فراموش کردم
رتبه کلی: 836


درباره من
http://www.miyanali.com/shahin-s


فتیله و عطسه محصول مشترک یک اطاق

درج شده در تاریخ ۹۴/۱۱/۰۳ ساعت 13:14 بازدید کل: 52 بازدید امروز: 51
 

 

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه    چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

شکر ایزد که میان من و او صلح افتاد     صوفیان رقص کنان ساغر شکرانه زدند

دوستان مدتی نبودم و لذا همینجا از جناب مهدی عزیزی بابت این مرخصی اجباری تشکر می کنم در طی این مدت بنده از رساله دکتری تخصصی ام دفاع نمودم و شنیدم که ایشان هم به حمدلله در این دوره قبول شدند. ان شاءالله که تیغ مرحمتشان همه را یکسان و با رعایت عدالت کامل مستفیض کنند. خوب مقدمه را بگذارم کنار وقت تنگ است.

در طی این مدت در کنار کامیابی ها به خصوص در بحث هسته ای که با درایت دولت محترم و هدایت داهیانه مقام معظم رهبری به انجام رسید شاهد چند مورد اشتباه فاحش( یا فتنه انگیزی ) بودیم. از حمله به سفارت عربستان عبور می کنم چرا که از هر جناح و مسلکی و عقیده ای هم باشیم همه قبول داریم که اشتباه فاحشی بود. می رسم به دو تا برنامه یکی تلویزونی و دیگری در عرصه شبکه تصویری خانگی. 1- آیتم پر حاشیه برنامه فتیله  و 2- آیتم پر حاشیه عطسه به کارگردانی مهران مدیری.

این دو  با وجود تفاوتها گروههای مخاطب سنی و عوامل ظاهری تولید و توزیع به عقیده بنده توسط یک اطاق فکر یا سلولهای در ارتباط با هم  طراحی شده است بیاییم با هم به نتایج حاصل از ساخت این دو تا برنامه نگاهی بیاندازیم.

1- ایجاد نارضایتی در میان ترکان و صد البته دیگر مردم ایران . آن هم دقیقاً در زمانی که دولت و مجموعه نظام در عرصه خارجی یکتازی می کرد. اعتراضات و حواشی که به دنبال این آیتم فتنه تنگیز ( در پیوست عرض می کنم چرا فتنه در نظر می گیرم) ایجاد شده بود با شادمانی ضمنی شبکه های دول رقیب منطقه ای و ناخشنود از توافق احتمالی مانند TRT ترکیه ، جمهوری آذربایجان و شبکه های عربی عربستان و یا متحدان آن همراه بود. با وجود هوشیاری نمایندگان محترم و دیگر مدیران ارشد در برخورد با خاطیان ، متاسفانه رفتار بخشی از جامعه به نوعی آب به آسیاب ریختن دشمن بود. که بدترین آن ،کمپین حمایت از فیتیله ایها در فضای مجازی بود. بنده فکر کنم پیشتر به خانم احمدی که زمینه هویت طلبان پایان نامه ارزشمندی نگاشته بودند ، عرض کردم که ای کاش تحقیقی هم در مورد این آزمون و خطای رفتارهای هویت طلبی صورت گیرد. کمپین حمایت از فیتیله ایها  فارغ از غلط و غیر قابل توجیه بودنش نشان داد که بخشی از جامعه به بعضی تحرکات توسط گروه های قومی انقدر بدگمان شدند که حتی اعتراض بر حق آنها را هم بر نمی تابند و این به نظر بنده با توجه به سابقه چندین هزارساله همزیستی همه اقوام ایرانی بسیار آزار دهنده است. ما باید به جای برخوردهای صفر و یک و یا منظور نمودن اشتباهات گذشته به نوع برخورد فعلی هر فرد ، جریان یا گروه نگاه کنیم. از افراد حمایت کننده می پرسم آیا حاضرید عکس خودتان یا خانواده محترمتان را با فرچه توالت در دهان در شبکه های مجازی قرار گیرد؟!! مسلماً خیر. حال طرف پان ترکه؟!!. تجزیه طلبه؟!. دشمن تمایت کشور یا هرچی. نباید به زبان و فرهنگش که قطعاً محدود به او هم نیست توهین نمود. سالهاست با ترکها معاشرت نمودم. قوم و خویش ، همسایه و یار و یاور بودم. بعضی از آنها از برادر هم به من نزدیکتر بودند و هستند. لذا می توانم با ضرس قاطع اعلام کنم که اقلیت بسیار کوچکی از ترکها به دنبال تجزیه هستند. اقلیتی که در همه گروههای قومی و غیر قومی قطعاً یافت می شوند.

2- به فاصله کوتاهی از آیتم زشت فتیله ، در یکی از سکانسهای سریال طنز عطسه ، نام یکی از فرزندان ایران زمین به روی یک سگ گذاشته شد!!. خیلی جالب است اول ترکها را با توهینی زشت می شورانند و بعد برای التیام یافتن آنها به کوروش بزرگ اهانت می کنند. یعنی ای ترکهای عزیز با توهین به کوروش می توانید از عوامل تولید فتیله و حمایت کنندگان انتقام بگیرید!! این بار البته تظاهراتی به راه نیافتاد و بیشتر در شبکه های اجتماعی اعتراضات بسیاری شکل گرفت. کسی هم به اعتراض کنندگان حقی نداد!!! و خبرگذاری هایی از واژه جنجال استفاده نمودند. جناب مهران مدیری هم بر خلاف ریاست صدا و سیما عذرخواهی نکردند و  کسی هم توبیخ نشد!! .این سناریوی دوم که تکمیل کننده سناریو فتیله بود هم در اقلیتی از ترکها جواب داد.همانهایی که تا دیروز به مهران مدیری بابت شوخی هایش می تاختند، با ذوق زدگی یاشاسین خویش خرج او نمودند!!! من از این دوستان هم پرسشی دارم . حاضرید اسم شما و خانواده محترمتان یا شخصیتهایی که دوست دارید بر سگ بگذاریم؟!!! باز هم مسلماً نه.

3- اگر بدگمان باشم عرض می کنم که این سناریو ضلع سومی هم داشت و آن حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد بود. باز هم ببینید چه کسانی از این حمله نابخردانه ( و یا شاید طراحی شده توسط همان اطاق فکر) سود بردند؟!!.

می بینید چقدر با فکر و برنامه و  به تعبیر مقام معظم رهبری در میان ما نفوذ کردند. در انواع و اقسام رسانه تصویری و نوشتاری دیگر شبکه های مجازی وارد شده تا  هر روز بین ماها اختلاف می اندازند،  نیک تامل کنید ، می بینید هیچکدام تصادفی نیست و همه اینها پازلهایی از یک اطاق فکر ضد ایران اسلامی هستند. چرا که کشورمان تنها نقطه آرامش خاورمیانه است و اگر بتوان آنرا توسط این گسل سازی بین اقوام مانند سوریه ، عراق و یا لیبی نمود و از بعضی جوانهای احساسی و بی سواد عناصر داعشی ساخت . شرایطی فراهم می گردد نفت و منابع کانی ارزان تری به دست شرکتهای چند میلیتی می رسد. سوریه ایها را پشت مرزهای اروپا در نظر بگیرید که آرزوی یک سرپناه را در غرب دارند ، در پشت سیمهای خاردار نه زبان مادری هست !!!، نه حقوق مدنی!!! و نه جلال شکوه تاریخ  ترک و فارس!!!. فقط اشک پدری است شرمنده برابر کودک و یا مادرانی داغدار از مرگ شوی و فرزند. برای اطاق فکر اینها کسری از ثانیه هم مهم نیست، بلکه نفت ارزان سوریه و عراق و غارت اشیای نفیس باستانی پالمیرا است که اهمیت دارد.

---------------------------------------------------------------------------------

پیوست :

 1- همان زمان بنده خطاب به سازندگان آن برنامه هم نوشتم که اگر خردسالی به تقلید از این برنامه فرچه توالت را به دهان ببرد شما مسئولیت ورود میکروبهای بیماریزا را به بدن آسب پذیرش می پذیرید؟

2-  یا چرا فردی که ترکی یا فارسی صحبت می کند از این شوخی شنیع باز مانده و تنها کسی که فارسی را با لهجه ترکی صحبت می کند مورد اصابت این توهین قرار گرفته است که ظن دخالت پان گراهای قومی را در نوشتن سناریو آن تقویت می کند!!.

3- برنامه زشت عطسه بی فایده هم نبود چرا که نشان داد بر خلاف تبلیغات گروهای قوم گرای افراطی مملکت دست فارسها هم نیست ( بنده هرچی گشتم این قوم خیالی فارس را پیدا نکردم!!) .

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۴/۱۱/۰۳ - ۱۴:۵۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (4)