فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 4207


درباره من

3 دلیل غیبت از دیگران

درج شده در تاریخ ۹۲/۰۶/۱۱ ساعت 01:21 بازدید کل: 24 بازدید امروز: 6
 

  حسادت زیاد و یا حس خود کم بینی افراد باعث غیبت کردن از دیگران می‎شود. پرکردن زمان با هم بودن یعنی دستیابی به فضاهایی برای تفریح و وقت همدیگر را پر کردن هم باعث غیبت کردن می‎شود.

 
  از نظر اسلام غیبت سخن یا رفتار خاصی است که در غیاب یک نفر درباره او گفته می‎شود و یا سر می‏زند که اگر فرد از آن گفته یا عمل آگاهی یابد از آن خشنود نمی‏شود. از نظر اسلام غیبت گناه بزرگی است زیرا اعتماد اجتماعی را ازبین می‏برد و باعث نفاق و دورویی در جامعه می‎شود.

 
مدیر گروه ادیان و فلسفه دانشگاه سمنان در مورد دلایل عادت زشت غیبت در مردم هم گفت: یک دلیل روحیات فردی افراد است که حسادت زیاد و یا حس خود کم بینی آنها باعث غیبت کردن از دیگران می‎شود. دلیل دوم برای پرکردن زمان با هم بودن است. یعنی مردم می‏خواهند فضاهایی برای تفریح داشته باشند و وقت همدیگر را پر کنند برای اینکه تفریح سالم بلد نیستند شروع به غیبت کردن می‎کنند.

 
 عدم اعتماد اجتماعی افراد در مقابل یکدیگر و نفاق و دورویی از اثار منفی غیبت کردن است.

 
  متأسفانه ایندو رابطه تنگاتنگی با هم در خانواده‏ها پیدا کرده و آن هم به دلیل فرهنگ نادرستی است که ما از مفهوم غیبت و دور هم بودن داریم.

 
  با آموزش می‎توان این فرهنگ غلط را اصلاح کرد. همچنین افراد باید کنترل بیشتری بر گفتار و رفتار خویش داشته باشند. یعنی اینکه بدانند در زمان‏های مختلف چه کاری انجام دهند و یا چه بگویند و کارهایی که باید انجام دهند را مورد ملاحظه قرار دهند.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۲/۰۶/۱۱ - ۰۱:۲۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (6)