فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 2329


درباره من
محمد انگوتی گلنگدری (angooti-haji )    

۷ تمرین ورزشی که می تواند بدن تان را دگرگون کند

منبع : womanitely
درج شده در تاریخ ۹۳/۱۲/۲۴ ساعت 09:42 بازدید کل: 105 بازدید امروز: 102
 

 ۷ تمرین ورزشی که می تواند بدن تان را دگرگون کند

اگر به دنبال راه های مؤثر برای تغییر شکل بدن و دگرگون شدن آن هستید،تمریناتی هستند که می توانند در این مسیر به شما کمک کنند. این تمریناتساده به خوبی بدن شما را تقویت می کند و حتی اگر اضافه وزن یا چربی داشتهباشید، در رفع آن به شما کمک می کند. باید توجه داشته باشید که تمرین بهتنهایی نمی تواند معجزه کند، بلکه شیوه صحیح  تغذیه،تغذیه سالم وهمچنین خواب کافی از دیگر مواردی است که باید مد نظر شما باشد.

طناب زدن

آخرین باری که از طناب استفاده کردهاید را به یاد دارید؟ برای بعضی ها شاید دوران کودکی آخرین دوران طناب زدنباشد. طناب زدن یک تمرین ورزشی آسان و ارزان است که شما در هر جایی میتوانید آن را انجام دهید. طناب زدن به نسبت تمرینات ورزشی کالری بیشتری رامی سوزاند، بنابراین راه عالی برای فیت شدن بدن با تأثیر بالا روی سلامتسیستم قلبی عروقی است. بپرید و انرژی مصرف کنید، با طناب زدن حتی می توانیدبه خوبی عضلات پا را تقویت کنید، از همین امروز شروع کنید و لذت ببرید.

اسکوات

اسکوات یک تمرین ترکیبی برای کل عضلاتبدن است که بیشتر از یک گروه عضلانی در این حرکت کار می کند. اسکوات باعثتقویت عضلات سرینی و ران شده و همچنین در افزایش قدرت بدن و سوزاندن کالریکمک زیادی به شما می کند. برای افزایش مصرف انرژی و افزایش ضربان قلب، بهنوعی که هم عضلات پا را تقویت کنید و هم یک تمرین هوازی را انجام دادهباشید، می توانید از پرش اسکوات (تصویر زیر) استفاده کنید. اگر اسکوات روبا وزنه نیز انجام دهید، تأثیر  بیشتری خواهد داشت.7تمرین

شنا سوئدی

با وجود اینکه شنا سوئدی یک حرکتتمرینی شگفت انگیز است و تنوع حرکتی زیادی دارد، اما متأسفانه افراد زیادیصرفا" به خاطر دشوار بودن شنا سوئدی آن را انجام نمی دهند. با توجه به تنوعحرکتی شنا سوئدی عضلات مختلف کمربند شانه ای و بازو در این حرکت به خوبیتمرین داده می شوند. انجام شنا سوئدی چند روز در هفته به فرم گرفتن بازوها وتغییرکل بدن کمک می کند.  به علاوه، این تمرین برای قلب و سلامتی سیستمقلبی و عروقی نیز مفید است و به بهبود پوسچر بدن کمک می کند. فقط اطمینانپیدا کنید که حرکت را درست انجام می دهید.

 لانچ

به فکر افزایش حجم و فرم گرفتن عضلات پاهستید؟ پس در کنار اسکوات، لانچ را نیز انجام دهید. حرکت لانچ نتیجه خوب وجالبی را برای شما خواهد داشت، این حرکت به طور مجزا بر عضلات تأثیر گذاربوده و عضلات پا را تفکیک و قوی می کند. پیشنهاد می کنیم که ۳ ست  با ۱۰تکرار در روز یا یک روز در میان انجام دهید. این حرکت برای قدرت و بدنسازی وشکل گیری عضلات گروهی بدن تمرین خیلی مؤثری است. حتی اگر برنامه خیلیپرمشغله ایی دارید، باز هم می توانید کمی وقت پیدا کنید تا چند لانچ انجامدهید. از بهانه تراشی دست بردارید و تمرین را شروع کنید.

شنا

خبر عالی برای همه آن هایی که شنا را دوستدارند و کسانی که سعی می کنند بدن شان را تغییر دهند این است که شنا کردنتأثیر عالی داشته و نتیجه حیرت انگیزی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. شنا به قدرت عضلات مرکزی بدن و تمرین عضلات گروهی مختلف کمک می کند، همچنینبه کاهش فشارخون، افزایش قدرت عضله قلب و بهبود ظرفیت هوازی بدن نیز کمکمی کند

دویدن

دویدن فواید بسیاری دارد و هر چه از آن بگوییم کم گفته ایم. دویدن به کاهشاسترس، بهبود سلامت قلب، کاهش خطر افسردگی، سوزاندن کالری و بهبود سلامتیکل بدن کمک می کند. دویدن بدن را قوی می کند، عضلات پا را تقویت و آن ها راخوش فرم می کند. از فواید دویدن بیشتر بدانید: اینفوگرافی: ۱۰ مورد از بهترین فواید دویدن

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک راه بدون خطا برای کالری سوزی، تقویت سیستم قبلی عروقی وتقویت عضلات پا است، خصوصا" برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند. اگردوچرخه ندارید، می توانید از دوچرخه ثابت استفاده کنید، بدون اینکه حتی ازمنزل بیرون بروید، با دوچرخه ثابت یک تمرین هوازی یا اینتروال را تجربهکنید، حتی عضلات پا را تقویت کنید.  

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۳/۱۲/۲۴ - ۰۹:۴۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)