فراموش کردم
اعضای انجمن(447) شعری تکان دهنده درباره امام زمان حضرت مهدی عدالت و لطف خدا پیامبر اکرم : توبه زیباست ولی در جوانی زیباتر قدرت بدنی حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در جوانی بی حسین احساس پیری میکنم ارتباط با مدیریت انجمن مذهبی
جستجوی انجمن

زنی به معنای فداکاری

منبع : http://www.1doost.com/posts/16677/%D8%B2%D9%86%DB%
درج شده در تاریخ ۹۳/۰۹/۲۵ ساعت 19:28 بازدید کل: 115 بازدید امروز: 111
 

زنی به معنای فداکاری

دست نوشته | زنی به معنای فداکاریاکنون، سایه‏ سار صدای تو جای دیگری است؛ اما سوگواری خلوتت نیز خالی از سنگ و ستاره نبود.
 

سنگ، هدیه سرسلامتی همان کسانی بود که پیش از این نیز سر مرا شکسته بودند و دل تو را و ستاره،مهریه چشم‏های دختر کوچکت که نگاه گرم و آرام‏ بخش تو را به یادم می‏آورد.
تو نیستی تا شب تنهایی مرا با چراغ بی‏خوابی ‏هایت روشن کنی، اما تاریکی و سیاهی و بغض، بی‏قراری که پناهی نمی‏یابد، هست!
تو نیستی تا عطر حضور گرمابخشت، خانه کوچکم را به پهنای آسمان وسعت بخشد، اما هوای مسموم کینه و دشنام و تهمت در حوالی احوال من هست.
اگر دستان کوچک فاطمه علیهاالسلام عزیزم می‏گذاشت، چشم‏هایم در یادت جز به گریستن باز نمی‏شد. 
تنهایی و بی‏کسی رسول الله‏ صلی ‏الله ‏علیه ‏و‏آله را هم اگر فاطمه‏ اش علیهاالسلام مرهم بنهد، از این پساسلام، غربت خویش را بر کدامین شانه‏های استقامت بنهد؟ 
هنوز زهرای مهربانم، کوچک‏تر از آن است که بار مظلومیت دین را بر دوش کشد.
وقتش که برسد، او نیز در راه حفظ و ثبات اسلام موی به سپیدی می‏نشاند و قامت به خمیدگی. زیرا که این دختر مهربان، از دامان مهر و شکیبایی تو برخاسته است؛ گویی تمام آن ایثارها و مقاومت‏ها که از تو سر زد در وجود او برنشست. 
با وجود این، جایت در قلب من و کنار اسلام خالی است!
مگر می‏توان از یاد برد که تو، آن‏گاه به یاری من شتافتی و با من، نه عهد و پیمان زناشویی که بیعت دینی بستی که مردانگی و فتوت و آزادگی در نطفه مردان خفه شده بود و شجاعت و ایثار در وجودشان مرده بود.
مگر می‏توان فراموش کرد که تو بعد از علی مرتضی علیه‏السلام، نخستین کسی بودی که بر حقانیت منشهادت دادی و رسالت مرا باور کردی؟!
کجا زنی را می‏توان یافت که تمام اندوخته ‏هایش از دنیا را وقف آخرتی کند که دیگر مردمان آن را شعر و افسانه می‏خواندند؟!
کجا تاجری را دیده‏ایم که تمام سرمایه‏هایش از مال و خاندان و شهرت و اعتبار خویش را رها کند و در عوض آن، مهر پیامبری را بخرد که جز غم مهجوری و غریبی، ارمغان دیگری برایش نخواهد داشت.
بی‏جهت نیست که تو محبوبه دو دنیای منی!

 http://www.1doost.com/posts/16677/%D8%B2%D9%86%DB%8C%20%D8%A8%D9%87%20%D9%85%D8%B9%D9%86%D8%A7%DB%8C%20%D9%81%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C.htm
 
این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۳/۰۹/۲۶ - ۰۰:۴۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)