فراموش کردم
اعضای انجمن(432) نقشه کلی منطقه ترکمنچای قوانین انجمن ها شورا انجمن ترکمنچای هیئت کوهنوردی ترکمانچای صندوق عمران ترکمانچای ستاد اقامه نماز جمعه ترکمانچای
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهرداد نجفلوی ترکمانی
گیجلک (gejalak )    

((بیانیه گروهی از بانوان در خصوص شرکت در هیئت کوهنوردی ترکمنچای))

درج شده در تاریخ ۹۲/۰۸/۱۵ ساعت 18:43 بازدید کل: 422 بازدید امروز: 202
 

((بیانیه گروهی از بانوان در خصوص شرکت در هیئت کوهنوردی ترکمنچای))

        **کسی که متصفت به پاکدامنی است از لغزشها مصون میماند  (حضرت علی <ع>) **

     به تازگی امکانی فراهم شده تا بانوان ترکمنچای بتوانند در مشارکتهای اجتماعی و ورزش های همگانی شرکت به عمل آورند.این ورزش همگانی که به تازگی در این شهر به راه افتاده کوهنوردی است.

هیئت کوهنوردی بزقوش ترکمنچای شاخه ای از اداره ورزش و جوانان ترکمنچای است که زیر نظر تربیت بدنی میانه و به ریاست آقای احمدپور شروع به کار نموده است و تا حالا به سه منطقه صعود کرده است.دومین صعود این هیئت کوهنوردی به قلعه ضحاک بوده است که این صعود به صورت مختلط بوده و بانوان نیز در این صعود شرکت داشته اند.این صعود با کمال رعایت موازین اسلامی و حجاب اسلامی صورت گرفت و هیچ گونه مشکل و یا نا هنجاری به وجود نیامد.اما بانوان ترکمنچایی بعد این صعود دچار نا مهربانیهایی از طرف مسولین شهر ترکمنچای شدند.مسولان مانع از همراهی مجدد بانوان با هیئت کوهنوردی شدند.و این امتیاز و حق را از بانوان سلب کردند.این در حالی است که صعود همه ی هیئت های کوهنوردی به صورت مختلط و متشکل از زن و مرد صورت می گیرد.

به همین منظور :

ما جمعی از بانوان ترکمنچایی ضمن اعتراض به این تصمیم ،  این تصمیم مسولین را نوعی توهین به عفت و پاکدامنی زنان پاکدامن ترکمنچای قلمداد نموده و شدت ناراحتی خود را

 از این تصمیم اعلام میداریم.خاطر نشان میکنیم که اولیا و یا همسران ما با همراهی ما با هیئت کوهنوردی مشکلی نداشته و در صورت نیاز میتوانیم رضایت نامه های کتبی آنها را تسلیم رئیس هیئت نماییم.والدین ما ، هم به عفت و پاکدامنی ما اعتماد دارند و هم به پاکدامنی ورزشکاران مرد این هیئت.

لذا ما دراین بیانیه خواستار رفع این تبعیض در مورد زنان در این شهر و هیئت هستیم تا با ارج نهادن به توانایی های زنان باعث رشد و شکوفایی هر چه بیشتر بانوان در همه ی زمینه ها من جمله ورزش باشیم.

                                                                               

                                                 با تشکر و احترام

                                           گروهی از بانوان ترکمانچای

 

این مطلب توسط نویدصالحی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۲/۰۸/۱۵ - ۲۰:۳۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات