فراموش کردم
اعضای انجمن(135) صفحه اصلی اخبار میانه صفحه اصلی انجمن مقررات انجمنهای سایت
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی

جلسه کارگروه رسیدگی به پرونده واگذاری شرکت فولاد آذربایجان برگزار شد

منبع : drmadadi.ir
درج شده در تاریخ ۹۴/۰۳/۰۵ ساعت 21:51 بازدید کل: 122 بازدید امروز: 119
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه، با توجه به مسائل و مشکلات موجود در بحث واگذاری شرکت فولاد آذربایجان و به دنبال نامه ی أخیر دکتر مددی؛ نماینده پرتلاش مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی خطاب به آقای پورحسینی؛رئیس سازمان خصوصی سازی که در آن نامه به هشت مورد از تخلفات صورت گرفته در بحث واگذاری فولاد آذربایجان اشاره شده بود، جلسه ی کارگروه رسیدگی به پرونده واگذاری شرکت فولاد آذربایجان رأس ساعت 14 روز سه شنبه همزمان با پنجم خرداد ماه  با دعوت آقای پورابراهیمی؛ نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و دکتر مددی؛ نماینده محترم مردم میانه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
حاضرین در جلسه:خانم عالی پور؛معاون سازمان خصوصی سازی و آقایان پورابراهیمی؛ نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس، دکتر مددی؛نماینده مردم میانه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،کرباسیان؛مدیرعامل ایمیدرو،دکتر یوسف نژاد؛ معاون امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارائی،سجادیان؛مدیرکل امور مجلس ایمیدرو و سید بهلول حسینی دیگر نماینده شهرستان میانه
در ابتدای جلسه آقای پورابراهیمی ضمن تشکر از حاضرین به خاطر حضور به موقع در جلسه،موضوع جلسه را یادآوری کردند و سپس آقای دکتر مددی؛ نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی اقدام به شرح جزئیات ماجرا نموده و تقاضا کردند هر چه سریعتر دستور وزیر محترم اقتصاد در این زمینه اجرایی شود.
آقای یوسف نژاد؛ معاون امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارائی نیز موارد تکمیلی را ارائه نمودند و در خصوص جلسات متعدد با حضور طرفین توضیحاتی دادند.
در ادامه خانم عالی پور؛ معاون سازمان خصوصی سازی  ضمن تأیید توضیحات آقای یوسف نژاد در مورد تشکیل کارگروه در وزارت کار جهت بررسی وضعیت کارگران کارخانه فولاد میانه، گزارشی از روند پیگیری ها ارائه دادند.همچنین آقای کرباسیان؛مدیرعامل ایمیدرو هم با ارائه توضیحاتی در مورد اولین پروژه  از هفت آهن اسفنجی که قرار بود تا آخر خرداد ماه سال 94 افتتاح شود که با اتفاقات پیش آمده، اولین نتیجه اش این بود که پروژه طرح فولاد متوقف شد و به اصطلاح خوابید.
 مصوبات جلسه:
1- مقرر گردید موضوع واگذاری براساس ضوابط و مقررات قانونی پیگیری شود.
2-با توجه به مکاتبات دکتر مددی؛ نماینده محترم میانه و أخذ دستور صریح از وزیر امور اقتصادی و دارائی مقرر گردید موضوع تعیین تکلیف 330 نفر نیروهای پیمانکاری و همچنین 250 نفر نیروهای پذیرفته شده در آزمون استخدامی فولاد مورد توجه قرار گیرد بطوری که 330 نفر افراد شاغل در قالب تعاونی که با قرارداد مرتبط با شرکت فولاد کار می کردند جزو تعهدات خریدار محسوب شوند یعنی 573 نفر کما فی السابق مشغول به کار باشند و هیچ گونه تعدیلی صورت نگیرد.
3- با توجه به برگزاری آزمون و مراحل استخدام توسط دولت و ایمیدرو برای طرح مذکور مقرر شد خریدار پس از راه اندازی نسبت به اولویت استخدام آنان(بکارگیری) اقدام کنند.(250 نفر)
4-با عنایت به یادداشت رئیس سازمان خصوصی سازی مبنی بر پیگیری سریع جایگزین مقرر گردید حداکثر تا پایان خرداد ماه 94 موضوع بحث جایگزین نهایی شود. (البته با در نظر گرفتن دو شرط ذکر شده)
5- در صورتی که تا پایان خرداد ماه موضوع جایگزین صورت نگیرد اقاله انجام می شود تا مشکل توقف کارخانه مرتفع و همزمان واگذاری نیز در دستور کار قرار خواهد داشت.
همچنین به گفته ی دکتر مددی؛ عضو محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه قرار شد  مبلغی معادل 10 الی 20 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت بخشی از معوقات کارکنان فولاد میانه در نظر گرفته شود که طی چند روز آتی این رقم واریز خواهد شد.

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۴/۰۳/۰۵ - ۲۳:۴۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)