فراموش کردم
اعضای انجمن(394) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
آتش سرد (avali )    

شاگرد رفوزه فتنه اکبر

منبع : http://www.seratnews.ir/fa/news/342464
درج شده در تاریخ ۹۵/۱۰/۱۹ ساعت 15:21 بازدید کل: 335 بازدید امروز: 1
 

این روزها شهردار تکنوکرات تهران علنی تر از همیشه خود نمایی می‌کند.
‎مانور او برای مطرح شدن نامش تنها به سخنرانی ها و جلساتی که حضور میابد منحصر نمی شود. قالی باف با یک دورخیز کلیشه ای، کلیه ابزار خود را جهت مطرح شدن بسیج کرده است. از حمله تند رسانه های وابسته اش به دولت گرفته تا جنجال های تمرین شده در فضای مجازی .شاگرد رفوزه کلاس هاشمی
‎اما آنچه بیش از پیش برای مردم نمایان شده ، نیت پس پرده این اقدامات تکراری سرهنگ است. ‎

"کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال 96"

همین جمله کافیست تا علت بیش فعالی قالی باف در این ایام مشخص شود .
‎اما ایده حمله به یکی از سران فتنه - بخوانید هاشمی رفسنجانی- در حالی در دستور کار اتاق فرمان عملیات روانی شهردارتهران قرار گرفت که رسانه های وابسته به وی نمی توانند عملکرد سیاسی و مذبذب این کاندیدای همیشگی انتخابات ریاست جمهوری را از اذهان ملت پاک کنند .
رسول بابایی از استراتژیست های رسانه ای قالی باف که این روزها رسانه تحت مدیریتش در پیشانی حمله به هاشمی قرار گرفته، روزگاری نه چندان دور، رفسنجانی را "مگابرند" خوانده بود. تمایل شهردار برای حرکت روی مرز اصولگرایان و اصلاح طلبان کار را به جایی رسانده بود که برخی اصلاح طلبان از جمله صادق زیباکلام پیش از انتخابات 92 و در فقر کاندیدا، به حمایت از او راضی شده بودند. فردی مانند صادق خرازی با سابقه مشخص هم که حامی قالی باف بود امروز حزبی اصلاح طلب راه انداخته و در ابراز ارادت به هاشمی کم نگذاشته است.

قالی باف که روزی خود را شدیدا نزدیک به هاشمی رفسنجانی نشان داده و بدون اجازه او به سختی آب از گلویش پایین می رفت، در فتنه با اقداماتی عجیب و سکوتی مشکوک در نهایت مشخص نکرد که چه موضعی را اتخاذ کرده است. آنروزها که بسیجی های بی دفاع در برابر پرتاب سنگ و آجر فتنه گران ایستاده بودند هرگز مشخص نشد چرا تمامی خیابانهای محل تجمع اغتشاش گران در آن بازه زمانی سنگفرش شد و چرا به طور اتفاقی! مهمات لازم برای آشوب، توسط شهرداری تهران تهیه شده بود!؟

شاگرد رفوزه کلاس هاشمی
(عاشورای 88 و سنگفرش هایی که در اختیار فتنه گران بود!)


در فتنه مواضع روزنامه وابسته به شهردار تهران، کم شباهت به مخالفان نظام نبود و می شد در پاره ای از موارد، حمایت از اقدامات سران فتنه را در آن دید.

اما بعد تر و با خاموش شدن آتش آشوب ها، قالی باف با روش هایی که مشاورانش به او آموخته بودند، تلاش کرد با بغض و اشک و زاری، واقعیت را طور دیگری نشان دهد.
او بعد از اینکه آبها از آسیاب افتاد به یاد موضع گیری علیه فتنه افتاد اما باز هم دو پهلو و نرم!

چرا که هرگز دوست نداشت هواداران سران فتنه را دل آزرده کرده و رای خود برای انتخابات بعدی را با ریزش مواجه کند!

در نهایت با ادامه سیاسی کاری هایش ، ناهار را بر سر سفره اصولگرایان غنیمت گرفته و شام  را با اصلاح طلبان تقسیم غنائم می کرد.

در شورای شهر با نماینده های هر دو طیف تعامل خوبی برقرار و تهران را بین آنها تقسیم کرد تا مبادا به کسی بر بخورد.
وی این رویه را تا انتخابات ریاست جمهوری گذشته توانست ادامه دهد. شگرد خوابیدن وسط لحاف و دست دوستی دادن با همه طیف ها و جریانات تاثیر گذار و نمک گیر کردن آنها هم مفید فایده واقع نشد و سرهنگ با تیمی از مشاوران ارادتمند به هاشمی و نزدیکانی که بعدها به دولت یا همان کاندیدای رقیب پیوستند- از جمله سخنگوی ستادش- نه تنها شکست خورد، بلکه متوجه شد که مردم فریب رفتارهای سیاست زده اش را نخورده اند.

با این وجود، قالی باف برای خودنمایی و احتمال قریب به یقین حضور در انتخابات ریاست جمهوری ، بازی تکراری خود را اینبار با شدت بیشتری آغاز کرده است.او که به خوبی می داند دارای هیچ گفتمانی نیست و تا همینجا مطرح شدن نامش در فضای سیاسی کشور را مدیون برخی از زدوبندهایش در گذشته است، اینروزها با مواضع تکراری در برابر دولت و موضوع غیر قابل دفاع برجام و حمله به هاشمی رفسنجانی -البته در ظاهر- قصد دارد تا نمایندگی امت حزب الله و اصولگرایان را بر عهده گرفته و در نهایت کاندیدای این جریان شود. اما چه کسی است که نداند قالی باف در پس پرده شاگرد رفوزه هاشمی در سیاست بازیست؟

شاگرد رفوزه کلاس هاشمی

چه کسی است که نداند او همواره یک تکنوکرات بوده و روش و منش مدیریتش هم همچون هاشمی با ریخت و پاش های میلیونی و میلیاردی همراه است؟
چه کسی است که نداند اقای شهردار چندی پیش چه لابی ها و فشارهایی را برای مسکوت ماندن ماجرای نفوذ پسر بزرگش در بسیاری از امور شهرداری اعمال کرد؟
چه کسی است که نداند فرزندان وی با چه شباهتی به فرزندان اکبرهاشمی رفسنجانی زندگی می کنند؟جالب است بدانیم در رویه تحصیلات هم فرزندان قالی باف راه فرزندان هاشمی را رفتند اما با کمی اختلاف جغرافیایی!  اقازاده کوچک شهردار به جای انگلیس سر از استرالیا در آورده است! البته شاید بعدا مشخص شود که اسحاق قالی باف هم در استرالیا، سری به شعب دانشگاه زده. همانطور که مهدی هاشمی به گفته پدرش، برای سرکشی به شعب دانشگاه آزاد به لندن رفته بود!
حالا با همه این تفاسیر، چرا سرهنگ علاقه دارد تا خود را قطب مقابل اشرافی گری و در راس آن هاشمی رفسنجانی نشان دهد؟
ایا واقعا سبک مدیریت غبار آلود، غیر انقلابی، پر هزینه و سرکوبگر اقای شهردار را می توان جدای از اموزه هایی که قبل تر از هاشمی گرفته است دانست؟

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۸:۰۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم