فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
بابک صادقی (babak3222 )    

وضعیت شنوایی خود را با این ابزار آنلاین آزمایش کنید

منبع : http://shafaf.ir/fa/news/289618
درج شده در تاریخ ۹۳/۰۸/۲۰ ساعت 23:14 بازدید کل: 238 بازدید امروز: 237
 
وقعیت‌های متفاوتی وجود دارد که طی آن‌ها ممکن است به شنوایی شما آسیب‌های جدی وارد شود. بسیاری از ما قطعا ‌چنین موقعیت‌هایی را تجربه کرده‌ایم. به همین دلیل مهم است که بدانیم اکنون وضعیت شنوایی ما در چه سطحی است، به ویژه اینکه بسیاری از ما نمی‌دانیم ‌چه زمانی وضعیت شنوایی ما وخیم می‌شود.

به گزارش «تابناک»، بررسی وضعیت شنوایی ‌موضوعی است که بیشتر ما چندان اهمیتی به آن نمی‌دهیم. کافی است ‌از ما بپرسند که شنوایی ما تا چه حد خوب است؟ جز آنکه به تازگی برای این موضوع به یک پزشک مراجعه کرده باشیم، نمی‌توانیم پاسخ دقیقی به این پرسش بدهیم. 

به همین دلیل است که ما امروز می‌خواهیم به شما وب‌سایتی را معرفی کنیم که به روشی کاملا جالب و بدون هیچ درد‌سری به شما نشان می‌دهد که اکنون وضعیت شنوایی شما در چه حدی است. در واقع این وب سایت به شما می‌گوید که اکنون وضعیت شنوایی شما‌، وضعیت ‌فردی با چه سن و سالی است.

وضعیت شنوایی خود را با این ابزار آنلاین آزمایش کنید

این وب‌سایت   http://games.usvsth3m.com/how-old-is-your-hearing بسیار ساده است و برای استفاده از آن بهترین کار این است که نخست یک هدفون را ‌روی گوش‌های خود قرار دهید، به ویژه اگر در محیطی پر سر و صدا هستید. بعد از وارد شدن به وب‌سایت، ابتدا ‌روی دکمه Play Example Tone کلیک کنید و صدای سیستم خود را تا حد ممکن کاهش دهید تا صدا بدون خش و واضح به گوش برسد.

وضعیت شنوایی خود را با این ابزار آنلاین آزمایش کنید

این وب‌سایت نه بر اساس بلندی صدا، ‌که بنا بر فرکانس‌ها، شنوایی شما را ‌بررسی ‌می‌‌کند. در نتیجه بلند کردن اندازه صدا نه تنها کمکی نمی‌کند، بلکه شاید گوش شما را نیز آزار دهد. 

بعد از آنکه صدا را به درستی تنظیم کردید، ‌روی دکمه Ok، Let"s Go کلیک ‌و در صفحه بعد نیز بعد از آمادگی بر روی دکمه Start The Test کلیک کنید.

وضعیت شنوایی خود را با این ابزار آنلاین آزمایش کنید

متوجه می‌شوید که صدایی با Pitch بالا به گوش می‌رسد که به تدریج فرکانس آن از کم به زیاد تغییر می‌کند و یک Slider میزان صدای تولید شده در فرکانس مشخص را نشان می‌دهد.

وضعیت شنوایی خود را با این ابزار آنلاین آزمایش کنید

زمانی که دیگر با بالا رفتن فرکانس صدا، عملا قادر به شنیدن آن نبودید، کافی است بر ‌دکمه Stop، I Can"t hear it کلیک کنید تا آزمایش پایان یابد. در این زمان، ابزار به شما می‌گوید که وضعیت شنوایی شما در چه حد است و در واقع گوش شما، گوش یک فرد چند ساله است. همچنین نشان می‌دهد که میزان شنوایی شما مطابق با سطح شنوایی کدام حیوان است.

وضعیت شنوایی خود را با این ابزار آنلاین آزمایش کنید

اگر شنوایی شما چندان تطابقی با سن و سال شما ندارد، توصیه ما این است که حتما به یک پزشک متخصص در این موضوع مراجعه کنید.

این مطلب توسط رضا ناصرپور بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۳/۰۸/۲۰ - ۲۳:۲۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)