فراموش کردم
رتبه کلی: 1469


درباره من
اتحادیه انجمن دانش اموزان تشکلی برخواسته از متن دانش اموزان مسلمان انقلاب اسلامی است که در 13 ابان 1358 اعلام موجودیت کرد

چرا حجاب داریم

درج شده در تاریخ ۹۱/۱۲/۲۱ ساعت 21:05 بازدید کل: 392 بازدید امروز: 58
 

 

ما یا مسلمون هستیم یا نیستیم؟ یا حضرت زهرا رو دوست داریم یا نداریم؟ یا عاشق امام زمان هستیم یا نیستیم؟ شتر سواری که دولا دولا نمیشه، باید تکلیف خودمون رو روشن کنیم. اگه مسلمونیم پس لابد قرآن رو هم بعنوان کتاب دینمون قبول داریم. اگه به اسلام و قرآن اعتقاد داریم پس آیه های قرآن برای قشنگی هستن؟؟ یا قرآن نازل شده که فقط نازل شده باشه؟ پس آیه 31 سوره نور چی میگه؟ وقتی ادعای مسلمونی و شیعه بودن داریم؛ وقتی تا اسم امام حسین (ع) میاد اشک تو چشمامون حلقه میزنه؟ وقتی تا اسم امام رضا (ع) میاد منقلب میشیم؛ وقتی تا اسم حضرت زینب (س) میاد یاد صبر و اسارت می افتیم، چرا دل اونها رو میشکنیم؟ حالا خواسته یا ناخواسته !! تا میگی حجاب میگه شخصیه! میگی بابا آیه صریح قرآن هست. میگه محدودیته! میگی مصونیته! میگه امل بازیه !! میگی عزیزم وضعیت حجابت دل امام زمان رو می شکونه ! میگه بابا دلت پاک باشه ظاهر مهم نیست!! میگی طرز پوشش تو مردها رو به گناه میندازه! میگه چشاشون درآد، نگاه نکنن! میگی حضرت زهرا جلوی مرد نابینا هم حجاب داشت و می گفت اون من رو نمیبینه من که اونو میبینم! میگی طرز پوشش تو اونارو تحریک میکنه؟ میگه چطور من اونارو می بینم تحریک نمی شم؟ میگی بابا علم پزشکی هم ثابت کرده که شهوت مرد با نگاه تحریک میشه اما شهوت زن با لمس کردن!!

خلاصه هر کاری که نخوای انجام بدی یا بخوای انجام بدی میتونی 1000 تا توجیه براش بیاری... 

  

اما یادت باشه که بهشت را به بها دهند نه بهانه... !

 

وقتی ایران را با کشورهای غربی هم مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم در آنجا اگر زنی حجاب ندارد، دست کم با لباس و سر و وضع ساده در خیابان حضور پیدا می‌کند. وقتی به دانشگاه‌های خارج نگاه می‌کنیم، کاملاً مشخص است که اینجا یک محیط علمی است، اما متأسفانه در بعضی از دانشگاه‌های ما چنان این مسائل آزاد گذاشته شده‌اند که به تنها چیزی که شبیه نیست، یک مرکز علمی برای تحصیل جوانان است. در زمینه حجاب و عفاف، منحصر کردن این مسئله به زنان اشتباه بزرگی است که مرتکب می شویم و زیاد بیان کردن این موضوع هم موجب شده که شاید زنان ما فکر کنند حجاب و عفاف فقط متوجه زنان است، درحالی که این یک دستور کلی است و حتی پوشش آقایان هم مثل پوشش خانم‌ها، یک مسئله‌ی تعریف شده است. اصولاً محیط باید یک محیط اسلامی باشد. مثلاً بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها هم همین‌طور است. مسئله این نیست که بین زن و مرد دیوار بکشیم، مسئله این است که یک فضای اسلامی به وجود بیاید و از اختلاط بی‌جا بین پسر و دختر جلوگیری شود و محیط، محیط مناسبی باشد برای تحصیل علم  و اخلاق؛ همین !

*******

شاید یکی از به یاد ماندنی ترین سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار بانوان پرستارفرمایشات ایشان در خصوص چادر و حجاب برتر باشد. رهبر فرزانه انقلاب در این باره می فرمایند: " مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌ها دیگر است.» ول زنان ما م‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس مل ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلام باشد، یک حجاب ایران است. مال مردم ما و لباس مل ماست 1373/7/20 "

*******

              اگر قرار بود زن در جامعه حضور نداشته باشد             

حجاب واجب نمی شد.

21 تیر ماه، روز عفاف و حجاب

 نویسنده زهرا مولوی

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۰۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (3)