فراموش کردم
اعضای انجمن(177) همه اخبار و مطالب میانه صفحه اصلی انجمن شهـدای مـیـانـه میانه ای های مؤلف درباره میانه بهمراه جزئیات مقررات انجمنهای سایت
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
اشکان ثانی (ashkan76 )    

دسته گلهایی که زنان میانه ای به آب دادند+ عکس

منبع : http://miana.ir/?p=16897
درج شده در تاریخ ۹۴/۰۱/۰۴ ساعت 18:04 بازدید کل: 224 بازدید امروز: 220
 

انگار عادت دارند زن‌ها! ‌زن‌ها همیشه دسته‌ گل به آب می‌دهند… گاهی به رود نیل، گاهی به علقمه، گاهی هم به اروند و کارون و …

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، تاریخ پرافتخار انقلاب شکوهمند اسلامی ایران سرشار از ایثار و فداکاری ازخود گذشتی افرادی است که با بذل جان ومال خود راه ترقی و تعالی کشور را هموار نمودند و هستی خویش را درطبق اخلاص نهادند.

زنان و مادران میانه ای در طول سالیان هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن نشان داده اند که برای دست یابی به اهداف والای انسانی و کمال مطلق و برای قرب الهی از هیچ عملی فروگذار نگشته اند و در حد توان در خدمت خانواده، همسر و اجتماع بوده اند.

این زنان با تقدیم جگر گوشه های خود در دوران جنگ ابتدا به خود و سپس به دیگران اثبات کردند که زن مسلمان صاحب توانایی های بی شماری است که در صورت تجلّی، معرّف پایگاه و جایگاه زن در اسلام می باشد .

و اینگونه می شود که عشق بهانه ای برای رفتن و این سفر حکایت همان قصه عشق می شود. فرزندان غیور میانه رفتند تا دلهایشان را با دعای خیر مادران به قتلگاه شهیدان دخیل کنند و نگاهشان را نذر آسمان مهتابی جنوب .

اروند مرا به خود می خواند، و من رو به روی اروند این رود وحشی و بی حیا نشسته ام.نسیم ملایمی می وزد.دستم را درون آب می برم…همین آبی که زمانی عده ای در آن وضو گرفتند و به عشق اقتدا کردند و پشت نخل های اینجا راز می گفتند.فاتحه ای میفرستم.می دانم عزیزانی هنوزدر کف این رود خانه خوابیده اند.

۳۰ سال پیش …بهمن ماه ۶۴، عملیات والفجر ۸ با رمز یا زهرا، چگونه به دل آب زدند؟مگر غیر از این بود که زیر لب زمزمه می کردند، " می روم تا انتقام سیلی زهرا بگیرم ".
سلام بر هشت غواص بی سر…
اروند! آنها که در قلب تو جا گرفته اند و حتی سربندی از آنان باقی نمانده فقط تو را رو سفید نکرده اند، رهبرشان می گفت :آنها اسلام را رو سفید کردند.
می دانم این آب … این موج… این خروش… این شهدا با من حرف می زنند. آری خروش جاری اروند باقیست این جاده این پوتین این سربند باقیست هنوز هم باقیست.

 

.......

........

......

.......

.......

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۴/۰۱/۰۴ - ۱۹:۰۷
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
3
1 2 3


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)