فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
یا صراط المستقیم (mahdiali )    

تابـــوت کشـی نکنید؟

درج شده در تاریخ ۹۳/۱۲/۲۹ ساعت 23:17 بازدید کل: 336 بازدید امروز: 333
 

بنام الله پاسدارخون زهرا

یاد خاطره ای افتادم از مرحوم حاج تقی شریعتی پیرغلام دربار مولا که می گفت در زمان حکومت رضاشاه ملعون یک سال(محرم حسینی)با عید نوروز به یک دهه افتاده بود رضاشاه اعلام کرده بود که امسال عید را مردم باید بگیرند وبی خیال محرم وعزاداری شوند وهیچکس حق ندارد عزاداری کند واز قرار معلوم آن مرحوم آنقدر عصبانی شده بودند که در حلب روغنی شروع به ساختن گل وخاک کرده بودند .ودر وسط بازار ان را به سرخودمالیده بودند واز مردم خواسته بودند تا مولایشان را در این راه(آن سال)تنها نگذارند.

حال جریان امسال فاطمیه که مصادف  باچهارم عید نوروز است(93.1.4)طبق عادت هرساله بازهم بچه های هیئت شروع به نامه نوشتن به اینجا وآنجا شدندتا هیئت دیوانگان علی اکبر دفع پلمپ کنند تابتوانیم امسال هم برای مادر دلدادگان عزاداری وتابوت کشی کنیم که متاسفانه با مخالفت مسئولین زیربط قرار گرفتیم که نباید تابوت کشی شود ماهم به خاطر دستور انها گفتیم چشم؟!

اما چرا وبه چه دلیل باید مورد مخالفت دوستان مسئول این شهر قرار گیرد در حالی که فقها وحتی معمار انقلاب اسلامی می فرمایند: باید فاطمیه زنده نگه داشته شود .

 .....

وحتی فقهایی مانند آقای مصباح یزدی که سالها خفا ماندن فاطمیه را صلاح می دانستند ،الان قریب به چهار سال است که می فرمایندباید فاطمیه علنی شود .در ضمن دوستان مسئول،چرا فقط در شهر میانه مخالفت می شود ،ولی بنا به گفته دوستان که می گویند در شهرهای دیگر حتی بنرهای عزادری هم نصب شده است مگر این شهر،غیر شهرهای ایران است؟ مگر این شهر،کم خواهان فاطمه زهرا سلام الله را دارد؟

 

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۴/۰۱/۰۱ - ۰۰:۲۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
3
4
5
1 2 3 4 5


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)