فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی

کوچلوترین مدرسه ایران درروستای قزل یاتاق کندوان میانه آذربایجانشرقی

درج شده در تاریخ ۹۶/۰۲/۰۱ ساعت 01:17 بازدید کل: 424 بازدید امروز: 1
 

روستای قزل یاتاق در منطقه کندوان درامتداد سرچشمه رودخانه گرمی چای بعداز روستای تجرق و طوین هم مرز با روستاهای سورباغ و قره قیه و گله گاه نزدیکی مرز دو استان آذربایجانشرقی و اردبیل قرار دارد.بدلیل سست بودن خاک روستاو رانش زمین ،اهالی روستا بعد از انقلاب  با کمک دولت اقدام به تغییر محل روستا کرده اند.در این بین ساکنان وفادار به چند خانوار نمی رسد.بقیه بیشتر به تهران مهاجرت کرده اند.

کمی تعداد خانوار برای پیگیری آموزش دانش آموزان با مشکل مواجه شده است.اما با این حال مسولین نگاه ویِژه ای دارند.تا این چند دانش آموز از این امکانات بی بهره نمانند.و برای ادامه تحصیل مجبور به تردد در روستاهای همجوار نباشند.

در یک اقدام اتفاقی دقایقی مهمان این روستا شدیم.تا در یک جمع با بهانه یک چای این حس زیبای تلاش یک معلم مهربان و فعال و صادق باشیم.آقای ساسان مهدیخانی معلم این روستا هست.تازه از دانشگاه تربیت معلم فارغ التحصیل شده است.حضورش در این روستا را یک تقدیر ناخواسته و زیبا می داند.چرا که او در دانشگاه بدلیل فعالیت و تلاشش از امتیاز خوبی برای تعیین محل خدمت بر خوردار بوده است.اما قسمت بوده است.تا در اولین سال خدمت این اتفاق میمون و مبارک را به فال نیک بگیرد.تا با توجه به جوانی و حوصله زیاد دست به اقدامات زیبایی بزند.او در این مدت حضورش چند تحقیق انجام داده است.با اهالی روستا خیلی صمیمی است.تا تلاش مضاعف او آینده اقتصاد روستا را نشانه بگیرد.و به نفع اهالی روستا با اقدام انساندوستانه این کار مردانه را مد نظر قرار بدهد.

مدرسه آقای مهدیخانی سه دانش آموز دارد.مدیریت و تدریس او با مشکلات خاص روستا و دانش آموزان و کلاسهای چند پایه دغدغه او بوده است.اما با راهکارهای ساده این مشکلات را برطرف نموده است.تا حس رابطه او با دانش آموزان و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و خدمت صادقانه تنها آرامش او در این راه باشد.

او علاوه بر معلمی به پرورش زنبور عسل و کارهای تحقیقاتی و برنامه نویسی اشتغال دارد.زندگی اش را بر پایه اقتصاد خارج از آموزش و پرورش محکم کرده است.تازه عید سال 96ازدواج کرده و همسرش همکار فرهنگی ودر مقظع دبیرستان در شهر ترک تدریس می کند.او از این شرایط راضی است.هر چند 5 ساعت زمان روزانه اش را برای رفت و آمد به محل کار با رانندگی طی می کند.

احتمالاسال دیگر در صورت وجود شرایط در روستای هفت چشمه و دبستان قنبر به تدریس خود ادامه بدهد.

در این جمع آقای مهدی دهقان و عرفان پسر گلم حضور داشتند.تا از زحمات آقای دهقان برای این آشنایی و تهیه یک فیلم کوتاه تشکر و قدر دانی کنیم.این فیلم در اولین فرصت در کلیپ ها قابل دسترسی خواهد بود.

میانه

میانه

میانه

میانه

میانه

میانه

میانه

میانه

میانه

 

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۲/۰۱ - ۰۳:۰۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم