فراموش کردم
رتبه کلی: 362


درباره من
***********************
گر چه من سرباز هیچ و ساده ام

سرخوشم مهدی بود فرمانده ام

گر چه مهدی (عج) بود غایب ولی

سر خوشم بر نایبش سید علی...

***********************
گر کرببلا نبوده ایم حال هستیم
گر شام بلا نبوده ایم حال هستیم
ای مردم عالم همگی گوش کنید
تا آخر خون مطیع رهبر هستیم
***********************
حاج عماد (isar )    

اهمیت و ضرورت دشمن شناسی

منبع : http://balaagh.blogsky.com/1386/10/17/post-21/
درج شده در تاریخ ۹۱/۰۵/۰۸ ساعت 23:59 بازدید کل: 704 بازدید امروز: 83
 

اهمیت و ضرورت دشمن شناسی 

مواظب باشید بصیرتتان را از دست ندهید ، دشمن را بشناسید و دشمنی ها و ترفندهای اورا درست تشخیص بدهید ، تبلیغاتی که دشمن می کند، حرفی که دشمن می زند و شایعه ای را که دشمن می اندازد ، به چشمتان بیاید ، توجه کنید که دشمن با چه انگیزه ای این حرف را می زند ، این شایعه را می پراکند ، این چیزدروغ را نقل می کند و این اظهار منافقانه را بر زبان جاری می سازد.( مقام معظم رهبری )

   مقدمه :

از اساسی ترین شرایط موفقیت آدمی در تمام پهنه ها ، شناخت دشمن است . در عرصه طبیعی ، انسان تا آنجا که دشمن را شناخته ، در دفع آن کوشیده و به موفقیت دست یافته است ، ولی همین انسان ضربه های فراوان و گاه جبران ناپذیری از دشمن ناشناخته خود خورده است . دشمن شناسی در همه میدانها ، از مسائل اساسی و مهمی به شمار می رود که به انسان بصیرت می بخشد ؛ تا در راه رسیدن به هدف دوست را دشمن و دشمن را دوست نگیرد. از این روبزرگان دین ، همواره آدمی را به این مهم ترغیب کرده و ازاو خواسته اند تا دشمنان خودرا بشناسد .

حضرت علی علیه السلام در کلام گهربار خود در این خصوص می فرماید: کسی که از دشمن غفلت کند ، حیله ها وکیدهای دشمن بیدارش خواهد ساخت .دقت و تامل در این بیان شریف مولی الموحدین علی (ع) برای ما لازم و ضروری است . برای این مهم ، هم باید بدانیم که دشمن کیست و هم باور کنیم که با دشمنان متعددی به همراه انواع و اقسام خدعه ها روبه رو هستیم .با پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان اسلام بیش از پیش خود را برای مقابله با اسلام ناب آماده کردند. آنها همواره سعی نمودند تا از راه های گوناگون کیان و عظمت اسلام را متزلزل سازند; بنابراین برای دفاع از حریم اسلام و انقلاب اسلامی در مرحله اول باید دشمن را شناسایی کرد و سپس با تاسی به اولیای الهی روش برخورد با آنان را آموخت; زیرا دشمن با چهره های گوناگون ظاهر می شود و برای هر زمانی باید سلاحی متناسب با آن زمان را به کار گرفت.رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در این خصوص بیان بسیار ارزنده ای دارد که دقت و تامل در آن برای ما می تواند راهگشا باشد . معظم له می فرمایند: باید هوشیار باشید ، دشمن برای ضربه زدن به انقلاب و اسلام ، از یک راه نمی آید ؛ باید چشمتان را بازکنید ، متوجه باشید و دشمن را بشناسید... هرچیزی راکه دیدید دشمن روی آن حساسیت نشان می دهد ، شما هم روی آن حساس بشوید و بفهمید که دشمن از این جا می خواهد رخنه کند ( سخنرانی در جمع نیروهای بسیجی 7/9/69) 

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۰۵/۰۹ - ۰۰:۰۷
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)