فراموش کردم
رتبه کلی: 1573


درباره من
أینَ إخوانِیَ الّذینَ رَکِبوا الطَّریق ، وَ مَضَوا عَل الحَقّ ؟
کجایند برادران من که راه حق را رفتند؟

أین عمّار، أین ابن تیهان، أین ذُو الشهادتین؟
عمار کجاست؟ ابن تیهان کجاست؟ ذوالشهادتین کجاست؟

أین نُظرائُهم مِن إخوانِهمُ الذینَ تَعاقَدُوا عَل المُنیة و أبردَ بِرؤوسِهم إل الفَجَرة؟
و کجایند مثل عمار، مثل ابن تیهان، مثل ذوالشهادتین که در راه حق با هم عهد بستند و سرهایشان را برای ستمگران فرستادند؟

***********************
من از این به بعد وظیفه خودم میدونم که در مقابل بعضی افکار که مبخواد جامعه را به طرف جهل و نادانی ببردکار عماری خود را انجام دهم.
و از دوستان عزیز دعوت می کنم به این کار من بپیوندند.

روایت نخست‌وزیر هند از دیدار با رهبر انقلاب

منبع : http://www.tabnak.ir/fa/news/269344/%D8%B1%D9%88%D
درج شده در تاریخ ۹۱/۰۶/۱۱ ساعت 13:09 بازدید کل: 374 بازدید امروز: 7
 

 

نخست وزیر هند که برای شرکت در اجلاس غیر متعهد‌ها به ایران سفر کرده و در حاشیه این اجلاس با رئیس جمهور و رهبر معظم انقلاب هم دیدار نموده بود، در مصاحبه با نشریات هندی، جزییاتی از این دیدار‌ها را منتشر کرده است.
نخست وزیر هند که برای شرکت در اجلاس غیر متعهد‌ها به ایران سفر کرده و در حاشیه این اجلاس با رئیس جمهور و رهبر معظم انقلاب هم دیدار نموده بود، در مصاحبه با نشریات هندی، جزییاتی از این دیدار‌ها را منتشر کرده است.

به گزارش «تابناک»، وی درباره دیدارش با رهبر انقلاب به «هندو تایمز» گفته است: تصدیق می‌کنم که بسیار شگفت‌زده شدم، هنگامی که تسلط و علاقه رهبر انقلاب اسلامی ایران نسبت به مسائل هند را شنیدم؛ این نخستین دیدار یک مقام هندی با رهبر انقلاب اسلامی ایران از یازده سال پیش تا کنون بوده است. 

بنا بر این گزارش، نخست‌وزیر هند ادامه می‌دهد: بسیار مشتاق شدم وقتی ایشان درباره تنوع بسیار قومی و دینی در هند سخن گفت و این گونه ابراز کرد که هند می‌تواند با بهره از چنین ظرفیتی، در دستیابی به اهداف ملی خود موفق باشد، البته رهبر انقلاب اسلامی افزودند: لازم است این کشور تساهل و تحمل بیشتری نسبت به دیگر ادیان و اقوام داشته باشد. 

ناگفته نماند که هند از دیرباز، یکی از نقاطی است که به شدت پذیرای فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی بوده و ارتباط فرهنگی ایران و هند تا پیش از تسلط انگلیسی‌ها بر این کشور در اوج شکوفایی بود. حضور مسلمانانی در این کشور که دل در گرو انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) دارند، نیز به نوعی بعد دیگری از پیوند فرهنگی ایران با این کشور را در سالیان اخیر نشان می‌دهد. 

در این باره باید گفت، گویا مزیت‌های اقتصادی که هم‌اکنون میان ایران و هند هست، اگر بر ارزش‌های فرهنگی پذیرفته شده هر دو جامعه استوار شود، می‌تواند پایا‌تر و ماندگار از هر رابطه‌ای دیگر باشد. 

همچنین ذکر این مهم لازم است که نخست‌وزیر هند در روزهای اخیر، در صدر هیأتی چند صد نفره برای شرکت در اجلاس کشورهای جنبش عدم تعهد به تهران سفر و با رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور دیدار و تبادل نظر کرده بود.
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۰۶/۱۱ - ۱۳:۰۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)