فراموش کردم
رتبه کلی: 34


درباره من
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمدرضاشفاف (masih222 )    

منشور کوروش پس از قرآن به فضا می رود

منبع : http://alef.ir/vdccimqse2bqim8.ala2.html?127726
درج شده در تاریخ ۹۰/۰۸/۰۹ ساعت 10:41 بازدید کل: 409 بازدید امروز: 22
 

به نام اهورا مزداي پاك

پدر ترويج فناوري فضايي ايران گفت: منشور كوروش با ترجمه فارسي، انگليسي، روسي و ميخي در نوروز سال آينده (۱۳۹۲) به فضا ارسال مي شود.

'سيروس برزو' روز يكشنبه با حضور در غرفه ايرنا در هجدهمين نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها با بيان اين مطلب افزود: از چند ماه پيش در وبلاگ خود براي انتخاب محموله بعدي ارسالي به فضا نظر‌خواهي كردم كه در اين نظرخواهي، گزينه‌هاي مختلفي مورد توجه و انتخاب مردم واقع شد كه بيشترين درخواست براي منشور كوروش بود.

وي افزود: با توجه به عدم دسترسي و سنگين بودن منشور كوروش و عدم امكان حمل آن با محموله فضانوردان، متن منشور را به زبان‌هاي ميخي، انگليسي، روسي و فارسي تهيه كرده و در صورت موافقت كميسيون هاي مربوطه در نوروز سال آينده با هماهنگي فضانوردان روسي آن را به فضا ارسال خواهم كرد.

پدر ترويج فناوري فضايي خاطرنشان كرد: اولين محموله ايراني ارسال شده به ايستگاه بين المللي فضايي مجموعه‌اي از مينياتورهاي استاد فرشچيان بود كه توسط 'ويندو گرانوف' فضانورد روسي به فضا برده كه با اين كار نخستين نمايشگاه هنري در فضا توسط ايرانيان ايجاد شد.

وي گفت: قرآن كريم چاپ جمهوري اسلامي ايران محموله دوم ارسال شده توسط ايرانيان به فضا بود كه در سال گذشته انجام شد .

وي اظهار اميدواري كرد كه در آينده اي نزديك محموله هاي فضايي توسط ناوهاي فضايي ايراني و فضانوردان ايراني به فضا ارسال شود.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۰/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات