فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
مهسا تقی پور (mahsa6720002001 )    

حتی هنگام کار با رایانه ضد آفتاب بزنید

درج شده در تاریخ ۸۷/۰۷/۰۱ ساعت 00:23 بازدید کل: 640 بازدید امروز: 156
 

حتی هنگام کار با رایانه ضد آفتاب بزنید


افرادی كه ناگزیرند زمانی طولانی را صرف نشستن روبه‌روی رایانه کنند از مصرف ضدآفتاب غافل نشوند. دلیل این قضیه این است که اشعه خارج شده از صفحه مانیتور می‌تواند باعث ایجاد یا پررنگ شدن لك‌های صورت شود این اشعه که حاوی مقادیر کمی از نور ماوراء بنفش آ است بر روی سلولهای رنگدانه‌ای پوست اثر تحریکی دارد.

در این زمینه بسیار توصیه شده است که از مانیتورهای استاندارد و دارای اشعه كمتر استفاده شود. در داخل لامپ تصویر مانیتور میدان الكتریكی چند هزار ولتی وجود دارد كه باعث حرکت سریع الكترون‌ها بین كاتد و صفحه مانیتور شده به این ترتیب انرژی نورانی آزاد می‌شود. البته در نتیجه برخورد الکترون به صفحه مانیتور مقدار بسیار ناچیزی اشعه ایكس و اشعه ماوراء‌بنفش هم تولید می‌شود كه لازم است با اتخاذ تدابیر تكنیكی در حین طراحی لامپ تصویر از نفوذ اشعه‌ها به سطح خارجی و رسیدن به بدن كاربر رایانه جلوگیری كرد. در عمل این كار دارای هزینه زیادی است و باعث گرانی قیمت لامپ تصویر مانیتور می‌گردد. برخی كارخانه‌های سازنده مانیتور برای کاهش قیمت با ارائه گزارش غیرواقعی، میزان تابش‌ اشعه‌های زیان آور را کم نشان می‌دهند. به این ترتیب عرصه را بر رقبای خود تنگ کرده و محصول خود را با استاندارد کم وارد بازار می‌کنند. به همین منظور كارشناسان توصیه می‌كنند كاربران در استفاده از رایانه به تمامی نكات ایمنی توجه داشته باشند ولی شرط احتیاط آن است كه به طور كلی هنگام كار طولانی مدت با مانیتورها از كرم‌های ضدآفتاب استفاده شود
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۷/۰۷/۰۱ - ۰۰:۲۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)