فراموش کردم
رتبه کلی: 441


درباره من
کارشناسی ارشد مکانیک -طراحی کاربردی

امین کریمپور (amin232 )    

آقای دلواپس ادب شرط عقل است ((تجلیل از خبرنگاران حاشیه 1))

درج شده در تاریخ ۹۴/۰۵/۱۹ ساعت 02:01 بازدید کل: 291 بازدید امروز: 288
 

                                                                بسمه تعالی

                                        آقای دلواپس ادب شرط عقل است ((تجلیل از خبرنگاران حاشیه 1))

امروز 17 مرداد روز جهانی خبرنگار ؛ میز اتاق جلسه فرمانداری ویژه میانه اینبار هم منتظر جلسه ای داغ و جنجالی بود .

کریم پور تجلیل خبرنگاران 1

ولی اینبار زینت این میز و صندلی ها کسانی بودند که آبرو گرفته اند از آبروی شهید بزرگواری بنام شهید صارمی کسی که طلایه دار صداقت و پاکی قلم بود و در هنر خبر رسانی حتی تا جائی پیش رفت که جان تقدیم این مردم نمود و طلایه دار پرواز از جهل بسوی دانائی و افتخار شد .

همه آمده بودند از نمایندگان گرفته تا اعضا محترم شورای شهر و فرماندار و شهردار و...

همه لب به تقدیر بازکردند و اول جریان با سخن خبرنگاران و تشکرو تقدیر آنها از مسئولین آغاز گردید و از همان ابتدا همه چیز برای درد دل ها و انتقادها آماده بود تا؛ یخ مجلس توسط نماینده میانه جناب مهندس میر بهلول حسینی شکست:

ایشان با اشاره به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر و رسالت خبرنگاران در این حیطه با اشاره به جریانات اوایل انقلاب و تشکیل بیش از هزاران حزب و گروه که همه آنها در شعار مرگ بر امریکا یکسان؛ همسنگر و حامی مستضعفان بودند.

وی افزود در زمان تعطیلی دانشگاهها امام خمینی (ره) فرمودند: که دانشگاهی که در اختیار آمریکاست نبودش بهتر است ؛با توجه به اینکه در آن زمان همه مرگ بر امریکا می گفتند؛ منظور امام از این شعار چه بود ؟؟ می توان اینگونه نتیجه گرفت عده ای بودند که ظاهرا در اختیار انقلاب بودند ولی در باطن پیرو خطوط و خط مشک آمریکا بود .

تجلیل حاشیه 1

مهندس حسینی با اشاره به دوستی نزدیک خود با اقای دکتر احمدی نژاد و اشاره با اینکه در جریان انتخابات سال 88 شخصا در تبریز برای گماشتن مسئول دفتر انتخاباتی آقای احمدی نژاد حاضر شدم یکی از حاضرین جلسه گفت که این ستاد با بقیه فرق دارد و بابد با وضو وارد شوید.

 به او گفتم من حرفهای از ایشان میدانم که اگر بگویم برای حضور در ستاد ایشان هم کراهت خواهید داشت پس با مقدس نمایی بیش از حد برای هر گروه و انجمنی به شدت مخالفم وآقای دکتر احمدی نژاد فقط وضع خدمتی فاخری دارند و باهوش و فعال هستند و سپس به تعریف و تمجید آقای میر حسین موسوی به طور صریح در آن جلسه پرداختم و گفتم که از آقای دکتر احمدی نژاد بالاتر هستند که کمتر نیستند و خود را سرباز نظام خواندم ؛البته کل نظام نه دولت یا قشر خاص ؛ و هیچگاه در دوستیهای سیاسی خود با این شخصیتها ذوب نشده وهمیشه اعتقادم را صریح بیان کردم.

ماجرا نامه دلواپسان:

در ابتدای این دولت نیز بروشوری در دانشگاه تهران توزیع شده بود که در آن توهین به آقای دکتر ظریف پرداختند که هم به وزیر ارشاد تذکر دادم هم وزیر کشور و متذکر شدم که چرا به سرباز خط مقدم توهین می کنند این یعنی چه ؟ پس در تمام مواضع سیاسیم با درک کامل موضع میگیرم.

در مجلس که حضور داشتیم  نامه ای برایم آوردند شخصی بنام آقای کریمی قدوسی : ایشان گفتند که متن نامه این است که اگر آمریکا تحریم ها را بر ندارد ما آمریکا را کنار گذاشته با بقیه مذاکره می کنیم البته بنده می دانستم که آقای کریمی شخص موجه و جالبی نیستند  ((در ادامه با تاکید مکرر به آقای فرماندار جهت توجه به این سخن افزود)) حتی اقای روحانی صراحتا اعلام کرد که حداقل دوبار به آقای دکتر ظریف گفتم که اگر می بینید امریکا صادق نیست مذاکرات را ترک کنید پس من به وظیفه خود به طور کامل موافقم و پس از علنی شدن نامه بلافاصله اعتراض کردم و گفتم که با مذاکرات ذره ای مخالف نیستم ولی به نتیجه آنهم هیچ امیدی ندارم و دستاوردهایش را نیز عمیق حساب نمیکنم

حتی پیش از آن آقای دکتر ظریف هم گفتم که اگر سفارت فلان کشور در ایران باشد هیچ مشکلی ندارم و بهتر هم هست همچنین به  آقای حداد عادل دل متذکر شدم که به حضرت آقا هم بگوید این امر محقق گردد من تا این حد ذهن  باز و اعتقادی روشن فکرانه  دارم و نمیترسم زیرا محرم انقلاب هستم وواهمه ای از کسی ندارم .

همچنین  معتقد به حمایت از خبرنگار و برخورد در مقابل کج روی آنها هستم حمایت از معیشت ؛بیمه و ... ولی با یارانه دادن به روزنامه موافق نیستم ولی با حمایت از  خبرنگاران  بشدت موافق هستم زیرا اطلاع رسانی می کنند ؛ منادی امر به معروف و نهی از منکر هستند  ولی اهل قلم نیز باید هادی درون داشته باشد و خاطیان را بشدت رد و برخورد کنند .

نماینده میانه گفت  عده ای را دیده ام که بشدت به امید شیرینی دست به قلم برداشته ودروغ می نگارند و برای این دوستان متاسفم که اینها اهل قلم نیستند و نوعی دلالی می کنند

حتی در جلسه ای  آقای مددی به من توصیه ای کردند من گفتم من مثل شما نیستم و اگر انحرافی ببینم من معتقد به امام هستم ولاغیر .ودر مورد اهل قلم نیز افرادی هستند که درک ندارند به مصداق همین بیان با ایشان هم باید به سعه صدر برخورد کرد و از آنان گذشت پس باید از حامیان حق پیروی کرد و کرده ام . بارها به اقای مددی گفتم که 36 سال است حامی حق بوده ام ولی تو را بخدا اگر از حق چیزی فهمیدی و حمایت کرده ای بگو برایم مثالی بیاور. هر جا باطنی دیده ام بشدت جواب داده چون فرزند انقلابم .

و باید مرز باشد بین حق و ناحق و فرق باشد بین صحیح و غلط مثلا همین جریان سی تی اسکن میانه ؛همینجا آقای مددی صراحتا بگوید سی تی اسکن را از کجا آورد ه ای شما که می فرمایید من آورده ام از کجا آورده اید؟؟؟ رک دروغ می گویند بطوری که انگار بین دروغ و راست هیچ فرقی نیست .

و اینان پدر جامعه ما را در آورده اند این قلم های هرز رفته ودروغ گو.

هیچوقت نگفتم این گفته مرا نشر ندهید :

ایشان به خاطره ای از خود  در شب انتخابات اشاره کردند که در ستاد آقای اقبال محمد حسینی  صحبت کردام  صبح شنیده ام که عینا مطالب بیان شده را آقای امامی مکتوب کرده است بنده گفته بودم که کسی عقل داشته باشد به سعید جلیلی رای نمیدهد به من گفتند که اصول گرا اینگونه نمی گوید و مطلقا به اقای روحانی ایراد نگرفتم چون ایشان متصل به اصل نظام هستند و متصاین اسرار نظام را در دست دارند و میدانند چه کنند هیچوقت خطا نمیروند  آقای رضائی هم همچنین و از هر دو تعریف کرده ام بعد به آقای امامی زنگ زدم که پاک کن چون خیلی ها جنبه ابن حرفها را ندارند بعد این قضیه می گویند فلانی میگوید به خبرنگاران انعکاس نده معاذ الله اگر من همچین حرفی زده باشم یا گفته باشم و دو روئی کنم چون معمولا نیاز به توضیح دارند و برداشت ها بد می شود میگویم انعکاس ندهید و الا بنده به حرفهای که اعتقاد دارم میگویم .

 

حالا این بنده سراپا تقصیر چند سوال فنی از این نماینده صادق میانه دارم ((البته ایشان جلسه را بلافاصله ترک کرده گفتند هرکس هی چی بگویید حلال میکنم)) :

  1. سوال اول : نماینده محترم شهرستان میانه تغییر موضع صریح شما در مورد آقای دکتر احمدی نژاد که بارها در جلسات شورای اداری و جلسات خرد و کلان به تعریف ایشان پرداخته و در مقایسات مختلف بارها ایشان را برتر از آقای دکتر روحانی رئیس جمهور حاضر ایران خواندید چه مفهومی دارد ؟
  2. سوال دوم : بردن نام سران فتنه 88 در مراسم تجلیل از خبرنگاران و یاد کردن از این افراد رد شده چه در نظام چه در قاطبه مردم چه مفهومی دارد؟ و بدتر از آن مقایسه ایشان با رفیق شفیقتان آقای دکتر احمدی نژآد ؟
  3. سوال سوم : با اینکه برای امضا نامه آقای کریمی قدوسی این شخصیت را جالب نمیدانستید چرا امضا کردید؟یعنی اولا بعنوان یک انسان تحصیل کرده و آگاه سپس نماینده یک شهر یعنی صاحب نظر یک مملکت هرکس هر چیز و مکتوبی جلو شما بگذارد بی مطالعه و استناد به حرف ایشان امضا می کنید ؟ آیا این توهین حتی به شعور فردی خودتان نیست؟ آیا به دلایلی که آورده اید خودتان خنده تان نمیگیرد؟
  4. سوال چهارم :آیا امضا و بلافاصله تکذیب شما در شان یک نماینده هست یا نه؟ بنظرتان نظر شما نظر مردم شهرستان تلقی نمی شود و به شعور این مردم توهین نمی گردد؟
  5. سوال پنجم:برای نسل های آینده که نامه ننگین شما را می بینند چه جوابی در ایران بزرگ و تاریخ میانه دارید؟ آیا از نوادگان عهد نامه ترکمنچای هستید؟
  6. سوال ششم :آقای نماینده ادب شرط عقل و از اصول اعتقادی دین مبین اسلام است چنان که می فرماید: ((بی  ادب محروم شد از لطف رب )) توهین های مکرر شما به دیگر نماینده میانه آنهم با « لحن صریح و توهین آمیر نشان شخصیت شما بود ؟ آیا اینها از مصادیق صداقت و شخصیت شماست؟؟ آیا ب برای میانه به داشتن همچین نماینده ای که ازرعایت اولین اصول اخلاقی در یک جمع هنری و فرهنگی محروم هست تاسف خورد؟
  7.  سوال هفتم :جلسه ای از شما سراغ ندارم که نگفته باشید خبرنگاران عزیز این قسمت را گزارش نکند آیا این از مضاحیر صداقت در روز روشن که داد صداقت سر میدهید و رسما گفته خود را تکذیب می کنید آیا بهتر نیست در گفته های خود کمی بیشتر بی اندیشید؟؟
  8. سوال هشتم :آیا  مواضع سیاسی شما در نامه دلواپسان فاصله گرفتن از مواضین رهبری نبود؟مگر شما خود را فرزند انقلاب نمیدانید ؟فرزند انقلاب خط فکریش موازی ولایت است نه در خلاف جهت قبول دارید؟

 

چند تذکر دوستانه:

-          سعی کنین در محضر خبرنگاران موشکافانه سخن بگویید ما چشم بینا و گوش شنوای مردم هستیم

-          به قول قدیمی ها گهی به نعل و گهی بر میخ نزنید مواضع سیاسی شفاف داشته باشید انشالله دلواپسی تان هم برطرف میگردد

-          برای آیندگان میراثی جاودان بگذارید نه کاغذهای که بعد دیدنشان ناله نفرینتان کنند.

 

 

 

 

 

                                                   منتظر حاشیه های دیگر باشید

                                                       به شرط سلامتی تن

                                                              من الله توفیق

                                                             امین کریم پور

 

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است.
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)