فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
موسی اصلانی (aslani49 )    

ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

منبع : https://chaharfasl.net/%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D
درج شده در تاریخ ۹۷/۰۸/۱۵ ساعت 12:10 بازدید کل: 465 بازدید امروز: 465
 

برخی از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری جهان، بسیار خطرناک و مرگبار هستند. آن ها یا در مناطق خطرناکی واقع شده اند و یا خود به تنهایی خطرناک هستند. در این مقاله قصد داریم خطرناک ترین جاذبه های گردشگری جهان را معرفی کنیم.

1-پارک ملی گارامبا (Garamba National Park)، جمهوری دموکرات کنگو

کشور کنگو که در قاره ی آفریقا واقع شده است یکی از پرمشکل ترین کشورهای جهان است که در طول تاریخ خود شاهد جنگ های زیادی بوده است. این جنگ های داخلی به قدری بزرگ بوده اند که برخی آنها را جنگ جهانی آفریقا می نامیدند. امروزه نیز شورشی هایی در شمال شرق این کشور وجود دارد که کنگو را هنوز با خود درگیر کرده است. البته این جنگ به طور رسمی به پایان خود رسیده است. در شمال شرق این کشور که درگیر شورشی ها و نیروهای نظامی است یک پارک ملی وجود دارد که در سال 1938 افتتاح شده است. این پارک از قدیمی ترین پارک های ملی سراسر آفریقا است که در نواحی آن خطرات زیادی نیز وجود دارد. به همین دلیل است که معمولا کسی از آن بازدید نمی کند مگر این که شکارچی باشد و قصد شکار حیوانات را داشته باشد. در ادامه عکس هایی از این پارک را مشاهده خواهید کرد.

 ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

2-غارهای لاسکاکس (Lascaus Caves)، فرانسه

نقاشی های روی دیواره های غارهای لاسکاکس فرانسه به 17 هزار سال پیش برمی گردد. این نقاشی ها که در سال 1948 کشف شدند، از بهترین نمونه های هنر در دوران ماقبل تاریخ هستند. بازدید از این نقاشی ها تا سال 1963 برای عموم مردم آزاد بود اما پس از آن به دلیل رفت و آمدهای بسیار امکان آسیب رسیدن به این نقاشی ها بالا رفت و به همین دلیل درب آن به روی بازدیدکنندگان بسته شد. اما همچنان مردم مشتاق زیادی خواهان بازدید از این نقاشی ها بودند و به همین دلیل در نزدیکی این غار نقاشی های مشابهی با نقاشی های اصلی قرار گرفت. تصاویری از این نقاشی ها در ادامه آمده است.

 ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

3-فرورفتگی داناکیل (Danakil Depression)، اتیوپی

همان طور که می دانیم اتیوپی یکی از ناامن ترین کشورهای سراسر جهان است که به طور متعدد در معرض حملات تروریستی و آدم ربایی قرار می گیرد. با این حال این کشور یکی از زیباترین نقاط زمین نیز هست. داناکیل یکی از گرم ترین نقاط زمین است که هیچ بارانی در آن نمی بارد. این منطقه در اتیوپی واقع شده است و بسیار خطرناک است. چرا که در آن دریاچه هایی از اسید سولفوریک وجود دارد که در صورت برخورد با بدن انسان بسیار خطرناک خواهد بود.

 ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

4-جزیره سقطرا (Socotra)، یمن

از زیباترین و منحصر به فردترین جزایر جهان می توان از جزیره ی سقطرا نام برد که در یمن قرار دارد. به دلیل این که پروازهای هوایی در کشور یمن بسته شده است، برای رسیدن به این جزیره باید از طریق دریا سفر کنید. اما به سختی قادر خواهید بود قایقی را برای این سفر پیدا کنید که مجاب شود شما را تا آن جزیره همراهی کند.

 ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

5-دلتا رودخانه نیجر (The Niger River Delta)، نیجریه

دلتا رودخانه ی نیجر در نیجریه از بزرگترین تالاب ها در آفریقا است و سومین جنگل بزرگ در جهان است. این منطقه زیبایی های بسیاری دارد اما متاسفانه در پنجاه سال گذشته به یکی از آلوده ترین نقاط جهان تبدیل شده است. گفته می شود که تقریبا سالی 240 هزار بشکه  نفت به داخل آب های این رودخانه ریخته می شود، مقدار این نفت ها به حدی زیاد است که برخی این رودخانه را رودخانه های نفت نامیده اند. اکوسیستم این منطقه نیز تحت تاثیر این آلودگی قرار گرفته است و بیش از 200 موجود آبزی نیز از بین رفته اند.

 ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

6-کوه کایلاش (Mount Kailash)، تبت

در تبت کوهی به نام کوه کایلاش قرار دارد که از مقدس ترین قله های جهان به شمار می رود که سالانه زائرین زیادی نیز دارد. در صورتی که به این منطقه سفر کنید از کنار دریاچه ی ماناساروار می توانید چشم اندازی از کوه کایلاش را مشاهده کنید. اما به دلیل باورهای دینی مردم بالا رفتن از این کوه ممنوع است و هیچ کس اجازه ی این کار را ندارد.

 ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

7-بوکیت سوهارتو (Bukit Soeharto)، اندونزی

در جزیره ی کالیمانتان اندونزی که در نزدیکی مالزی واقع شده است، جنگل های گرمسیری زیبایی وجود دارد که دارای تنوع زیستی نیز می باشند. اما این جنگل های زیبا نیز تحت تاثیر فعالیت های انسانی مانند استخراج معادن، به شدت آلوده اند و بسیاری از موجودات زنده ی این جزیره نیز منقرض شده اند. پارک ملی بوکیت سوهارتو نیز که در این منطقه قرار دارد، به دلیل جنگل زدایی هر سال کوچک تر می شود. امروزه سفر به این منطقه شما را با جنگلی نابود شده مواجه خواهد کرد که به هیچ عنوان جذابیت ها و چشم نوازی های گذشته را ندارد.

 ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

8-ایلها دا کویمادا گراند (Ilha Da Queimada Grande)، برزیل

در برزیل جزیره ی کوچکی به نام ایلها دا کویمادا گراند قرار دارد که در آن گونه های مختلف مارها زندگی می کنند. طبق محاسبات انجام شده گفته شده است که در هر متر مربع از این جزیره یک مار ساکن است. بنابراین سفر به این جزیره می تواند برای افرادی که به مارها علاقه مند هستند، جذاب باشد. البته در کنار جذاب بودن بسیار خطرناک نیز هست، چرا که بسیاری از مارهای این جزیره سمی هستند. امروزه دسترسی به این جزیره تنها برای نیروی دریایی برزیل و برخی از محققان مقدور است.

 ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

9-باغ سمی آلن ویک (Alnwick Poison Garden)، انگلستان

در انگلستان باغی به نام آلن ویک وجود دارد که در آن سمی ترین گل ها و گیاهان جهان وجود دارد. این گیاهان به قدری سمی هستند که بو کردن آن ها نیز می تواند برای شما مرگبار باشد. گفتنی است که باغ آلن ویک اجازه ی رسمی برای پرورش چنین گیاهانی را دارد.

 ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

10-جنگل محافظت شده اومپولو (Umpolo Forest Reserve)، آنگولا

در آنگولا جنگلی محافظت شده به نام جنگل اومپولو قرار دارد که بیش از 4 هزار کیلومتر مربع است. این جنگل میزبان گونه های عجیب و کمیابی از گیاهان است. علاوه بر این گیاهان، مین های دفن شده ای نیز در زمین این جنگل وجود دارد. کشور آنگولا سال هایی طولانی درگیر جنگ های داخلی بوده است و این مین ها حاصل این جنگ ها است. بر طبق پیش بینی ها کشور آنگولا که هم اکنون با این مین ها مشکل اساسی دارد، تا سال 2045 نیز از مین ها پاک نخواهد شد.

ده جاذبه ی دیدنی که نباید از آن ها دیدن کنید!

 

https://chaharfasl.net/%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF

این مطلب توسط جلال علی اصغری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۷/۰۸/۱۶ - ۰۹:۰۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
3
1 2 3


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)