فراموش کردم
اعضای انجمن(399) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
مهدی عزیزی (Azizi )    

بررسي لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها بدون بحث‌هاي حاشيه‌اي و سياسي درحال پيشرفت است

منبع : Gaflannews.com
درج شده در تاریخ ۸۷/۱۲/۱۳ ساعت 00:24 بازدید کل: 404 بازدید امروز: 48
 
عضو كميسيون صنايع و معادن درگفت‌وگوبا ايسنا:
بررسي لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها بدون بحث‌هاي حاشيه‌اي و سياسي درحال پيشرفت است


يك عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس معتقد است: عجله دولت جهت بررسي سريع لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها نگران كننده است و اتفاقا دولت بايد از مجلس بخواهد كه اين لايحه را با آرامش و با كار كارشناسي بررسي كند و در نهايت يك نظر كارشناسي ارايه كند.

سيدحسين هاشمي، نماينده ميانه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به انتشار برخي اخبار مبني بر فرصت سه روزه دولت به مجلس جهت تصويب لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها،‌ گفت: اين لايحه هم‌اكنون در كميسيون ويژه در حال بررسي است و پيشنهادات زيادي هم در اين زمينه به اين كميسيون آمده است.


هاشمي با تاكيد بر اين‌كه جزء به جزء و تك به تك پيشنهادات نمايندگان و كميسيون‌هاي تخصصي در زمينه لايحه هدفمند كردن طبق آيين‌نامه داخلي مجلس بايد در كميسيون ويژه بررسي شود، اظهارداشت: كميسيون ويژه موظف است پيشنهاد دهندگان را دعوت كرده و در حضور خودشان به طرح پيشنهادات بپردازند و در نهايت آنچه كه توسط كميسيون ويژه نهايي مي‌شود، در صحن مجلس منعكس شود كه طبيعتا اين پروسه احتياج به زمان زيادي دارد.


وي با بيان اين‌كه كميسيون ويژه انصافا با تمام قدرت در حال كار كردن بر روي لايحه هدفمند كردن است، ادامه دارد: بر اين اساس بسيار بعيد است كه مجلس بپذيرد طي سه روز لايحه را تصويب كند.


هاشمي همچنين با تاكيد بر اين‌كه زماني كه بررسي‌هاي كميسيون ويژه روي اين لايحه تمام شود، يقينا تصويب آن در صحن مجلس نيز زمان مي‌برد، گفت: با توجه به اثرات اين لايحه و اهميت آن در اجتماع و زندگي مردم نمي‌شود اين لايحه را با عجله ، سريع و بدون توجه به موارد مختلف تصويب كرد.

نماینده میانه در مجلس گفت: لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها از آن لوايحي است كه مجلس بايد به آن كارشناسي نگاه كند و به هيچ وجه سايه سياسي روي اين لايحه نبايد وجود داشته باشد؛ چرا كه اگر خداي ناكرده نگاه سياسي بر آن حاكم شود، بحث تثبيت قيمت‌ها در اول مجلس هفتم مجددا پيش خواهد آمد.


هاشمي تاكيد كرد: حال كه با ديدگاه كارشناسي و بدون بحث‌هاي حاشيه‌اي و سياسي كار اين لايحه در حال پيش رفتن است، انتظار اين است كه همين روند طي شود.


وي حق مجلس را بررسي دقيق و كارشناسانه اين لايحه عنوان كرد و در عين حال در ارزيابي از واردات غيرقانوني بنزين گفت: هر موردي كه از مجاري قانوني‌اش خارج شود، به ضرر مملكت است، لذا همه مسئولان بايد تلاش كنند و به عنوان يك ميثاق ملي در راستاي منويات قانون اساسي كمك كنند تا هيچ كس در هيچ رده‌ايي به ذهنش هم خطور نكند كه بخواهد كاري را خارج از مجاري قانوني انجام دهد.


هاشمي با اشاره به گزارش اخير وزير نفت در صحن علني مجلس درباره واردات غيرقانوني بنزين گفت:‌ برداشت ما از صحبت‌هاي ايشان اين بود كه وزارت نفت اين كار را انجام نداده است.


اين عضو كميسيون صنايع مجلس با تاكيد بر اين‌كه علت اين تخلف بايد بررسي شود، گفت: سازمان بازرسي كل كشور و ديوان محاسبات وظيفه دارند اين دغدغه مجلس را بررسي كنند.


تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۷/۱۲/۱۳ - ۰۰:۲۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)