فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی

لاک پشت برفی ،مسئولان محلی را به هفت چشمه کشاند

درج شده در تاریخ ۹۳/۱۲/۰۸ ساعت 15:55 بازدید کل: 222 بازدید امروز: 217
 

بازهم دوباره نشریه قافلان میانه
آنجاکه همه خوابند.و یا دنبال بوی شیرینی هستند.تا از خبر بزرگ ساخت اولین لاک پشت برفی جهان در ایران و جهان غافل باشند.و خود را در جریان بازیهای یک و دوگل مرد میدان کاذب بازی بچه های کوچک محو می کنند.تنها نشریه قافلان است.که فارغ از بازیهای کودکانه و گروهی و جناحی سعی در انجام رسالت خویش به نحو احسن می کند.تا هم آوای انسانهای بزرگ میانه قرار بگیرد.
متن خبر نشریه قافلان 26 بهمن ماه نود و سه
لاک پشت برفی ،مسئولان محلی را به هفت چشمه کشاند
شور و حال تازه ای بود،برای اهالی روستا.میهمانان غریبه ای که در بدو ورود به روستایشان سراغ مدرسه و معلم روستا را می گرفتند.کوچکترها در راهنمایی میهمانان مشتاقتر بودند.و در طول راه برای تازه واردها از تلاششان می گفتند.از تلاش جوانانی که باعث تغییر حال و هوای روستای شان شده بودند
در شماره های قبلی نشریه ،خبر ساز شدن فراخوان معلم روستای هفت چشمه از توابع بخش کندوان میانه را منتشر کردیم.که به کمک خیرین و سازمانهای مردم نهاد کشوری اقدام به نوسازی ساختمان و تجهیزات آموزشی مدرسه قنبر این روستا شده بود.اما این روستای دور افتاده و محروم دوباره به واسطه خلاقیت این معلم بر سر زبانهاافتاد.ولی اینبار نه به خاطر مدرسه،بلکه به خاطر ساخت یکی از بزرگترین لاک پشت برفی جهان.
حسین قره داغی معلم روستا در گفتگو با قافلان ضمن تشریح این ایده خود،لاک پشت را نماد صبر و بردباری خواند و هدف از ساختن این لاک پشت برفی را کشاندن گردشگران و مسئولان محلی به این روستا عنوان کرد.شانزدهم بهمن ماه ،بخشدار، رئیس اداره آموزش و پرورش و تنی چند از مسئولان محلی و همکاران وی با حضور در محل ساخت این نماد برفی ،از نزدیک با زیبایی های طبیعی این منطقه آشنا و با مردم خونگرم آن آشنا شدند.
یکی از اهالی روستای هفت چشمه به خبرنگار قافلان در این زمینه گفت:تاثیر یک معلم وضیفه شناس و عاشق شغل معلمی اینجا برای اهالی روستا و مردم آشکار می شود.که ایشا روزها برای بچه های روستا درس میدهد.و شب ها به کمک جوانان روستا برای عمران و آبادانی ما تلاش می کند و نتیجه اش این است.که بیش از 200 نفر از شهر میانه به بهانه دیدن این لاک پشت به روستای ما آمده و از طبیعت زیبای آن استفاده کرده اند.
رئیس شورای روستا هم از همدلی اهالی از پذیرایی از مهمانان خبر داد و گفت: برای ما افتخاریست که از میهمانان خود پذیرایی کنیم.و در این راستا اهالی و اعضا شورای محلی سنگ تمام گذاشتند.
اما اهالی هفت چشمه گلایه هایی هم از مسئولین داشتند.که از ما خواستند به گوش مسئولان برسانیم.کمبود آب،بدقولی و وعده نمایندگان مجلس برای بهسازی و آسفالت جاده دسترسی به روستا،آنتن ندادن موبایل ،نداشتن خط تلفن ثابت،عدم دسترسی به شبکه های سیما و....
امیدواریم این گزارش بهانه ای باشد.تا مسئولین محترم توجه خاصی به این روستای زیبا کنند و مشکلاتشان مرتفع گردد.

میانه

 

 

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۳/۱۲/۰۸ - ۱۶:۱۷
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)