فراموش کردم
اعضای انجمن(413) قوانین ارسال مطلب
جستجوی انجمن

ترامپولین چیست.تاثیرات مثبت ترامپولین بر روی فرزندانتان-تحقیق 5 ساله دانشگاه رم

درج شده در تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰ ساعت 11:39 بازدید کل: 285 بازدید امروز: 1
 

 

ترامپولین چیست:یکی از زیرشاخه های ورزش ژیمناستیک است که در چند دهه اخیر تبدیل به یکی از رشته های شاخص والمپیکی گردیده و قبلا بصورت تشک فنر دار 3*4 بوده که در ژیمناستیک ازا ان برای اموزش راحتتر و بهتر بهره می جستند.ترامپولین علاوه بر یک ورزش فوائد بیشماری دارد که در زیر به یک نمونه از ان که در دانشگاه ایتالیا  تحقیق و اثبات شده اشاره می شود. امید است شما عزیزان با شناخت این وسیله و رشته و اگاهی از فوائد بیشمار ان فرزندانتان را به این رشته جذاب و مهیج رهنمون شوید

تأثیرات مثبت ورزش ترامپولین

براساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه تربیت بدنی رم ایتالیا تمرینات ژیمناستیک بر روی ترامپولین باعث کاهش وزن و افزایش تراکم استخوان می شود. این تحقیق که حدود 5 سال به طول انجامید نشان داد که پرش بر روی ترامپولین مزایای زیادی را به همراه دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- مزایای فیزیکی:  مزایای فیزیکی بسیاری با پریدن بر روی ترامپولین به وجود می آید که عبارتند از :

ü تمرین قلبی عروقی : پریدن بر روی ترامپولین ضربان قلب را افزایش می دهد و تمرینی عالی برای قلب ، مغز و عضلات بسیار مهم بدن است

ü تمرین برای عضلات: تمرینی برای عضلات پا و عضلات شکم است و زمانی اتفاق می افتد که برروی ترامپولین چند دقیقه فعالیت کنید.

ü کاهش وزن چیزی که اثرا شما به سختی انجام می دهید با این وسیله براحتی انجام پذیر است .: ترکیبی از ورزش قلبی عروقی و تقویت عضلات به کاهش وزن کمک می کند . ذر ورزش ترامپولین همانطور که عضلات تقویت می شوند در افزایش متابولیسم که به سوزاندن چربی منجر می شود نیز موثر است.. تمرین قلبی عروقی کالری می سوزاند و با عث لاغری و سلامتی جسمانی و قلبی شما می شود. با پریدن از روی ترامپولین برای 20-30 دقیقه3   الی4 بار در هفته ، شاهد کاهش وزن خواهیم بود.

ü بهبود انعطاف پذیری: پریدن بر روی ترامپولین با افزایش طول عضلات آنها را تقویت کرده و منجر به بهبود انعطاف پذیری می شود.

ü افزایش تراکم استخوان ها: ورزش می تواند تراکم استخوان و عضلات را تقویت کند. افزایش تراکم استخوان جهت جلوگیری از  پوکی استخوان ها و ترمیم استخوان های شکسته و یا آسیب دیده کاملاً موثر است.

ü بهبود مفاصل، تاندون و رباط:   تقویت مفاصل ، تاندون ها و رباط ها می تواند به کاهش شانس ابتلا به برخی از انواع آرتروز کمک کند و موجب کاهش درد و بهبود ورم مفاصل شود.

ü توسعه تعادل و هماهنگی : تعادل در ترامپولین بر خلاف تعادل بر روی هر چیز دیگری است. ترامپولین به طور مداوم در حال حرکت است و ترامپولین یستها (ورزشکاران) باید آگاه باشند و با کنترل مرکز ثقل  بدن در مقابل گرانشها و  رانشهای ایجاد شده توسط ترامپولین در  فضا تعادل خود را حفظ کنند.

ü بهبود ایستادن یا فرود :ورزشکار این رشته  می تواند همراه با تعادل بهتر با پریدن از روی ترامپولین استقرار یا فرود را بهبود ببخشد و تغادل دینامیکی  و پویای مغز را بهبود بخشد.

ü توسعه مهارت های حرکتی : مغز مجبور به عملکرد دو طرفه به هنگامی است که فرد در هوا قرار دارد لازم است. هر دو طرف مغز و بدن برای حفظ هماهنگی و تعادل با هم کار کنند.که این کار مهارت های حرکتی را افزایش می دهد.

- مزایای آموزشی

کودکان (و بزرگسالان) که به طور منظم بر روی ترامپولین پرش می کنند به نتایج مثبت زیر می رسند که از آن جمله:

ü تاثیر در موفقیت تحصیلی و کنترل حرکت بدن: از آنجا که ترامپولین کنترل و هماهنگی عضلات را می آموزد بنابراین بسیاری از کودکان هنگامی که از این وسیله استفاده می کنند از شرایط تحصیلی بهتری برخوردار می شوند.

ü اعتماد به نفس را بهبود می بخشد.   

ü تداوم آموزش: اغلب طول می کشد تا افراد مهارت های ترامپولین را کسب کند. اما به دلیل آن که وسیله مذکور بسیار سرگرم کننده است است لذا کودکان و بزرگسالان از ورزش با آن لذت می برندکه نتایج فوق العاده ای در پی دارد. محققین دانشگاه رم در پایان اشاره می کنند مزایای پریدن بر روی ترامپولین بسیار زیاد است. در پایان حتماً به خاطر داشته باشید که ورزش ترامپولین باید با نظارت مربیان و مطابق ضوابط انجام گیرد.و خانه ژیمناستیک استاد جلیل پور این وسیله گرانقیمت را برای فرزندان شما عزیزان تهیه  ونصب نموده تا از فوائد ان بهرمند شویند. برای موفقیت و سلامتی و شادکامی فر زندان عزیز ایران زمین همچنین سلامتی شما سرورران و رهبر معظم انقلاب اجماعا صلوات

 این مطلب تحقیقات5ساله دانشگاه رم ایتالیا بوده که توسط استاد جلیل پور مقدمه و ویراستاری گردیده است

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۴:۱۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات