فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 2063


درباره من
من شهرام اسلامي متولد ميانه به سال 1363 در خيابان 17 شهريور و در زير سايه خداوند و پدر و مادرم و پلاك 90 آن خيابان هستم.البته هر كسي از من ميپرسد اهل كجا هستي نميدانم چه بلويم.فقط ميگويم زاده و متولد ميانه هستم و بزرگ شده و بومي و ساكن جزيره خارگ.البته من ميانه را بسيار دوست دارم باوجود آنكه مدت كوتاهي را در آنجا سپري كردم ولي چون الفبا درس و زنگي را آنجا آموختم به آن عشق ميورزم.قربت اوركه بهشت اولسا وطن توپراقينا چاتماز.
من اكنون در جزيره خارگ مسغول به كار هستم.در اين جيره و اين استان به فعاليت هاي ميراثي علاقه مند هستم و در اين ارتباط موفق به انجام برخي امور من جمله كشف چندين اثر باستاني من جمله كتيبه هخامنشي خارگ،سمت نما،نرد هاي سنگي و چندين سخره كند ديگر نيز شده ا.در ضمن در سال 1385 از بوشهر تا نوشهر را با دوچرخه ركاب زدم و آب خليج فارس را به درياي مازندران ريختم.بسيار مشتاقم كه يك چنين فعاليت هايي را در زادگاهم نيز به اجرا درآورم.اميدوارم فرصت و شرايط چنين كاري برايم فراهم گردد.
شهرام (icarius )    

یخ های عجیب

منبع : http://www.fardanews.com/fa/news/172602/%D8%AA%D8%
درج شده در تاریخ ۹۰/۰۹/۰۶ ساعت 02:17 بازدید کل: 308 بازدید امروز: 88
 

 

تصاویر/ پدیدهٔ شگفت‌انگیز یخ‌های راه راه

تکه های یخ در دریاچه مشیگان گاهی به شکل لایه هایی در رنگ های مختلف دیده می شوند. هر کدام از این لایه ها در شرایط مختلفی بوجود آمده اند. لایه های آبی رنگ یخ هایی هستند که بسیار سریع و در نتیجه بدون حباب هوا ایجاد شده اند. خطوط سبز زمانی ایجاد می شود که یک کوه یخ به داخل روخانه می افتد و آب غنی از جلبک به لایه های یخ نفوذ می کند. خطوط سیاه و زرد هم توسط رسوب ها تشکیل می شوند.

 

 یخ های راه راه

 یخ های راه راه

 یخ های راه راه

گاهی موج ها هم یخ می زنند، طبیعت شگفت انگیز است. آب و هوا دریاچه مشیگان به بیشترین حد خود در چند دهه اخیر رسیده است و این باعث می شود که برخی اوقات موج ها هم در هوا یخ بزنند!

 یخ های راه راه

 یخ های راه راه

 یخ های راه راه

 یخ های راه راه

 یخ های راه راه

 یخ های راه راه

 
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۰/۰۹/۰۶ - ۰۲:۱۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)