه اسرائيل به مانند حمله هوايي سال 1981 كه تاسيسات عراق را هدف قرار داد، به تاسيسات ايران نيز حمله كند، بسيار كم دانستند و افزودند: دليل اين امر اين است كه ايران از آن حادثه درس گرفته است و تاسيسات هسته‌اي خود را در بيش از 50 نقطه كه بوشهر و نطنز دو پايگاه مهم آن است، تاسيس كرده است.

سليم نصار افزود: علاوه بر اين، ايران آنها را در عمق زمين تاسيس كرده است به طوريكه چيزي جز بمب‌هايي خاص كه آمريكا ساخته است قادر به ضربه زدن به آن نيست.


الحيات نوشت: علاوه بر اين دشواري‌هايي كه براي حمله به ايران وجود دارد، سران ايران سامانه دفاعي كشور خود را بسيار مستحكم كرده‌اند و اين كار را به وسيله راداري كه از روسيه و براي همين هدف خريداري كرده‌اند، انجام داده‌اند و معناي اين امر اين است كه ايران حساب همه احتمالات را كرده است و احتمال اقدام نظامي اسرائيل را براي خود نگاه داشته است.

الحيات افزود: "مارتين ون كريويلد" كارشناس نظامي اسرائيل معتقد است، موفقيت در هر حمله‌ احتمالي به ايران بسته به شناخت كامل از جزئيات برنامه هسته‌اي ايران است؛ شناختي از تمام ظرايف، مكان‌هاي استقرار و عمق تاسيسات.

كريويلد در عين حال مي‌گويد: كنار گذاشتن ماجراجويي نظامي عليه ايران باعث مي‌شود ايران تبديل به قدرت دوم هسته‌اي در خاورميانه بشود و معناي اين امر اين است كه قدرت برتري كه "بن گوريون" نخست‌وزير پيشين اسرائيل از طريق سلاح اتمي در منطقه به وجود آورد، كاملا بر هم مي‌خورد و توازن قوا به وجود مي‌آيد
.

بنا بر اين گزارش، "درور زئيوي" (استاد دانشگاه بن گوريون) به ايهود اولمرت نخست‌وزير اسرائيل پيشنهاد كرد براي اعمال فشار بر پاكستان، ايران و سوريه، تاسيسات و برنامه اتمي اسرائيل به مدت بيست سال زير نظر آژانس بين‌المللي اتمي قرار بگيرد
.

درور زئيوي بنا بر اين پيشنهاد معتقد است، برطرف كردن نگراني ايران و اسرائيل پس از فراهم كردن مقدمات حمله پيشگيرانه‌اي كه بي‌شك به جنگي تمام عيار منجر خواهد شد، ضروري است. انتظار مي‌رود اين جنگ تا زماني كه بيشتر كشورهاي خليج [فارس] را كه در تير رس موشك‌هاي ايران هستند، در بر مي‌گيرد، اقتصاد جهاني را به شدت متزلزل مي‌كند زيرا صدام حسين [ديكتاتور معدوم عراق] نيز متحدان آمريكا را در منطقه هدف قرار داد.

زئيوي مي‌افزايد: وقتي نظام اتحاديه جماهير شوروي فرو ريخت ايران اقدامي براي گسترش مرزهاي شمالي خود نكرد و حتي وقتي صدام نيز سرنگون شد اين كار را در مرزهاي جنوبي نيز انجام نداد. در حقيقت ايراني‌ها با اين كار ثابت كردند درك درستي از مرزهاي قدرت دارند. آنها (ايراني‌ها) به شيوه‌‌اي دموكراتيك، به قوانين بين‌المللي پايبندند.


همچنين هفته نامه فلسطيني المنار در تاريخ 28 ژوئن(2008) نوشت: يك كارشناس راهبردي اسرائيلي كه در تهيه برخي گزارش‌هاي نظامي درباره ايران مشاركت داشته است معتقد است، دامنه مانور اسرائيل براي حمله به ايران بسيار محدود خواهد بود. همچنانكه وقتي اسرائيل پس از حمله به ايران نتواند قدرت پاسخ ايران را فلج كند، منطقه به گردابي از جنگ و درگيري تبديل مي‌شود كه ممكن است چند سال به طول بينجامد.

بنابراين اين كارشناس راهبردي بسيار بعيد مي‌داند اسرائيل مرتكب چنين كاري بشود و از سران آن مي‌خواهد تا دست از تهديد ايران بردارند زيرا سخنان و شعارهايي كه مقامات اسرائيل در سطوح سياسي با هدف تامين منافع خود عليه ايران بر زبان مي‌رانند ممكن است فجايعي بسيار خطرناك براي اسرائيل به بار آورد.

* گزارش روزنامه آمريكايي كريستسن ساينس مانيتور از برآورد واكنش ايران:

روزنامه آمريكايي "كريستين ساينس‌مانيتور" در شماره سه‌شنبه(24/6/2008) با اشاره به احتمال حمله آمريكا و رژيم‌صهيونيستي به ايران مقاله‌اي به نام "اگر جنگ شود انتقام ايران چگونه خواهد بود؟" منتشر كرد و نوشت: هر چند فن‌آوري نظامي ايران به حد فن‌آوري نظامي آمريكا نيست ولي ايران قادر است با شيوه‌هايي غيركلاسيك، پاسخ آمريكا را بدهد.

روزنامه ساينس‌مانيتور نوشت: پس از آنكه تحريم‌ها و فشارها عليه ايران به دليل تداوم برنامه هسته‌اي ايران افزايش يافت و جرج بوش (رئيس‌جمهور آمريكا) ايران را تهديد كرد كه اگر تهران به فشارهاي بين‌المللي تن ندهد راه‌هاي خطرناك‌تري -شايد اقدام نظامي- وجود خواهد داشت، ‌بسياري از كارشناسان بي‌درنگ درباره عواقبي وخيم و خطرناك كه ممكن است پس از حمله احتمالي آمريكا به ايران رخ دهد، به شدت هشدار دادند.

* واكنش ايران:

اين روزنامه آمريكايي افزود: هر چند فن‌آوري نظامي ايران در ميدان جنگ به حد فن‌آوري‌ آمريكا نيست ولي ايران از راه‌هاي غيركلاسيك توانايي پاسخگويي را به آمريكا دارد زيرا شبكه‌هاي ايراني مي‌توانند در عراق و افغانستان منافع آمريكا را به شدت تهديد كنند.

بنا بر اين گزارش، در صورت حمله به ايران، نيروهاي آمريكايي حاضر در منطقه خليج [فارس] هدف باراني از گلوله و موشك قرار خواهند گرفت و اين در حالي است كه اگر جنگ، فراگير باشد متحدان ايران در منطقه نيز مثل حزب‌الله لبنان وارد جنگ خواهند شد.


* پاسخ طوفاني و آتشين:

كريستين ساينس‌مانيتور نوشت: تحليلگران معتقدند ممكن است پاسخ ايران، جهاني و فراگير باشد ولي مقدار دامنه واكنش ايران، متناسب با حمله آمريكا خواهد بود.

بنا بر اين گزارش، "مگنوس رانسترب"، عضو مركز مطالعات "تهديدهاي نابرابر "‌دانشكده دفاع ملي (دانشگاه) استكلهم سوئد مي‌گويد: يك چيز براي دستگاه اطلاعاتي آمريكا بسيار مهم است و آن پيش‌بيني واكنش ايران است كه اين پيش‌بيني بسيار دشوارتر از پيش‌بيني خطر القاعده است.


اين كارشناس نظامي افزود: پيش از اين، ايران [در سال‌هاي گذشته] واكنش‌هايي بسيار دور از مرزهاي خود نشان داده بود كه مي‌شد آن را ناديده گرفت و به حساب نياورد، ولي اكنون شديدا ترديد دارم كه اگر ما (آمريكايي‌ها) به ايران حمله كنيم آيا مي‌توانيم عواقب آن را تحمل كنيم يا خير؟

رانسترب با بيان اينكه حمله آمريكا شايد واكنش آتشين و طوفاني نيروهاي داخلي و خارجي گروه‌هاي تندرو را برانگيزاند تصريح كرد: تو وقتي به ايران حمله كردي، بي‌ترديد طوفاني آتشين در داخل ايجاد كرده‌اي كه وظيفه آن تنها تقويت جايگاه قدرت‌هاي انقلابي بوده است. ولي به نسبت وضعيت خارج [از ايران] سناريويي كابوس‌وار براي هر طراح جنگي خواهد بود.

استاد دانشكده دفاع ملي استكلهم تاكيد كرد: قطعا چنين سناريويي براي هر كارشناس راهبردي، كابوسي وحشتناك است چون ما وارد برهه زماني مبهمي مي‌شويم.


اين تحليلگر مركز مطالعات راهبردي "تهديدات نابرابر" گفت: با آنكه آمريكايي‌ها سپاه قدس را (كه ايران آن را يكي از اركان مهم سپاه پاسداران اسلامي مي‌داند) به عمليات ضد آمريكايي‌ در عراق متهم مي‌كند، سران آمريكا توانمندي نظامي ايران را كم‌اهميت مي‌دانند.

وي افزود: حتي دريادار "ويليام فالون" فرمانده سابق نيروهاي آمريكايي كه آشكارا با حمله به ايران مخالف بود، كساني كه ايران را تهديد نظامي مي‌خواندند مسخره مي‌كرد به حدي كه در يك مصاحبه مطبوعاتي گفته بود، ايراني‌ها آنقدر ضعيف هستند كه هر گاه بخواهند مي‌توانند آنها را از سه راه برداشت ولي بايد زمان مناسب آن فرا رسد.

كريستين ساينس‌مانيتور در اين خصوص نوشت: ولي پس از اين اظهارات، سرلشگر "غلامعلي رشيد" (جانشين ستاد كل نيروهاي مسلح) به سخنان فالون واكنش نشان داد و تاكيد كرد ايران قادر است بوسيله تحركات موثر تاكتيكي ضرباتي مهلك بر پيكره متجاوزان آمريكايي وارد آورد و امكان ندارد آمريكا بتواند آن را پيش‌بيني كند، پس براي دشمني كه مي‌خواهد ريشه ما را قطع كند هيچ فرصتي باقي نمي‌گذاريم. 

پایان قسمت سوم

درود بر وطنم ایران 

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۰/۰۸/۲۴ - ۲۰:۵۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات