فراموش کردم
رتبه کلی: 92


درباره من
زرین. (i1u2 )    

عملیات تی 4 : کودکان عقب مانده ذهنی در نوبت قتل عام...

درج شده در تاریخ ۹۳/۰۵/۱۴ ساعت 18:16 بازدید کل: 483 بازدید امروز: 473
 

 

کودکان عقب مانده ذهنی در نوبت قتل عام...عملیات تی۴ (T4) بزرگترین قتل‌عام سیستماتیک عقب مانده‌ها، بیماران روانی و معلولین مغزی در تاریخ بشری به دست آلمان نازی است.

در جریان برنامه پاکسازی نژاد آریایی از ناخالصی‌ها در سال ۱۹۳۹، هیتلر دستور اجرایی شدن برنامه‌ای را داد که ضمن آن تمامی بیماران روانی از سراسر کشور در ۵ کمپ بیمارستانی در آلمان و اتریش جمع شدند و با گاز مونوکسید کربن (که از دریچه تهویه اتاق‌های‌شان به داخل فرستاده شده بود) خفه شدند یا با تزریق دوز بالای مورفین به قتل رسیدند.

دامنه این عملیات که در ابتدا اختصاص به معلولین مغزی، منگل‌ها، شیزوفرن‌ها و بیماران مبتلا به اوتیسم داشت، در اواخر جنگ به پیران از کار افتاده و زخمیان بدحال بمباران متفقین تسری پیدا کرد. بر طبق برآوردها شمار قربانیان عملیات تی۴ میان ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود.

 

در پوستر یکی از معروف‌ترین شماره‌های نشریه اداره سیاست نژادی وابسته به حزب نازی به آلمانی نوشته شده بود:

"۶۰ هزار مارک؛ این خرجی است که یک مبتلا به بیماری ژنتیکی در مدت زمان زندگی خود روی دست جامعه می‌گذارد. شهروند محترم، این پول شما هم هست."

 

 

 

**********

لطفا مطلب را نخوانده نظر ندهید

 

این مطلب توسط شهرام... بررسی شده است.
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)