فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
میثم عظیمی. (azimi74 )    

خلاصه ای از فعالیت ورزشی جانباز70 درصد میانه ای حاج اسدالله عظیمی

درج شده در تاریخ ۹۵/۱۰/۱۶ ساعت 12:21 بازدید کل: 717 بازدید امروز: 717
 

بسمه تعالی

حاج اسدالله عظیمی در سال 1338 در روستای توپ قره از توابع شهرستان میانه دیده به جهان گشود. وی در سال 1358 - در 19 سالگی- به خدمت سربازی اعزام شد و با آغاز جنگ تحمیلی در جبهه های جنگ حق علیه باطل حضور یافت.

این جانباز سر افراز اسلام ؛ در تاریخ 30/9/59 مجروح و دچار ضایعه ی نخاعی شده و به مدت 10 سال در بیمارستان و آسایشگاه بستری بوده است. پس از نائل آمدن به مقام جانبازی تصمیم گرفت به طور مستمر ورزش را ادامه دهد تا اینکه با تشویق شهید جانباز حاج جواد عبدی پور به ورزش جانبازان و معلولین در رشته وزنه برداری روی آورد.

آقای عظیمی در مورد زندگی ورزشی خود می گوید:

زندگی ورزشی خود را در سال 1368 با مربیگری آقایان نظام نعمتی و مجتبی آقایی شروع کردم و پس از یک سال تمرین در سال 1369 در اولین مسابقات کشوری که در تهران برگزار شد ، موفق به کسب مقام دوم شدم و در سال 70 تا 74 پس از کسب مقام برتر کشوری به عضویت تیم ملی در آمدم. در سال 74 به عنوان عضو تیم ملی ایران به مسابقات مجروحین جنگ اعزام شدم و در کشور انگلستان به یاری خدا یک طلا و دو نقره کسب کردم.

این مدال آور پارالمپیکی همچنین می افزاید: به خاطر اینکه قطع نخاع بودم وزنه برداری برایم سخت و سنگین بود. نهایتا با نظر سرمربی تیم دو میدانی ، آقای بهمن رضایی -که بهترین مربی کشور- می باشند ، رشته خود را تغییر داده و در پرتاب دیسک و پرتاب وزنه تمرینات خود را ادامه دادم. درهمان اوایل ورزش دو میدانی عضو تیم ملی شدم و در سال 77 به مسابقات جهانی که در انگلستان برگزار می شد ، اعزام شدم و موفق به کسب دو مدال طلا گشتم. در سال 81 در مسابقات جهانی فرانسه ، مقام پنجم را در پرتاب دیسک کسب کردم. در سال 82 در مسابقات جهانی نیوزلند، یک مقام دومی در پرتاب دیسک و یک مقام چهارمی در پرتاب وزنه کسب کردم و در سال 83 در پارا المپیک آتن به مقام پنجمی رسیدم. در سال 84 در مسابقات جهانی برزیل یک برنز کسب کردم و در سال 85 در مسابقات آسیایی و اقیانوسیه که در کشور مالزی برگزار می شد، دو مدال طلا در پرتاب دیسک و  پرتاب وزنه به دست آوردم و در سال 86 در مسابقات جهانی چین تایپه در پرتاب دیسک مدال طلا به دست آورده ام. البته به دلایل مختلف ، چندین بار از رفتن به مسابقات برون مرزی باز ماندم.

حاج اسد الله عظیمی بنا بر عواملی از سال 86 به مدت چند سال ، ورزش را کنار گذاشتند و به مربیگری پرداختند ، ایشان در مورد بازگشت دوباره ی خود به عرصه ی ورزش قهرمانی این چنین می گویند:

پس از 8 سال دوری از میادین ورزشی ، با پیشنهاد حاج بهمن رضایی -مربی تیم ملی- در مسابقات بین المللی امارات شرکت کردم تا بعد از گذشت این مدت خودم را محک بزنم. که الحمدا... با تمریناتی که در طول این مدت 8 ساله داشتم ، آمادگی جسمانی لازم را داشتم و توانستم در مسابقات امارات 1 مدال طلا و 1مدال نقره کسب کنم و سهمیه پارالمپیک ریو برزیل را بدست آورم. پس از بازگشت از مسابقات امارات ، طی تمرینات مستمر و بسیار سخت و  فشرده - هرروز 5 ساعت تمرین میکردم-  برای مسابقات پارالمپیک ریو آماده شدم.  بالاخره 3 ماه مانده به مسابقات ، رکوردگیری انجام شد و بنده رکورد پارالمپیک 4سال پیش لندن را شکستم و توانستم به عنوان نفر اول کلاس خود به پارالمپیک اعزام شوم.

10 شهریور ماه سال 95 راهی برزیل شدم و به دلیل اینکه خیلی زودتر از موعد مسابقه ، اعزام شدیم و به دلیل شرایط بد آب و هوایی و شرجی بودن آن کشور و نیز به دلیل تغذیه نامناسب ، بدنم کمی افت کرد با این وجود در روز 24 شهریور ماه با دعای مردم بزرگوار و همشهریان عزیز توانستم مدال برنز پارالمپیک ریو را بدست آورم.

پهلوان حاج اسدالله عظیمی به عنوان مسن ترین ورزشکار کاروان ایران با کسب مدال پارالمپیک در سن 58 سالگی این  را به اثبات رساندند که ایرانی میتواند با هر سن و سالی و در هر شرایطی قله های موفقیت را فتح کرده و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورد.

ایشان در مورد این موفقیت ارزنده اذعان می دارند: خوشحال شدم که توانستم دل مردم ایران  ومیانه ای ها را شاد کنم و بنده تنها مدال آور کل آذربایجان شرقی در پارالمپیک ریو بودم و خوشحالم از اینکه آذربایجان شرقی هم از پارالمپیک سهمی داشت. بنده مدالم را تقدیم بارگاه ملکوتی و مقدس امام حسین (ع) تقدیم کردم.پس از مسابقات ریو عظیمی در سال 1396 راهی مسابقات جهانی لندن شدم که با دعای مردم توانستم مدال برنز مسابقات را کسب کنم و سهمیه بازی های پارآسیایی جاکارتا را نیز بدست آورم.این ورزشکار میانه ای می گوید پس از برگشت از مسابقات لندن به صورت حرفه ای تمرین خود را ادامه دادم و در سال 1397 با شرکت در مسابقات پارآسیایی جاکارتا به کشور عزیزمان دو مدال نقره توانستم کسب کنم. ایشان همچنین در این مسابقات به عنوان مسن ترین ورزشکار ایران شناخته شدند.عظیمی درباره ادامه ورزش حرفه ای خود می گوید: تا زمانی که بدنم یاری کند ورزش را ادامه خواهم داد تا افتخارات ورزشی بیشتری برای کشورم کسب کنم. از کلیه کسانی که به نحوی بنده را در 28 سال فعالیت ورزشی ام یاری و حمایت کرده اند اعم از مربیان بزرگوار ، آقایان نظام نعمتی،مجتبی آقایی ،حاج بهمن رضایی ، فیروزکاظمی ، ایرج علیزاده  و به خصوص خانواده عزیزم که همیشه مشوق و یار و یاورم بودند و همسرم که همیشه  وهر لحظه کنارم بود و از فرزندان عزیزم میثم عظیمی و محمد عظیمی که نقش بزرگی در زندگی و ورزشم داشته اند، نهایت تقدیر و تشکر را دارم و از خداوند منان به همه آنها صحت و سلامتی آرزو میکنم.

همچنین لازم به توضیح است که قهرمان جانباز ، حاج اسدالله عظیمی در طول 29 سال فعالیت ورزشی خود ، موفق به کسب 7 مدال طلا..4 مدال نقره..3 مدال برنز مسابقات پارالمپیک.جهانی.پاآسیایی و بین المللی و بیش از 50 مدال طلا و نقره قهرمانی کشوری در ایران را در رزومه ورزشی خود دارد.ضمن اینکه فعالیت ورزشی شان را ادامه می دهند به مربیگری چند تن از ورزشکاران نیز می پردازند که 3 تن از آنان عضو تیم ملی کشورمان می باشند.

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۳:۲۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
کاربران آنلاین (2)