فراموش کردم
اعضای انجمن(100) دلایل رد مطلب مقررات انجمنهای سایت
جستجوی انجمن
موسی اصلانی (aslani49 )    

چگونه می توانیم یک منبع انرِژی مثبت برای دیگران باشیم؟

منبع : http://student-counseling.uswr.ac.ir/index.aspx?si
درج شده در تاریخ ۹۷/۰۲/۱۷ ساعت 13:46 بازدید کل: 294 بازدید امروز: 291
 

 

منفی نگریستن یکی از عواملی است که بر روی تمام ابعاد زندگی شما تاثیرگذار است و استرس و نگرانی را در عمق وجودتان دو چندان می کند. اگر براستی خواهان یک زندگی آرام و به دور از هر گونه تنش عصبی هستید، بهتر است از همین لحظه قاطعانه تصمیم بگیرید و از جملات مثبت استفاده کنید. به طور حتم شما تنها فردی هستیدکه می توانید بر روی ذهن خود تسلط داشته باشید و آنرا به سمت مثبت نگری سوق دهید. از این رو با بکارگیری موارد زیر خیلی راحت تر و سریعتر می توانید استرس تان را مدیریت کرده . در کمال آرامش به زندگی ادامه دهید. در عین حال منبعی از انرژی مثبت برای دیگران باشید.

  1. اگر می خواهید لحظه به لحظه از فواید انرژی مثبت برخوردار شوید، در این صورت بهتر است به دنبال همراهان و دوستان پر انرژی و شاد باشید. آیا تا بحال برایتان اتفاق افتاده است که دوستانتان باعث شادی و یا افسردگی شما شده باشند؟ برخی افراد مرتب گله و شکایت سر می دهند، و با سرزنش و عیب جویی انرژی مثبت شما را می گیرند. بهترین دوستان افرادی هستند که در مواقع سختی و افسردگی به یاری شما آمده و باعث شادی خاطر شما شوند. آن ها همواره نقاط قوت تان را به شما یادآوری می کنند و با دادن روحیه و اعتماد به نفس شما را در مسیر زندگی یاری می نمایند. بار دیگر به اطرافیان خود خوب بنگرید و سعی کنید دوستان خود را از میان افراد مثبتی انتخاب نمایید که همواره حامی و پشتیبان شما هستند، زیرا تنها در این صورت است که می توانید با شادی و اعتماد به نفس به زندگی امیدوار باشید.
  2. اگر براستی تمایل دارید دیدتان را نسبت به  زندگی تغییر دهید، اعتماد به نفس پیدا کنید، شاد باشید و از زندگی خود لذت ببرید، به سراغ خواندن کتاب های امید بخش بروید. با خواندن این گونه کتاب ها شما به تدریج فرا می گیرید بر روی ذهن و افکار خود تسلط یابید و از شرایط و افکار آزار دهنده رهایی یابید. اگر شما جزء افرادی هستید که مرتب از زندگی گله و شکایت می کنید، از هیچ چیزی راضی نیستید و با سرزنش های پی در پی خود را ملامت می کنید، بهتر است هر چه زودتر از این نوع کتاب ها خریداری کرده و مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید.
  3. یقین داشته باشید که با داشتن کلامی مثبت درهای رحمت به رویتان گشوده می شود و به هرآنچه دوست دارید نائل خواهید شد. بر عکس اگر تمام روز را با بدبینی و منفی نگری سپری کنید چیزی جز تشویش و نگرانی نصیبتان نخواهد شد.
  4. موسیقی شاد با اشعار مثبت به طور ناخودآگاه بر روی ذهن شما تاثیر می گذارد و احتمالاً شما در طی روز آن را در ذهن خود زمزمه می کنید. حتما این اتفاق برای شما هم رخ داده است که بعضی روزها دوست دارید اشعاری را که شنیده اید برای خود تکرار کنید. اگر این شعرها مثبت و الهام بخش باشند، می توانند تاثیر گذار نیز باشند. همانگونه که در اطراف خود مشاهده می کنید برخی مردم در هنگام ناراحتی و افسردگی به موسیقی های غمگین گوش داده و با این کار تنها بر غم و اندوده خود می افزایند. بنابراین سعی کنید خود را به شنیدن موسیقی های شاد و مثبت عادت دهید و از آهنگ های منفی و کسل کننده پرهیز کنید.
  5. آن چه می گوییم در حقیقت فکری است که بیان می شود. کلمه ها و اندیشه ها دارای امواجی نیرومند هستند که به زندگی و امورمان شکل می دهند.  

 

من و تو، ما و شما به طور حتم می توانیم با استفاده از کلمه ها و اصطلاح های مثبت در سطی وسیع انرژی مثبت را بین همه پخش کنیم.

امروزه ثابت شده که کلمات منفی نیروی منفی به سمت شخص می فرستند و او را به سمت منفی و بیماری سوق می دهند! به طور مثال وقتی به ما می گویند خسته نباشی دراصل خستگی را به یادمان می آورند و ناخودآگاه احساس خستگی می کنیم (با خودتان امتحان کنید) اما اگر به جای آن از یک عبارت مثبت استفاده شود نه تنها نیروی ازدست رفته، ترمیم و خستگی جسم را از بین می برد بلکه نیروی مثبت و سازنده ای را به افراد هدیه می دهیم.

 

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۷
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
3
1 2 3


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)