فراموش کردم
رتبه کلی: 34


درباره من
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمدرضاشفاف (masih222 )    

برگ‌هاي برنده و واكنش سهمگين ايران به حمله احتمالي آمريكا-اسرائيل (قسمت دوم)

منبع : http://talabe.ir/index.php?option=com_content&task
درج شده در تاریخ ۹۰/۰۸/۲۴ ساعت 20:45 بازدید کل: 1008 بازدید امروز: 11
 

به نام دادار هستی بخش

قسمت دوم

خواهش میکنم اول مطالعه کنید یعد نظر بدید.

این مجموعه ای کامل از توان ایران در مقابل هر تهدیدی است

المحيط در بخش ديگري مي‌نويسد: "انتوني كوردزمن" تحليلگر مركز مطالعات راهبردي و بين‌المللي واشنگتن در يكي از پژوهش‌هاي خود با اشاره به توانايي ايران در دفاع از خود نوشت، ايران قدرتمندترين نيروي نظامي در منطقه خليج فارس است.

وي با اشاره به نيروي نظامي ايران در زمان شاه مخلوع نوشت، درست است كه ايران در زمان سقوط شاه در سال 1979 و به هنگام قطع مناسبات با آمريكا مشكلاتي در تجهيز ارتش خود به سلاح‌هاي روز داشت ولي بي‌ترديد ايران هم‌اكنون قدرت نظامي نخست منطقه خليج فارس است.

اين تحليلگر آمريكايي مي‌افزايد،‌ ايران 540 هزار نيروي رزمنده، بيش از 350 هزار سرباز ذخيره، 1600 تانك پيشرفته، 1500 خودروي رزمي(زرهي)، 3200 واحد توپخانه‌اي، 306 جنگنده، 50 بالگرد تجهيز شده، 3 فروند زيردريايي، 59 كشتي جنگي(ناو) و 10 كشتي جنگي براي انتقال نيرو به دريا دارد.

وي مي‌افزايد، علاوه بر اين، ايران قادر است دست به حمله‌هايي بزند كه اثرات و نتايجي راهبردي در منطقه دارد كه با امكانات و توان نظامي خودش متناسب است، به طوريكه مي‌تواند نقاطي در ساحل خليج [فارس] و خليج عمان را هدف قرار بدهد و از جزاير خود در بندر عباس در نزديكي تنگه هرمز نيز به عنوان پايگاهي دريايي و هوايي بهره ببرد.

پايگاه خبري المحيط مي‌نويسد: تاوان حمله به ايران بشدت سهمگين خواهد بود. آيا ژنرال‌هاي آمريكايي و اسرائيلي نتايج آن را تاب مي آورند؟

در ادامه گزارش "برگ‌هاي برنده و واكنش سهمگين ايران به حمله احتمالي آمريكا-اسرائيل، به روزنامه الجزائري "الشروق" اشاره مي شود كه در مقاله‌اي طولاني درباره رويارويي احتمالي اسرائيل و آمريكا با ايران نوشت: پيش از آنكه وارد جزئيات طرح‌هاي جنگي [دفاعي] جمهوري اسلامي [ايران] براي مقابله با تجاوز احتمالي بشويم، در ابتدا به موقعيت نظامي و امكانات ژئواستراتژيك و سياست‌هايي كه به ايران امكان مي‌دهد از همه برگ‌هاي بازي استفاده كند مي‌پردازيم.

الشروق افزود: علاوه بر اين به فن‌آوري پيشرفته‌اي مي‌پردازيم كه ايران را قادر ساخته است تا قدرتي نظامي در منطقه باشد كه نه تنها بتواند از خود دفاع كند بلكه بتواند با قدرت‌هاي جهاني و منطقه‌اي و در رأس آنان با آمريكا و رژيم صهيونيستي مقابله كند.


* موانع طبيعي و سيطره جغرافيايي:

الشروق نوشت: چه بسيار كه در مقابل شكست سريع عراق در دو جنگ اول و دوم خليج [فارس] سرگردان مانديم. چون عراق نمونه بسيار ايده‌آلي براي توطئه‌چينان آمريكايي و صهيونيستي بود. حتي برنامه‌هاي حمله به ايران بسيار شبيه طرح‌هايي است كه در دو سال 1991 و 2003 در عراق اجرا شد.

الشروق تصريح كرد: ولي از همين جا، ناداني و غرور توطئه‌چيناني را كه از حقيقتي به نام تفاوت اوضاع جغرافيايي عراق و آمريكا، غافل شدند، مشاهده مي‌كنيم. همچنانكه اوضاع خود مهاجمان نيز كاملا با اوضاع زمان اشغال عراق متفاوت است.

الشروق نوشت: بحث را از مهم‌ترين شرط درگيري آغاز مي‌كنيم و آن موقعيت و مكان جغرافيايي است كه كارشناسان نظامي آن را "ميدان درگيري" مي‌نامند. عراق با موقعيت جغرافيايي كاملا بازي كه داشت هدفي آسان براي دشمنان به حساب مي‌آمد و به اين دليل كه از شش جهت هم مرز با شش كشوري بود كه در زمان جنگ، دشمن آن بودند، تمام برنامه‌ها و نقشه‌هايش براي دشمن آشكار و لو رفته بود. علاوه بر اين نيروهايش نيز در مرزها پراكنده بود.

همچنين عراق مرز آبي كمتر از 70 مايل داشت و در حقيقت فاقد ضلع سوم نيروي كامل نظامي يعني ناوگان دريايي بود. چرا كه وظيفه ناوگان دريايي دور كردن ميدان درگيري از عمق راهبردي خاك كشور است و در مقابل وارد كردن ضربه كاري به عمق موقعيت دشمن.

اين در حالي است كه ايران برخلاف عراق سرزميني با مرزهاي طبيعي مستحكمي است كه ناهمواري‌ها، پستي و بلندي‌هاي خود مانعي در برابر حمله زميني و انتقال نيرو از طريق درياست. علاوه بر اين ايران بوسيله ناوگان دريايي خود بخش شرق خليج [فارس] را در اختيار دارد. اين مرزهاي آبي ايران كه ويژگي‌هاي خاص خود را دارد باعث به وجود آمدن ناوگان دريايي پيشرفته‌اي شده است كه قادر به چالش با قدرت‌ آمريكا در خليج [فارس] است و حتي مي‌تواند موجوديت دريايي آمريكا را در منطقه به خطر بياندازد. علاوه بر اين قدرت ايران در تنگه راهبردي هرمز كه حدود 60 درصد نفت جهان از آنجا عبور مي‌كند، بيشتر از آمريكاست.

الشروق افزود: اين عوامل جغرافيايي بدون هيچ هزينه‌اي، حق طبيعي ايران شده است و يكي از مهم‌ترين دلايل درگيري مسلحانه همين امر است كه قدرت‌هاي غاصب غربي تلاش مي‌كنند اين امتياز را از ايران بگيرند.* حكومت عادلانه و همبستگي داخلي :

الشروق نوشت: در زماني كه مخالفان و اپوزيسيون عراقي و تفرقه دروني عراق يكي از برگ‌هاي برنده‌اي بود كه اشغالگران براي ساقط كردن عراق از آن بهره بردند، در مقابل ملت ايران منسجم، و متحد و با رهبران خود همبستگي عجيبي دارد. تعجب بسيار زود از بين مي‌رود زماني كه مي‌بينيم رئيس جمهور اين كشور در لباس‌هايي غير فاخر ظاهر مي شود و شاهديم كه به دور از زرق و برق، خودروها و هواپيماهاي ويژه و خاص را رد مي‌كند.

الشروق افزود: ما در اينجا نمي‌خواهيم درباره رئيس‌جمهور ايران به اعجاب سخن بگوييم بلكه قصد ما از بيان اين كلمات بيان عوامل اتحاد ملت و دولت ايران و همبستگي آنان در جنگ و صلح است.


اين روزنامه الجزائري افزود: اين اتحاد همان اتحادي است كه واشنگتن، تل آويو و مزدوران آنها در منطقه تاكنون صدها ميليون دلار و ساعت‌ها وقت، صرف كرده‌اند تا اين اتحاد را از بين ببرند ولي اكنون 3 دهه است كه همه درگيري‌هاي نظامي كه در منطقه براي بي‌ثبات كردن عرصه داخلي ايران به راه انداخته شده شكست خورده است و نتوانسته است رهبري انقلاب اسلامي را از ملت ايران جدا كند.

الشروق افزود: در مقابل انقلاب [ايران] توانسته است از ظرفيت ملت براي دفاع از آرمان‌هاي امت استفاده كند.

همچنين دستگاه‌هاي امنيتي ايران قدرتمند‌ترين دستگاه امنيتي منطقه شده‌اند و در بسياري از درگيري‌ها بر همتايان غربي و آمريكايي خود پيروز شده‌اند. بدين وسيله است كه در مقابل همه توطئه‌ها، چتري حمايتي براي ملت ايران به وجود آمده است* پيمان‌هاي راهبردي و چتر بين‌المللي:

برخلاف عراق كه صدام حسين در زمينه پيمان‌هاي قدرتمند بين‌المللي و چاره‌ساز سرمايه‌گذاري نكرد، مي‌بينيم ايران، در اين زمينه و ايجاد پشتيبان براي خود بسيار موفقيت‌آميز عمل كرده است. خاك ايران ميداني براي طرح‌هاي بزرگ بين‌المللي است و روس‌ها ايران را تواناترين كشور در منطقه مي‌دانند كه قادر است هيمنه و شكوه آمريكا را در هم بشكند و چين كه نفت ايران چرخ صنعت آن را مي چرخاند،‌ 80 درصد نفت خود را از ايران تامين مي‌كند. همه اين قدرت‌هاي بين‌المللي باعث شده است تا واشنگتن از ايجاد اتحاد نظامي عليه ايران درمانده شود و حتي برخي از اين قدرت‌ها آماده‌اند براي ايران بجنگند.


* امپراتوري آمريكا زير سايه رحم ايران:

الشروق با اشاره به جنگ عراق افزود: آمريكا و متحدانش الان در عراق عملا در وضعي هستند كه نمي‌توانند وارد جنگ طولاني با ايران شوند. علاوه بر اين ارتش آمريكا در عمليات‌هاي عراق از پاي درآمده است.

بنا بر اين گزارش، پس از 5 سال اشغال عراق، آمريكا از بازسازي و مستقر كردن ارتش خود در سراسر عراق عاجز مانده است و يكي از اسراري كه واشنگتن اين امر را مخفي مي‌كند اين است كه نيروهاي آمريكايي در عراق هم اكنون قادر نيستند وارد جنگي تازه شوند چون پايگاه‌هاي موجود در عراق توانايي دفاع از خود را ندارد پس حال آمريكا چگونه مي‌خواهد دست به حمله و هجوم بزند؟


تهران بسيار خوب مي‌داند كه 150 هزار سرباز آمريكايي در زمان كنوني در باتلاقي واقعي هستند. از اطلاعات مهمي كه در اين خصوص مي‌رسد مي‌توان فهميد كه ايران خوب مي‌دانست كه گرفتار شدن آمريكا در اشغال عراق، به مثابه ضربه‌اي كاري بر پيكره هيمنه و سلطه آمريكاست. حتي طرح‌هاي تاكتيكي ايران كه پس از اشغال عراق اجرا شده است موفق شده است همه نيروهاي آمريكا را در تيررس خود قرار دهد.

الشروق افزود: ايران به راحتي مي‌تواند پايگاه‌هاي آمريكا را در عراق نابود كند ولي ايران توانست مقاومت را در برابر اشغالگران در عراق با تجربه و درايت فراوان اداره و كنترل كند زيرا با اين شيوه نتايج بسيار بيشتري به دست آمده است كه مهم‌تر از همه، فروپاشي روحيه سربازاني است كه به ماموريت‌هايي آسان_ كه به لطف تكنولوژي پيشرفته آمريكا و دو دستگي جامعه جهاني در قبال جنگ منطقه_، عادت كرده بودند.

الشروق نوشت: ولي امروز دنيا از طريق رسانه‌ها شاهد ضربه‌هايي است كه "امپراتوري كبير" در عراق دريافت مي‌كند.* 30 سال آمادگي براي رويارويي :

الشروق نوشت: رهبران انقلاب اسلامي ايران از زمان سقوط رژيم شاه كه متحد آمريكا و اسرائيل بود، به خوبي مي‌دانند كه رويارويي با دشمنان اسلام روزي فرا خواهد رسيد و اين امر روزي به وقوع مي‌پيوندد. بنابراين فراهم آوردن مقدمات و آمادگي‌هاي نظامي اين رويداد احتمالي از 30 سال پيش آغاز شده است.

ايراني‌ها از گذشته بسيار خوب آموخته‌اند كه وابسته به كشورهاي صادر كننده سلاح نباشند به ويژه اينكه سلاح بين المللي دائما بسته به چانه‌زني‌ها و پرداخت پول بيشتر است، به همين دليل ايران تصميم گرفت در اين زمينه به خود تكيه كند و صنعت نظامي خود را پيشرفته كند. در نتيجه سلاح ايراني توانايي پايداري را يافت و حتي در برخي زمينه‌ها بر سلاح آمريكايي برتري يافت و با وجودي كه در جنگ[تحميلي] 8 ساله كه دنيا مقابل ايران ايستاد و تلاش كرد دولت ايران را ساقط كند، ايران از جنگ عراق مرحله جديدي را آغاز كرد و آن تولد قدرت نظامي ايران بود.

* ذخاير موشكي ايران، قدرت كوبنده :

زماني كه مقامات ايراني آزمايش موفقيت آميز موشك "عاشورا" را اعلام كردند، در واشنگتن و تل آويو بلوايي بر پا شد مبني بر اينكه موشك جديد ايران از لحاظ تكنولوژي قادر است به هر هدف آمريكايي در شرق اروپا و هر هدف صهيونيستي برخورد كند و در محل برخورد ويراني گسترده‌اي را ايجاد كند.

الشروق افزود: اين موشك تاج صنعت موشك ايران شد به طوري كه سران نظامي ايران در رويارويي احتمالي آينده بر آن تاكيد كرده‌اند.


اين روزنامه الجزايري افزود: عاشورا موشكي بالستيك با برد ميان 2 تا 2 هزار و پانصد كيلومتر است كه قابليت حمل كلاهك غيركلاسيك را دارد. ديگر موشك بالستيك و نزديك به عاشورا از خانواده شهاب است كه دور بردترين آن شهاب 3 با 1300 كيلومتر برد است و اين به معناي پوشش كامل رژيم صهيونيستي است. البته ايران توانست با اصلاح آن برد آن را به 1800 كيلومتر افزايش بدهد.

الشروق نوشت: موشك عاشورا آنقدر دقيق و داراي فن‌آوري خوب است كه يكي از برگ‌هاي برنده و غافلگير كننده ايران در جنگ احتمالي به شمار مي‌رود.

ايران شمار زيادي از آن را به سرعت توليد كرده و آنها را آماده و نشانه رفته به سوي مراكز حساس رژيم صهيونيستي قرار داده است. كه از جمله اين مراكز و نقاط حساس تاسيسات هسته‌اي "ديمونا" است در حالي كه ساير موشك‌هاي ايران به سوي تمام پايگاه‌هاي آمريكا در منطقه نشانه گرفته شده است به طوري كه دستكم براي هر پايگاه 5 موشك قرار داده شده است.

از سوي ديگر، خانواده موشك‌هاي ايران داراي انواع سلاح‌هاي مرگبار است كه شامل سلاح‌هاي دفاعي و ضد زرهي و ... مي‌شود و نكته مهم اين است كه همه اين سلاح‌ها ساخت بومي ايران و فن‌آوري آن براي دشمنان ناشناخته است، همچنانكه نوع و نتيجه آن جز در درگيري‌هاي احتمالي آينده شناخته نخواهد شد. 

پایان قسمت دوم 

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۰/۰۸/۲۵ - ۲۲:۳۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات