فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
موسی اصلانی (aslani49 )    

کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

منبع : https://chaharfasl.net/%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9
درج شده در تاریخ ۹۷/۰۸/۲۹ ساعت 22:42 بازدید کل: 444 بازدید امروز: 444
 

داشتن پاسپورت دوم یکی از جذابیت هایی است که می تواند شما را وسوسه کند. اما آیا می دانستید که بعضی از کشورها پاسپورت خود را می فروشند؟ یعنی شما در ازای داشتن سرمایه و پول کافی قادر خواهید بود تا پاسپورت های بعضی از کشورها را به عنوان پاسپورت دوم خود خریداری کنید. یکی از این کشورها سنت لوسیا است. سنت لوسیا جزیره ای کوچک در دریای کارائیب است که هزینه ی دریافت پاسپورت آن حداقل صد هزار دلار معادل حدود 77113 یورو می باشد.

امروزه افراد زیادی هستند که به داشتن پاسپورت دوم و یا حتی سوم علاقمندند. یکی از دلایل این علاقه می تواند این باشد که آن ها به وسیله ی پاسپورت دومشان می توانند به راحتی سفر کنند و دلیل دیگر این که داشتن پاسپورت دوم نیز مانند داشتن یک خانه یا ماشین لوکس می تواند نشان دهنده ی ثروت یک فرد باشد. از طرفی داشتن تابعیت یک کشور دیگر می تواند در کنترل بار مالیاتی ثروت یک فرد نیز موثر باشد.

برای گرفتن تابعیت یک کشور و داشتن حق شهروندی در آن کشور روش های متفاوتی وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به داشتن ملک در آن کشور، نخبه بودن، سرمایه گذاری در کسب و کارهای آن شرکت و... اشاره کرد. اما در برخی از کشورها از طریق پرداخت پول نیز می توان پاسپورت دوم خرید و شهروند قانونی آن کشور شد.

اگر شما قصد داشتن تابعیت کشورهای دیگر را دارید باید این موضوع را بدانید که تابعیت دوم همیشگی است و تنها در صورتی که از طرق غیرقانونی حاصل شده باشد، باطل می شود. البته در صورتی که قوانین تغییر کند نیز ویزای اقامتی می تواند از بین برود. اگر قصد خرید یک پاسپورت را برای گرفتن اجازه ی زندگی در یک کشور دارید، در این مقاله با ما همراه باشید. به طور کلی 17 کشور وجود دارد که امکان خرید پاسپورت هایشان را فراهم کرده اند. در این مقاله 10 کشور را معرفی می کنیم. این کشورها در ادامه از نظر هزینه ی زندگی از ارزان به گران قرار گرفته اند.

 کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

1- تابلند

تایلند یکی از کشورهایی است که هزینه ی زندگی در آن پایین است و دولت آن نیز به ثروتمندان خارجی ویزای اقامتی برتر خود را می فروشد و با این ویزا به آن ها اجازه می دهد که با 3 هزار دلار به صورت سالانه در تایلند زندگی کنند. دولت تایلند هفت پکیج دیگر نیز تدارک دیده است که گران ترین آن ها پرداخت 60 هزار دلار برای اقامت 20 ساله است، به همراه حق عضویت سالانه 600 دلار. برای افرادی که از این طرح استفاده می کنند مزایایی نیز وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به داشتن گواهی نامه ی رانندگی، مجوز کار، معاینه‌ی درمانی سالیانه در بیمارستان خصوصی، ۲۴ دوره آب درمانی و تور بازی‌ های گلف به صورت سالانه اشاره کرد.

 کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

2- لتونی

لتونی یکی از همسایگان روسیه است که شرایط سختی برای اقامت خود دارد. در صورتی که قصد دارید اقامت این کشور را کسب کنید باید حداقل 286 هزار یورو به مدت پنج سال در یک موسسه اعتباری سرمایه گذاری کنید. حداقل 286 هزار یورو به مدت پنج سال در یک موسسه اعتباری سرمایه گذاری کنید. بعد از این موارد می‌توانید پس از 5 سال درخواست اقامت بدهید. بعد از این درخواست نیز باید آزمون زبان بدهید. یادگیری زبان این کشور که لاتویایی است برای بزرگسالان بسیار دشوار است تا حدی که بسیاری گفته اند این موضوع غیر ممکن است. بنابراین مسئولان کشور لتونی در واقع می دانند که هرگز کسی قادر نخواهد بود که شهروند کشورشان شود.

 کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

3- سنت لوسیا

برای گرفتن اقامت کشور سنت لوسیا می توانید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید.

یا این که حداقل ۱۰۰ هزار دلار به حساب صندوق ملی اقتصادی سنت لوسیا پرداخت کنید. یا حداقل ۳۰۰ هزار دلار در توسعه ی املاک و مستغلات این کشور سرمایه گذاری کنید و یا  ۳/۵ میلیون دلار در یکی از پروژه‌ های سرمایه ‌گذاری از پیش تعیین شده ی این کشور سرمایه گذاری کنید.

 کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

4- دومینیکا

دومینیکا یک جزیره در دریای کارائیب است. یکی از جذابیت های این کشور برای بسیاری از افراد این است که به 110 کشور بدون نیاز به ویزا اجازه ی دسترسی دارد. راه های گرفتن اقامت این کشور این است که شما باید ۱۰۰ هزار دلار برای یک متقاضی یا ۲۰۰ هزار دلار برای یک خانواده ی ۴ نفره به صندوق ملی اصلاحات و یا سرمایه‌ گذاری در املاک و مستغلات این کشور واریز کنید.

 کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

5- مالت

برای کسب اقامت در کشور مالت می توانید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید:

 • مشارکت غیرقابل استرداد حداقل ۶۵۰ هزار یورویی در صندوق ملی توسعه و امور اجتماعی این کشور
 • سرمایه ‌گذاری حداقل ۳۵۰ هزار  یورو در ملک یا قرارداد اجاره ملک به ارزش حداقل ۱۶۰ هزار یورو به مدت ۵ سال
 • خرید ۱۵۰ هزار یورو از سهام دولتی به مدت ۵ سال
 •  کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

  6- گرانادا

  گرانادا نیز یک جزیره در دریای کارائیب است. روش گرفتن اقامت این کشور جزیره ای نیز به دو صورت است. راه اول پرداخت ۲۰۰ هزار دلار به صندوق اصلاحات ملی گرانادا و راه دوم سرمایه‌ گذاری حداقل ۳۵۰ هزار دلاری در املاک این کشور است.

   کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

  7- سنت کیتس و نویس

  سنت کیتس و نویس هم یک کشور جزیره ‌ای در دریای کارائیب است که مجوز سفر بدون ویزا در سراسر اروپا را دارد. روش های دریافت پاسپورت این کشور از طریق سرمایه گذاری عبارت است از: سرمایه ‌گذاری در املاک و مستغلات به میزان حداقل ۴۰۰ هزار دلار برای پنج سال و یا مشارکت غیرقابل استرداد حداقل ۲۵۰ هزار دلاری در بنیاد گوناگونی صنعت شکر.

   کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

  8- یونان

  برای دریافت اقامت یونان، باید حداقل ۲۵۰ هزار یورو معادل ۳۰۱۲۹۱ پوند سرمایه‌ گذاری کنید. جالب است بدانید که یونان ارزان ترین رقم برای گرفتن اقامت در سر تا سر اروپا را دارد.

   کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

  9- آنتیگوآ و باربودا

  آنتیگوآ و باربودا نیز نام یک کشور جزیره ای در دریای کارائیب است که اخذ اقامت آن با یکی از روش های زیر امکان پذیر است: سرمایه‌گذاری حداقل ۴۰۰ هزار دلار در املاک و یا کمک به صندوق توسعه ی ملی با پرداخت ۲۵۰ هزار دلار و آخرین راه سرمایه‌گذاری ۱/۵ میلیون دلاری در مشاغل پر ریسک موجود و تازه تاسیس.

   کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

  10- ویزای طلایی پرتغال

  این برنامه برای غیراروپایی ها از سریع ترین روش های دریافت اقامت است. این نوع ویزا در ابتدا یک سال اعتبار دارد و سپس در فواصل زمانی دو ساله تا دو بار قابل تمدید خواهد بود. بنابراین شما پس از شش سال اثامت دائم در پرتغال می توانید پاسپورت دوم پرتغالی دریافت کنید و برای این کار باید یکی از روش های زیر را اجرا کنید:

  مشارکت ۵۰۰ هزار یورویی در یک صندوق که در کسب و کارهای کوچک و متوسط سرمایه ‌گذاری می‌کند یا داشتن املاک و مستغلات با ارزش حداقل ۳۵۰ هزار یورو و یا ایجاد حداقل ۱۰ شغل در پرتغال.

   کشورهایی که در ازای پول، پاسپورت دوم صادر می‌ کنند!

   

   

  https://chaharfasl.net/%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D9%84%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

  این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۷/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۲
  اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
  برچسب ها:

  1
  2
  1 2


  لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
  فراموش کردم
  تبلیغات
  کاربران آنلاین (0)