فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
پارلاق نیوز(خبرچی) (dayli-news )    

زنان روس موضوع داغ سیاستمداران ایران

منبع : http://www.trtpersian.com/trtworld/fa/newsDetail.a
درج شده در تاریخ ۹۱/۱۰/۰۸ ساعت 16:11 بازدید کل: 605 بازدید امروز: 70
 

زنان روس موضوع داغ سیاستمداران ایران

مباحثه بر سر حجاب زنان روس در ایران، تبدیل به موضوعی داغ در بسیاری از صفحات روزنامه ها و سایتهای خبری معتبر جهان شد

 
 

تنش ما بین ایران و غرب بر سر برنامه هسته ای این کشور، بار دیگر با خبری جالب افکار عمومی جهان را متوجه خود ساخت.

مباحثه بر سر حجاب زنان روس در ایران، تبدیل به موضوعی داغ در بسیاری از صفحات روزنامه ها و سایتهای خبری معتبر جهان شد.

روزنامه رادیکال ترکیه چاپ ترکیه نوشت: عدم رعایت حجاب از سوی تکنسین های زن روسی که در نیروگاه هسته ای بوشهر کار می کنند، علیرغم دریافت حق حجاب، خشم و عصبانیت مقامات ایرانی را بر انگیخته است.

روزنامه رادیکال افزود: مهدی موسوی نژاد نماینده مجلس ایران در این زمینه گفته است: بموجب قرارداد کاری امضا شده، تکنیسینهای زن روسی بدلیل اینکه موظف به محجبه بودن در ایران هستند، حق حجاب دریافت میکنند. بنابراین از آنها انتظار داریم که به قرارداد امضا شده پایبند بوده و مفاد قرارداد را رعایت کنند.

بنا بر گزارش سایتهای خبری، عدم شروع روند کیفری در مورد تکنیسین های زن روسی که قوانین حجاب را علیرغم دریافت حق حجاب نقض می کنند، موجب آغاز مباحثه در ایران شده است.

در این میان، معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان وزارت خارجه ایران تشریح کرد: اعطای حق حجاب به زنان روس در نیروگاه بوشهر مطلقاً حقیقت ندارد.
حسن قشقاوی معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه ایران اظهار داشت: زنان روس شاغل در نیروگاه بوشهر در کنار مردان روس در منطقه و شهرکی که برای اسکان آنها در نظر گرفته شده زندگی می‌کنند و در صورت تردد به داخل شهر نیز به طور شایسته به موازین اخلاقی و عرف جامعه متدین بوشهر احترام می‌گذارند.

 

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۱۰/۰۸ - ۱۶:۱۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات