فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی

حلقه گمشده منطقه گردشگری قیزقالاسی و قیز کورپوسو!

منبع : http://vom.ir/news/47058/%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87-
درج شده در تاریخ ۹۴/۰۶/۲۱ ساعت 19:32 بازدید کل: 318 بازدید امروز: 316
 

سیاحت نامه ایران – نویسنده ژان شاردن – ترجمه اقبال  یغنایی (1665- 1664) :

. . . . " در آخرین ساعات راهپیمایی از پل محکم و خوبی که بر روی رودخانه قیزیل اوزن بسته بودند گذشتیم و در کاروانسرای بزرگی که نزدیک پل برای توقف مسافران ساخته شده بود و سمله نام دارد بار افکندیم . . . .

کاروانسرای قیز کورپوسو "سمله  !؟"

کاروانسرای بزرگی که در قرن 17 میلادی از آن بحث می شده به نظر می آید هم اکنون  تغییر کاربری داده و روزگاری بعنوان پایگاه امداد اورژانس بین جاده ای و هم اکنون بعنوان یک انبار متروکه مورد استفاده می باشد !

سمله1

 

سمله2

سمله3

سمله4

با توجه به قدمت ، و موقعیت این کاروانسرای تاریخی  در صورت توجه بیشتر و مرمت و بازسازی آن (البته نمی دانم ثبت میراث فرهنگی شده یا نه) می تواند حلقه گردشگری قیز قالاسی و قیز کورپوسو را تکمیل نموده و مانند بسیاری از کاروانسراهای مشابه  پذیرای گردشگران باشد

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۴/۰۶/۲۱ - ۲۱:۱۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)