فراموش کردم
اعضای انجمن(67)
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: علیرضا نصیرزاده
علیرضا نصیرزاده (barmakh5846 )    

مرکز نگهداری سالمندان میانه، نیازمند توجهات بیشتر مسئولین شهر/ عکس

منبع : اداره بهزیستی میانه
درج شده در تاریخ ۹۲/۰۴/۲۸ ساعت 02:53 بازدید کل: 754 بازدید امروز: 105
 

مرکز نگهداری سالمندان بانوان ائمه ی اطهار(ع) میانه، دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی استان و تحت نظارت اداره ی بهزیستی میانه، توسط هیات مدیره ای متشکل از خانمهای مسن ولی فعال و معتقد و مومن، اداره می شود.

در این مرکز حدود 55 نفر سالمند زن با مشکلات خاص از قبیل جسمی/ حرکتی، آلزایمر و غیره نگهداری می شود که اکثرشون هم بی کس و یا از طبقه ی زیر خط فقر  می باشند و با یارانه ی ماهانه ای که بهزیستی در اختیارشون میذاره و همچنین جذب کمکهای مردمی همشهریان عزیز اداره می شود.

بسیاری از مشکلات مرکز، با مدیریت شبانه روزی سرکارخانم قره داغی و شاه محمدی، مرتفع میشود ولی یه عده مشکلاتی هم هست که باید توسط مسئولین شهر از جمله شورای شهر و فرمانداری، رفع گردد ولی تاکنون رفع نگردیده است.

حدود 6 سال قبل، یکی دو نفر از اعضای شورای دوره ی سوم میانه، قول مساعد دادند که حتما و صد در صد حیاط این مرکز را آسفالت خواهند کرد ولی متاسفانه تاکنون عملی نشده.

به هر حال این مرکز، متعلق به همه مردم میانه است و نباید این مرکز را مختص اداره ی بهزیستی بدانیم چراکه بهزیستی میانه به دلیل نبود اعتبارات کافی، مدیریت مراکز را به بخش خیریه واگذار نموده است تا خودشان با جذب کمکهای مردمی، آن را بگردانند.

کسانی که در این مرکز نگهداری می شوند، اکثرا بدون فک و فامیل هستند و خلاصه اینکه کسی رو ندارن و انسانهایی هستند که روزگاری برای خودشون خانمی بودند ولی اکنون به علت مشکلات خاص از قبیل کهولت سنی و گاها سکته های مغزی و غیره، نتوانسته اند خود را بچرخانند و گذرشون افتاده به این مرکز، هرچند وجود چنین مراکزی، واقعا آبروداری است و بنده از همین جا به کارکنان صدیق این مجموعه، خدا قوت عرض می نمایم.

یه زمانی یکی از ادارات میانه، برای این مرکز مشکلاتی را بوجود آورد که واقعا حق این سالمندان نبود که مورد اذیت و آزار قرار بگیرند هرچند در قانون آمده که به قانون باید احترام گذاشت ولی خب مسئولین محترم ادارات باید توجهات ویژه بکنن و این پشت پا زدن به قانون نیست مخصوصا کمک به سالمندان چرا که آنان جای مادرانشان هستند.

در حال حاضر بعد از گذشت 6 سال انتظار و این در و اون در زدن، آقای مهندس واعظ قول مساعد دادند که به زودی محوطه ی این مرکز را آسفالت کنند. امیدوارم این قولشان، مثل قول یکی دونفر از اعضای شورای دوره ی سوم نباشد و قولشان قول مردانه باشد انشاءالله. کاش آدرسی رو در دست داشتیم تا از جایی قیر و آسفالت تهیه می کردیم و حیاط رو با این ایزوگامهای کهنه پر نمی کردیم هرچند واقعا چاره ای نداریم.

از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه هم خواهشمندم با توجه به اینکه این دانشگاه، دانشکده ای بنام کشاورزی دارد، از دانشجویان مهندسی کشاورزی درخواست کنند بعضی از پروژ ه های خود را برای زیبا سازی این مجموعه اختصاص بدهند که هم نمره معنوی بگیرند و هم نمره ی کلاسی.

به هر حال این مرکز متعلق به عموم همشهریان عزیز و مسئولین محترم ادارات می باشد و سالمندان نگهداری شده در این مرکز هم جای مادرانتان هستند.

مرکز سالمندان میانه

مرکز سالمندان میانه

مرکز سالمندان میانه

مرکز سالمندان میانه

مرکز سالمندان میانه

مرکز سالمندان میانه

مرکز سالمندان میانه

گزارش و عکس: علیرضا نصیرزاده

این مطلب توسط علیرضا نصیرزاده بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۲/۰۴/۲۸ - ۰۳:۰۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)