فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
بچه فهیم شهر (emad )    

اگر این روزها گذرتان به امامزاده اسماعیل شهرمان افتاده باشد

درج شده در تاریخ ۹۳/۰۴/۱۲ ساعت 01:21 بازدید کل: 77 بازدید امروز: 73
 

با یاد او

اگر این روزها گذرتان به امامزاده اسماعیل شهرمان افتاده باشد خواهید دید که در محوطه آن ماشین آلات خاکبرداری مشغول کارند، امامزاده اسماعیلی که چند سال پیش  تغییرات برای بازسازی و مرمت آن شروع و هم اکنون هم به پایان نرسیده.....آوردن معماران از اصفهان و کاشی کاری ساختمان و اضافه کردن سر در ورودی و مناره از جمله این تغییرات بود ولی همین کاشی کاری ها عمرشان زیاد طول نکشید و اکنون می بینیم قسمت های بیشتر از کاشی کاری ها ریخته است ...اما قسمت جالب این کار بر سر سقاخانه هایی ست که آن زمان تشخیص بر بودنشان داده شد و با تغییرات و بازسازی به محوطه این امامزاده اضافه گردید هرچند ناقص مانده بوده ولی اکنون همان سقاخانه ها که قطعا هزینه های مالی در برداشته و با استفاده از کاشی هایی وقف شده مرحومین این شهر ایجاد شده بود با تصمیمات دیگرانی بر حذف شان دستور داده شده!

امامزاده اسماعیل

سوال اینجاست: اولا اگر قرار بر حذف این سقاخانه ها بود چرا آن زمان هزینه ای برای بودنشان صرف شد؟

امامزاده اسماعیل

ثانیا: تکلیف انسان هایی که دیگر دست شان از این دنیا کوتاه شده و برای آخرتشان کاشی هایی وقف بازسازی و مرمت کرده بودند چه میشود؟؟

امامزاده اسماعیل

ثالثا: در روی این کاشی ها آیات قرآنی و اسماء باریتعالی نوشته شده و با دژبر به جانش افتاده و خرد میگردد در حالی که در ادرات تاکید بر این است که اسماء متبرکه از بالای سر برگ نامه های اداری جدا گردد تا خدای ناکرده با کاغذ و نامه های باطله دور ریخته نگردد ولی اینجا اینگونه به آیات و اسماء خداوند بی حرمتی میگردد.

امامزاده اسماعیل

نکته دیگر اینکه در گود برداری محوطه شاهد بیرون آمدن استخوان هایی هستیم که نشان از وجود گورستان قدیمی در محوطه این امامزاده دارد....گورستانی به مانند مسجد کبود تبریز که چندین سال پیش در خاکبرداری پیدا و با متوقف کردن پروژه و کاوش گنجنیه ای از تاریخ و قدمت این سرزمین بدست آمد که گوشه ای از آن در موزه تبزیز به نمایش گذاشته شده ولی آیا در شهر ما هم با پیدا شدن این گورستان چنین اقدامی انجام خواهد شد یا نه؟؟

امامزاده اسماعیل

.....حال اگر بر فرض مثال هدف برای توجیه این کارها اضافه کردن امکانات دیگر برای این مجموعه است باید گفت که راهش این نیست چون فضای امامزاده اسمعیل به حد کافی بسته و محدود است و با اضافه کردن امکانات، دیگر این فضا و محوطه محدوتر هم خواهد شد ای کاش به جای حیف و میل و صرف هزینه های قبل و هزینه های تازه برای تصمیمات جدید ، مثل اماکن متبرکه سایر شهرها از خانه های اطراف امامزاده خریداری و به مجموعه امامزاده اضافه میگردید.

امامزاده اسماعیل

 

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۳/۰۴/۱۲ - ۰۴:۳۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
3
1 2 3


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)