فراموش کردم
اعضای انجمن(326) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
موسی اصلانی (aslani49 )    

قفل رایانه را با قلبتان باز کنید

منبع : http://www.citna.ir/ict/203428
درج شده در تاریخ ۹۶/۰۷/۰۵ ساعت 13:11 بازدید کل: 183 بازدید امروز: 1
 
امروزه استفاده از شیوه‌های بیومتریک برای تامین امنیت رایانه‌ها و گوشی‌ها در حال افزایش است، اما محققان این بار عضوی نامتعارف از بدن را برای بازکردن قفل رایانه‌ها به کار گرفته‌اند.
 
 
قفل رایانه را با قلبتان باز کنید
 

به گزارش سیتنا به نقل از انگجت، استفاده از ابزار بیومتریک فعلی مستلزم انجام اقدامی توسط انسان مانند قراردادن انگشت بر روی صفحه نمایشگر یا زل زدن به حسگرها و غیره است. اما برای قفل گشایی با استفاده از قلب تنها کافیست رایانه در اطراف شما باشد تا بدون هیچ دخالتی بتوانید قفل آن را باز کنید.

سیستم تایید هویت ابداع شده توسط محققان دانشگاه بوفالوی نیویورک از ابعاد و شکل قلب هر فرد برای شناسایی دقیق هویت وی استفاده می کند. این سیستم با استفاده از راداری ویژه ابعاد قلب هر فرد را اسکن می کند و تا زمانی که کاربر در نزدیکی رایانه اش باشد می تواند از آن استفاده کند. اما به محض دور شدن از رایانه دسترسی به آن بدون دخالت کاربر قفل می شود.

پژوهشگران می گویند استفاده از این روش تایید هویت، امنیت فراوانی را برای کاربران به ارمغان می آورد و با توجه به عدم تغییر وضعیت و ابعاد قلب در کل دوره زندگی به جز در صورت وقوع برخی بیماری های قلبی می توان بدین شیوه امنیت داده ها و اطلاعات کاربران را حفظ کرد.

قدرت امواج رادار مورد استفاده در این شیوه بسیار ضعیف تر از امواج وای فای است و لذا از این طریق آسیبی به قلب انسان نمی رسد. قرار است سیستم یادشده در آینده توسعه یابد تا در گوشی های هوشمند هم قابل استفاده شود.

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم