فراموش کردم
اعضای انجمن(686) مقررات انجمنهای سایت ارتباط با مدیر انجمن
جستجوی انجمن
موسی اصلانی (aslani49 )    

ترسناک ترین و دلهره آورترین فیلم های تاریخ سینمای جهان [+18]

منبع : https://www.gamesradar.com/best-horror-movies
درج شده در تاریخ ۹۸/۰۳/۲۵ ساعت 12:01 بازدید کل: 741 بازدید امروز: 741
 

اگر از طرفداران پر و پا قرص فیلم های ترسناک هستید و در اوقات فراغت چیزی به اندازه تماشای یک فیلم دلهره آور شما را سرگرم نمی کند پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب با کوکا همراه شوید تا با ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما آشنا شویم.

این فیلم ها از بهترین آثار کلاسیک و مدرن ژانر وحشت محسوب می شوند و حداقل یک بار دیدن هریک از آن ها برای کسانی که تا به حال فرصت تماشای آن را نداشته اند توصیه می شود.

1. جن گیر (The Exorcist) – سال 1973

جن گیرجن گیر

جن گیر از مشهورترین فیلم های ژانر وحشت است که بعد از حدود 40 سال همچنان رتبه یک لیست ترسناک ترین فیلم های دنیا را در تسخیر خود دارد. غیر قابل پیش بینی بودن داستان، هیجان و اتفاقات پیچیده ای که در ساده ترین فضاهای ممکن رخ می دهد باعث شده جن گیر یک سر و گردن از هر فیلم ترسناک دیگری بالاتر باشد.

ویلیام فریدکین در فیلم خود با احتیاط تمام تم مذهبی و روانشناسانه را با عشق مادرانه و موضوع جن گیری ترکیب کرده و حاصل آن به اثری ماندگار در سینمای وحشت تبدیل شده که بسیاری برای تجربه ترس مطلق بارها و بارها به تماشای آن نشسته اند.

فیلم درباره رگان دختر نوجوان یک بازیگر موفق است که با بازی با تخته ویجا در زیرزمین خانه پای مهمانی ناخوانده و شرور را به زندگی شان باز می کند و داستان حول و حوش تلاش مادر و مراسم جن گیری برای نجات دختر می چرخد.

2. درخشش (The Shining) – سال 1980

فیلم درخششفیلم درخشش

فیلم دلهره آور درخشش شاهکار به تمام معنای استنلی کوبریک با بازی بی نظیر جک نیکلسون از ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما است که بدون استفاده زیاد از حقه های سینمایی، با موضوع روانشناختی و تنها با تکیه بر اجرای فوق العاده بازیگران چنان ترسی در دلتان خواهد انداخت که بی اختیار از عدد 237 و هر اتاقی که با این شماره علامت گذاری شده باشد دوری خواهید کرد!

اگرچه استفن کینگ – نویسنده کتاب درخشش – از این فیلم متنفر بود، منتقدان استقبال چندانی از آن نکردند، فروش گیشه متوسطی داشت اما همچنان در لیست ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است.

فیلم درباره نویسنده ای است که به همراه خانواده به عنوان سرایدار زمستانی به هتل کوهستانی خالی از سکنه نقل مکان می کند و جریان فیلم با اتفاقات مرموز و ترسناک و جنون این مرد تا آن جا پیش می رود که فکر کشتن زن و پسر شش ساله اش به جان او می افتد.

3. بیگانه (Alien) – سال 1979

فیلم بیگانهفیلم بیگانه

بیگانه بی شک یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی و در عین حال ترسناک است که به طرز شگفت انگیزی موفق شده نظر طرفداران سخت پسند هر دو ژانر را به خود جلب کند، فیلمی مهیج و دلهره آور که نام ریدلی اسکات، کارگردان مشهور هالیوود پشت آن خودنمایی می کند.

ترکیب جالبی از هیولاهای ترسناک و فناوری های پیشرفته در فضای سرد، تاریک و وحشتناک و بازی بی نقص سیگورنی ویورو همگی دست به دست هم دادند تا این فیلم در تاریخ سینمای وحشت ماندگار شود.

فیلم درباره خدمه یک فضاپیمای تجاری به نام نوسترومو است که در مسیر بازگشت به زمین و با دریافت پیام کمک از سیاره دیگر به آن جا می روند و داستان فیلم حول وقایع فوق العاده ترسناک و تلاش خدمه برای زنده ماندن جلو می رود.

4. کشتار با اره برقی تگزاس (Texas Chain Saw Massacre) – سال 1974

فیلم کشتار با اره برقی تگزاسفیلم کشتار با اره برقی تگزاس

کشتار با اره برقی تگزاس از ترسناک ترین فیلم های تاریخ هالیوود است، فیلمی سراسر خشونت و مرگ که از داستانی واقعی الهام گرفته، توبی هوپر با ترکیب جالب ترس و حس شوخ طبعی توانسته اثری تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ سینمای وحشت به یادگار بگذارد و به دلیل محبوبیت فراوان این فیلم، طی سال های پس از آن دنباله های متعددی برایش ساخته شده است.

داستان فیلم درباره 5 نوجوان است که دنیای امن پشت سرشان را رها کرده و برای دیدن محل دفن پدربزرگ های خود به ناحیه ای در تگزاس مسافرت می کنند اما در این مسیر با مرد صورت چرمی و خانواده آدمخوارش روبرو می شوند و این آشنایی سرآغاز داستانی خونین و دلهره آور خواهد بود.

5. هالووین (Halloween) – سال 1978

فیلم هالووینفیلم هالووین

فیلم هالووین جز اولین فیلم های ترسناک اسلشر محسوب می شود، جان کارپنتر با ساخت این فیلم در واقع یک کلاسیک مدرن خلق کرده و در طول فیلم با بهره گیری از هر دو نوع ترس فضاهای تنگ و ترس های ناگهانی در یک زمان، در تلقین احساس ناخوشایند توام با ترس و ناامنی در مخاطب بسیار موفق عمل کرده است. واقعا چه کسی فکر می کرد یک ماسک ساده بتواند تا این حد وحشت بیافریند؟

داستان فیلم درباره قاتل روانی است که در کودکی با ضربات چاقو به خواهرش حمله کرده و حالا پس از 15 سال چند روز قبل از هالووین از زندان فرار کرده است.

6. 28 روز بعد (28 Days Later) – سال 2002

فیلم 28 روز بعد

اگر به فیلم های ترسناک با موضوع زامبی علاقمند هستید بی شک از تماشای این فیلم پشیمان نخواهید شد، دنی بویل در این فیلم کابوس مانند، به لطف زامبی هایی که برخلاف ورژن های قبلی بسیار سریع می دوند و با بهره گیری از موسیقی مهیج در خلق اتفاقات دلخراش و صحنه های عصبی کننده موفق عمل کرده است.

داستان فیلم درباره مرد جوانی است که روی تخت بیمارستان از خواب بیدار می شود و با قدم گذاشتن به دنیای بیرون با صحنه ای باورنکردنی به سبک فیلم های آخر الزمانی روبرو می شود، جایی که انسان ها به ویروسی عجیب آلوده و به زامبی های ترسناک تبدیل شده اند، بازماندگان مشکوک به نظر می رسند و تلاش آن ها برای زنده ماندن جریان اصلی فیلم را شکل می دهد.

7. برو بیرون (Get Out) – سال 2017

فیلم برو بیرونفیلم برو بیرون

فیلم برو بیرون به معنای واقعی کلمه یک شاهکار ترسناک مدرن محسوب می شود اما هدف جوردن پیل کارگردان جوان فیلم چیزی فراتر از ترساندن محض مخاطب است و در خلال فیلم به بیان حقایق ترسناک تری می پردازد که ریشه عمیق در سیاست های هویتی آمریکای معاصر دارند.

فیلم درباره عکاس جوان سیاه پوستی است که برای دیدار والدین نامزدش برای اولین بار به روستایی در اطراف نیویورک سفر می کند. او می ترسد مبادا به دلیل رنگین پوست بودن از سوی آن ها طرد شود، اگرچه ظاهرا خانواده دختر جوان تعصبی نسبت به این مسئله ندارند اما حقیقت ماجرا ترسناک تر از آن چیزی که است که حتی فکرش را بکنید!

8. بابادوک (The Babadook) – سال 2014

فیلم بابادوکفیلم بابادوک

بابادوک از دیگر فیلم های معروف ژانر وحشت است که تنها به دنبال ایجاد ترس و دلهره در دل مخاطب نبوده است. بلکه در این فیلم جنیفر کنت ترکیب جالبی از دنیای هیولاهای ترسناک و چالش های یک زن بیوه و فرزندش ایجاد کرده که در دل آن می توان رد غم و افسردگی عمیق زنانه و تنهایی ناامید کننده یک زن را دنبال کرد.

داستان بابادوک درباره یک زن بیوه افسرده است که پس از مرگ شوهرش به تنهایی با پسر 6 ساله اش زندگی می کند و خواندن کتابی به نام بابادوک برای کودک باعث می شود اتفاقات ترسناک و دلهره آوری برای این مادر و پسر رقم بخورد.

9. جادوگر (The Witch) – سال 2015

جادوگرجادوگر

جادوگر در نگاه اول فیلمی روانشناختی با یک داستان عامیانه انگلیسی به نظر می رسد اما در واقع بیشتر به افسانه های ترسناک جهنی شباهت دارد که اگرچه در آن خبری از هیولاهای وحشتناک نمی باشد اما با پس زمینه ای آرام و در عین حال مرموز توانسته ترس باورپذیری در جان مخاطب بیندازد و بازی آنی تیلور جوی در اولین تجربه خود به عنوان نقش اول جذابیت فیلم را دوچندان کرده است.

جادوگر درباره خانواده ای با پنج فرزند دختر است که بعد از طرد شدن از جامعه ای که در آن زندگی می کردند به جنگل تاریکی پناه می برند تا به تنهایی در مزرعه خود زنده بمانند اما حضور جادوگری در جنگل زندگی آن ها را با حوادث ترسناک و غم انگیزی روبرو می کند.

10. ما (Us) – سال 2019

فیلم مافیلم ما

فیلم ما اثر دیگری از جوردن پیل کارگردان فیلم “برو بیرون” است که در فیلمش بدون بهره گیری از ابزار ترسناک، هیولاهای تخیلی و یا جلوه های ویژه دلهره آور و تنها با حضور دیگرانی از جنس خود شخصیت های فیلم توانسته ترس در دل آن ها و صد البته تماشاگران بیندازد.

اگرچه این فیلم از بسیاری جهات چندان کامل به نظر نمی رسد اما سرشار از صحنه ها و تصاویری است که تا مدت ها در ذهن شما باقی خواهد ماند.

این فیلم قصه خانواده ای است که برای سفر تعطیلات به ساحل می روند، جایی که مادر خانواده خاطرات مبهم خود را به یاد می آورد و روبرو شدن با خانواده ای که بسیار شبیه آن هاست وقایع مرموز و ترسناک فیلم را رقم خواهد زد.

11. مکان آرام (A Quiet Place) – سال 2018

فیلم مکان آرامفیلم مکان آرام

مکان آرام فیلمی متفاوت در ژانر وحشت است که برخلاف سایر آثار پر سر و صدای ترسناک از عنصر صدا به عنوان زنگ خطری برای نزدیک شدن به مرگ استفاده کرده است. این فیلم به کارگردانی و نویسندگی جان کرازینسکی و با بودجه 17 میلیون دلاری توانست به فروش خوبی در گیشه دست پیدا کند.

جان کرازینسکی و همسرش امیلی بلانت جزو بازیگران اصلی فیلم نیز می باشند.

داستان فیلم درباره زن و شوهری با سه فرزند است که در میان هیولاهای ترسناک نابینا که حس شنوایی بسیار قوی دارند در تلاش هستند تا زنده بمانند، اما بدون کوچک ترین سر و صدایی!

12. احضار (The Conjuring) – سال 2013

فیلم احضارفیلم احضار

جیمز وان استاد ترس انداختن به جان تماشاگر است، جادوگری که از تمامی حقه های ترس و دوربین – از موجوداتی که کنار تخت کمین کرده اند تا شیاطینی که در خواب حمله می کنند – استفاده می کند تا مخاطب را تا سر حد مرگ بترساند!

زاویه حرکت دوربین، موسیقی متن و جلوه های ویژه احضار همگی دست به دست هم داده اند تا این فیلم به یکی از بهترین فیلم های ژانر وحشت تبدیل شود.

داستان در یک خانه روستایی رخ می دهد و قربانیان آن پدر و مادری با پنج فرزند هستند که پس از نقل مکان به این خانه شیطانی و حوادث شوم پس از آن از دو جن گیر مشهور دهه 70 به نام لورن و وارن کمک می گیرند.

13. موجود (The Thing) – سال 1982

فیلم موجودفیلم موجود

موجود فیلمی ترسناک با تم علمی تخیلی است که طبیعت قابل لمس و ترسی که در تمام طول فیلم مخاطب را رها نمی کند حس زندانی بودن در فضای بزرگ قطب جنوب را به خوبی به تصویر کشیده و جلوه های ویژه بی نظیر فیلم در موفقیت آن بی تاثیر نبوده است.

فیلم در پایگاه تحقیقاتی در قطب جنوب رخ می دهد که موجودی بیگانه انگل مانند، وارد بدن قربانیان شده و به محض آن که دیگران پی به وجود او می برند بدن قربانی را به طرز وحشتناکی متلاشی می کند و داستان فیلم با تلاش دانشمندان برای پیدا کردن این موجود فرازمینی جلو می رود.

14. فعالیت فراطبیعی (Paranormal Activity) – سال 2007

فیلم فعالیت فراطبیعیفیلم فعالیت فراطبیعی

فیلم فعالیت فراطبیعی از فیلم های ترسناک با سبکی خاص است که تنها با کمک یک دوربین ساده توانسته صحنه های آرام و در عین حال دلهره آوری ایجاد کند. بهره گیری از فضا و موقعیت های معمولی که همه ما آن ها را تجربه می کنیم این فیلم را به اثری قابل لمس و باورپذیر تبدیل کرده است.

این فیلم با بودجه باورنکردنی 15 میلیون دلاری توانست به موفقیت خوبی در گیشه دست پیدا کند و سبک جدیدی را به ژانر وحشت معرفی کند.

فعالیت فراطبیعی داستان یک زوج را به تصویر کشیده که پس از نقل مکان به خانه جدید متوجه چیزهای عجیب می شوند و با کمک یک دوربین سعی می کنند به شکار صحنه های ترسناکی بپردازند که شب ها و زمانی که خواب هستند در اطراف آن ها در جریان است.

15. اره (Saw) – سال 2004

فیلم ارهفیلم اره

اره از ترسناک ترین فیلم های اسلشر و اثر دیگری از کارگردان صاحب نام ژانر وحشت، جیمز وان است که تاکنون دنباله های متعددی از آن ساخته شده است.

جیمز وان در درگیر کردن مخاطب با حوادث فیلم چنان موفق عمل کرده که تماشاگر احساس می کند همراه قربانیان در بازی که قاتل به راه انداخته شرکت کرده و مدام از خود سوال می کند که اگر من بودم چه می کردم؟!

داستان فیلم درباره دو مرد است که بعد از به هوش آمدن متوجه می شوند در جایی ناآشنا در زنجیر زندانی شده اند و تنها راه خلاص شدن شرکت در بازی مرگ و زندگی می باشد که فردی ناشناس طراحی کرده است.

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۲:۰۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)