فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
من نه منم (awfull )    

Ibm تراشه 8 هسته‌اي عرضه مي‌کند

منبع : p30parsi.com
درج شده در تاریخ ۸۹/۰۹/۲۷ ساعت 11:11 بازدید کل: 721 بازدید امروز: 174
 
rn
شرکت IBM پردازنده Power7 را با تعداد هسته‌هاي پردازشگر بيشتر نسبت به مدل‌هاي پيشين و قابليت‌هاي چندگانه براي اجراي همزمان دو يا چند برنامه براي سرورها روانه بازار کرد.

به گفته IBM، تراشه Power7 شامل هشت هسته پردازشگر مجزا مي‌شود که هر کدام از اين هسته‌ها قادرند چهار فعاليت مجزا را به‌اجرا برسانند. تراشه Power7 به گونه‌اي طراحي شده است که در آن واحد مي‌تواند 32 کار مجزا را به صورت همزمان انجام دهد و بر اين اساس، توان فعاليت آن نسبت به مدل پيشين خود موسوم به Power6 چهار برابر شده است.

اين تراشه به فناوري جديدي با نام TurboCore مجهز شده است که به کاربران امکان مي‌دهد سرعت هسته فعال و در حال استفاده را کنترل و مديريت کنند. اين فناوري به پردازنده کمک مي‌کنند تا حافظه و پهناي باند لازم براي فعاليت‌هاي رايانه‌اي را از هشت هسته، به چهار هسته در حال استفاده انتقال دهد تا قابليت‌هاي هر يک از هسته‌هاي پردازشگر ارتقا يابند.

شرکت IBM همچنين سروري را مبتني بر چهار پردازنده Power7 به بازار عرضه کرده است. سرورهاي Power 780 و Power 770 که از پيشرفته‌ترين محصولات IBM محسوب مي‌شوند، همراه با 64 هسته پردازشگر Power7 در اختيار کاربران قرار مي‌گيرند. اين شرکت سرورهاي 750 Express و 755 Express را نيز از 19 فوريه روانه بازار مي‌کند. دو سرور Power 780 و Power 770 از تاريخ 16 مارس عرضه مي‌شوند.


rn
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۹/۰۹/۲۷ - ۱۱:۱۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)