فراموش کردم
اعضای انجمن(223) مدیریت انجمن طریقه آپلود عکس و فیلم و موسیقی طریقه قرار دادن موسیقی و کلیپ در مطالب
جستجوی انجمن
فرهود جیحونی (farhoodblue )    

عجيب‌ترين ويروس‌هاي رايانه‌اي سال !

منبع : http://www.itwebsite.blogfa.com/post-164.aspx
درج شده در تاریخ ۸۹/۱۱/۲۰ ساعت 21:20 بازدید کل: 603 بازدید امروز: 87
 

--«((عجيب‌ترين ويروس‌هاي رايانه‌اي سال !))»--

عجیب ترین ویروس های رایانه ای سال گذشته

سال 2007، شروعي تازه براي خرابكاران اينترنتي و هكرها بوده‌است تا علاوه بر افزايش تنوع عملكردهاي غيرقانوني، ‌روش‌هاي تخريبي عجيب و نامتعارفي را نيز برحسب خلاقيت شخصي خود ابداع كرده و مورد استفاده قرار دهند تا روش‌هاي نفوذ و تخريب بدافزارهاي رايانه‌اي نيز، به مراتب متنوع‌تر، متفاوت‌تر و نامتعارف‌تر از گذشته باشد.

مهم‌ترين اين ويروس‌هاي عجيب و غريب منتشر شده كه در زير مي‌بينيد:

ويروس موعظه‌گر!

كرم رايانه اي USBToy.A، با نفوذ به سيستم‌ها و در كنار فعاليت‌هاي تخريبي خود به تبليغ ديني و ارشاد مذهبي كاربران مي‌پردازد. به‌عنوان مثال اين بدافزار، در هنگام راه‌اندازي سيستم‌عامل، آيه‌هايي از انجيل را براي كاربر نمايش داده و براي مردم جهان، رستگاري الهي آرزو مي‌كند!

ويروسي كه زياد مي‌دانست!

تروژان Burglar.A، علاوه بر سرقت رمزهاي عبور و اطلاعات محرمانه ديگر، مشخصات دقيق جغرافيايي، اطلاعاتي و رايانه‌اي كاربران مورد حمله خود را به آنها اطلاع داده و به منتشر كننده خود ارسال مي‌نمايد.

كدمخرب، با آرزوهاي بزرگ!

كد مخرب ArmyMovement كه به طور خاص در تركيه مشهور شد، با ارسال پي‌درپي پيغام‌هاي غيرواقعي به كاربران به زبان تركي، ادعا مي‌كرد كه دستمزد كاركنان دولت در آينده تا سقف 50 درصد زياد مي‌شود!

يك ژورناليست تمام عيار!

كرم Rinbot.B بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي جهان داشت، زيرا علاوه بر تخريب وسيع سيستم، با نمايش يك مصاحبه تخيلي (اما كاملاً حرفه‌اي) با خبرگزاري CNN، از دلايل و انگيزه‌هاي خالق و منتشركننده خود، خبر مي‌داد.

سارق چيره‌دست!

هيچ نوع فايل، داده و يا اطلاعات مهم و حساس، از چشمان تيز بين XPCSpy،  در امان نيست. عبارت‌هاي تايپ‌شده در صفحات وب، اطلاعات مربوط به پنجره‌هاي بازشده، برنامه‌هاي اجراشده، وب‌سايت‌هاي مرورشده و يا حتي اي‌ميل‌هاي خوانده‌شده توسط كاربر، تنها بخشي از مواردي است كه اين كد خطرناك، سرقت مي‌كند.

ويروس شوخ طبع!

ويروسKetawa.A،‌ به جاي اجراي عملكردهاي تخريبي و ايجاد اختلال در فعاليت سيستم، با استفاده از زبان مالايايي به ارسال لطيفه‌هاي پي‌درپي براي كاربر و تشويق وي به خنديدن مي‌پردازد.

رفتار مهربان و خشونت پنهان!

ويروس Gronev.A كه سراغ جستجوگران موسيقي در اينترنت مي‌رود، برنامه Media Player را به‌طور خودكار اجرا كرده و شروع به نواختن يك سمفوني زيبا و مشهور با عنوان Lagu، مي‌كند. در حالي كه كاربر نگون‌بخت به قطعه دلنواز و درحال پخش، گوش مي‌دهد، رايانه وي به تدريج با تخريب و اختلال شديدي مواجه مي‌شود!

آكتورهاي بزرگ سينما!

سينما هميشه علاقه مندان حرفه‌اي و پروپاقرص خود را داشته است. طراحان و منتشركنندگان  Harreinx.A و Pirabbian.A با هدف قراردادن دوستداران اين هنر و ادعاي دانلود رايگان فيلم‌هاي پرفروش و پرطرفدار، كاربران را به كليك بر روي لينك‌هاي آلوده تحريك مي‌كنند!

وراج و جسور!

آرزو كنيد كه اولاً رايانه شما هيچ‌وقت توسط  ويروس BotVoice.A بي‌رحم آلوده نشود، دوم اين كه اميدوار باشيد لااقل هنگام ورود ناگهاني اين كد به رايانه، بلندگوهاي سيستم خاموش باشند.

وگرنه BotVoice.A، حضور خود را با صدايي بلند به كاربر اعلام كرده و تا وقتي كه كليه فايل‌ها و داده‌هاي مهم سيستم را پاك كند، جملات خود را پي‌درپي تكرار مي‌كند.

 

منبع:http://www.itwebsite.blogfa.com/post-164.aspx

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۸۹/۱۱/۲۰ - ۲۱:۲۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)