فراموش کردم
اعضای انجمن(321) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: میثم عظیمی.
ایرانخودرو 1848 میانجی ( amirreza0255 )    

نحوه آب بندی صحیح خودرو صفر کیلومتر

منبع : http://1848ikco.blogfa.com/
درج شده در تاریخ ۹۵/۱۰/۱۷ ساعت 16:51 بازدید کل: 137 بازدید امروز: 1
 

نحوه آب بندی صحیح خودرو صفر کیلومتر

بسمه تعالی

‍اگر این روزها قصد خرید یک خودروی صفر کیلومتر را دارید یا بتازگی خودرو صفر کیلومتر خریده اید شاید خواندن مطالبی که درادامه به آن اشاره میشود برای شما کاربردی وآموزنده باشد.

* چرا آب بندی؟

یکی از دغدغه های خریداران خودرو چگونگی آببندی خودروهای صفر کیلومتر است. شاید آببندی واژه چندان مناسبی برای این اقدامات نباشد اما در حقیقت منظور از آببندی، آماده کردن ابتدایی خودرو برای استفاده طولانی مدت از آن است.

کارشناسان ایرانخودرو میگویند قطعا پیستونها، رنگ ها و دیگر قسمتها باید با کار کرد مناسب و بهینه از طریق روغنکاری مناسب هماهنگ و یکپارچه شود. گاهی به دلیل غیر همجنس بودن قطعاتی خودرو، این قطعات باید هماهنگ شود. در خودروهایی که توسط شرکتهای بزرگ خودرو سازی در سطح دنیا ساخته میشود قطعا خودرو پیش از نصب به طور جدا گانه آببندی و با همهماهنگ شده است. بنابراین راننده بعد از خرید این خودرو میتواند براحتی و با سرعت و شرایط دلخواه خود رانندگی کند. بهتر است در هزار کیلومتر نخست رانندگی با اینخودر و تا حد امکان فشار کمتری به خودرو وارد شود. بنابراین باید در سربالایی از دنده سنگین و مناسب بهره گرفته شود. شتابگیری مناسب پیش از رسیدن به سربالایی راهکار مناسبی برای جلوگیری ازفشار وارد شدن به خودرو است. بهتر است در این مدت از دور موتور کمتر و دنده سبکتر استفاده شود. برای استفاده از پدال گاز هم محدودیت هایی در نظر گرفته شده است و هر گونه تخت گاز رفتن باخودرو ممنوع است. بعضی خریداران بعد از خرید خودروی صفرر ینگهارا تعویض میکنند که چنین اقدامی بد و به نظر کارشناسی به شاسی خودرو آسیب میرساند. روغن موتور و فیلتر آنها باید بعد از هزار کیلومتر اول تعویض شود.

اما مدیر مهندسی خودرو یشرکت خدمات پس از فروش ایرانخودرو در این باره نظر متفاوتی دارد. و میگوید: در گذشته تاکید میشد خودروهای صفرکیلومتر به آببندی نیاز دارد به این دلیل که در گذشته با توجه به فناوری هایی که در تولید خودرو مورد استفاده قرار میگرفت لازم بود برای هرخودرو در کیلومترهای اولیه رانندگی، محدودیتهایی در نظر گرفته شود. اکنون نیز طبق عادت بیشتر مشتریان سعی میکنند این موضوع را تا حد زیادی رعایت کنند اما واقعیت این است که خودرو های امروزی بر اساس فرآیندی طراحی شده است که از روز نخست بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد. یعنی اینطور نیست که خودرو روزهای اول عملکرد ضعیفتری داشته باشد و با گذشت زمان این عملکرد بهبود پیدا کند. اما رفتار های نابجا در رانندگی مانند شتابگیری یاترمزهای ناگهانی که به قطعات خودرو آسیب میرساند از همان کیلومترهای ابتدایی مورد تائید نیست. شرایط استفاده مناسب از خودرو از تعاریفی است که به عنوان ضوابط گارانتی خودرو از سوی خودروسازان مورد توجه قرار میگیرد. ما خودرو را برای استفاده در شرایط عادی گارانتی میکنیم. اگر قرار باشد از خودرو برای رالی استفاده شود یا شتابهای ناگهانی به خودرو وارد شود قطعا خودرو صدمه میبیند.

آب بندی دیگر جدی گرفته نمیشود،

معمولا اینروزه کمتر کسی را پیدا میکنید که به آببندی خودرو صفر کیلومتری که بتازگی خریده، اهمیت بدهد زیرا آنها بر اینباورند خودروهای امروزی نیازی به آببندی ندارند و این تصوری است که بیشتر آن دسته از افرادی که به قول معروف سن وسالی از آنها گذشته است به آن توجه دارند. این در حالی است که تعمیرکاران خودرو بر این باورند عادت های نادرست ما در استفاده بهینه از خودرو با پیامدهای بسیاری همراه است که میتواند در عملکرد خودرو اختلال ایجاد کند. یکی از این نکات، آب بندی خودرو است که گرچه ممکن است بر عملکرد خودرو به طور مستقیم تاثیری نداشته باشد وپ یا مدها ناشی از آن بزودی خود را نشان دهد اما میتواند با مشکلاتی همراه باشد که با گذشت زمان خود را نشان میدهد.

به گفته تعمیر کاران خودرو بهتر است در 750 کیلومتر نخست رانندگی با یک خودرو صفر کیلومتر بویژه زمانی که بار زیادی در خودرو وجود دارد از رفتن به سربالایی های پرشیب خود داری شود. همچنین توصیه میشود دنده های اتومبیل صفرکیلومتر به گونه ای تغییر داده شود که همواره دور موتور خودرو بین  2500  تا 4000  دور قرار گیرد. بهتر است هنگام رانندگی با یک خودروی صفر هیچگاه تختگاز نروید و از حرکت در مسیرهای طولانی مانند بزرگراه ها با دور ثابت تاحد امکان خودداری کنید. در 750 کیلومتر دوم رانندگی با این خودرو جدید نیز بهتر است از شتابگیری های سریع و تخت گاز رفتن اجتناب کنید و از دنده معکوس نیز استفاده نکنید.

نکاتی که باید مد نظر قرار دهید

* درپایان نیز سعی کنید از شستن موتور خودو در کارواش ها خودداری کنید و زیر نگران ایراد های آن تا 10 هزار کیلومتر نباشید، چون تجربه ثابت کرده است که خودرو های تازه تا کارکرد 10 هزار کیلومتر ایراداتی داشته که تقریباً تا 10 هزار تا حل شده اند ، اما اگر حل نشد حتما و حتما به نمایندگی های مجاز ارائه دهنده خدمات خودرو مربوطه مراجعه کنید و از بردن خودرو دارای گارانتی به سایر اماکن خدمات دهی فنی خودداری کنید.

ترجیحاً در خصوص تعویض روغن موتور خودرو تا کارکرد 1500 تا 2500 کیلومتر، اقداماتی انجام دهید که شامل تعوض روغن موتور مخصوص خودرو خود ( حتماً به نوع روغن دقت کنید ) و فیلتر روغن می باشد.

*از رگلاژ ککردن درب ها تا 5000 کیلومتر خودداری کنید.

* سعی کنید یک دفترچه کوچک تهیه و تمامی اقداماتی در خصوص خودرو خود انجام دادید و برای شما داشته است، را در آن بنویسید. (اگر خودرو شما دارای کارت طلایی 2 ستاره به بالا می باشد، سرویس های دوره ای راییگان نیز دارد ، آن سرویس شامل اقداماتی چون آچار کشی و در کیلومتر های بالا تر تعویض روغن به همراه فیلتر آن ، لنت، فیلتر هوا، شمع موتور می باشد، که می بایستی حتماً  به نمایندگی مراجعه کنید و آن را در دفتر چه خود یادداشت کنید. )

ای دفترچه به شما کمک می کند تا در ماه ها و سال های آینده، از وضعیت خودرو خود آگاه شوید.

* سعی کنید نحوه چک کرد ن انواع روغن های خودرو خود را یاد بگیرید و علامت های اخطار پشت آمپر خود را بشناسید. ( در کانال رسمی ایرانخودرو 1848 میانجی تمامی این مباحث به طور خلاثه و همراه با تصویر توضیح داده شده است .

با تشکر از توجه شما، ببخشید اگر این مطلب حجیم شد، این مطالب، اطلاعاتی است که می بایستی هر راننده از آن اطلاع داشته باشد .

دانلود همین متن با کیفیت و فرمت PDF جهت پرینت و اطلاع رسانی

 

http://Telegram.me/ikco1848

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۱۰/۱۷ - ۲۱:۱۹
پسندیدن 2 اشتراک گذاری 1 دنبال کردن 4
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم