فراموش کردم
رتبه کلی: 631


درباره من

======================
بعضی وقتها میخاهی چیزی بنویسی
اما دلت میگیره چون میدونی احتمال داره هرکسی نوشتتو بخونه جز کسی که برا اون نوشتی پس مهم نیست بنویسی یا نه.
علی هستم (aliGsm )    

به نظرتون چرا وضع میانه اینگونه هستش؟؟؟؟؟؟

درج شده در تاریخ ۸۹/۰۶/۱۱ ساعت 04:05 بازدید کل: 739 بازدید امروز: 51
 

اینجا میخام یه نظریه ای که به احتمال قوی دلیل بر تمام مشکلات میانه هستش مطرح کنم.

بر میگردیم به 2دهه پیش میانه شهری کاملا بومی بود و محدود از نظر سرمایه و سرمایه گذار و کارخونه و این حرفا و تبریز که به حساب بالاسریمون بود هیچگونه حمایتی از هر لحاظ برای میانه نمیکرد و یه شهر جزء به حساب میومدیم و تبریز میداد میخورذیم نمیداد نمیخوردیم و در اینکه تبریزیها خودپسندو بجز خودشون همه استان رو مثه اربابی که به زیر دستش نگاه میکنه میبینن شکی نیست.

تا اینجا اوکی.

حالا در طی این20سال میانه ایها با اینکه جزء استان آذربایجان محسوب میشه ولی کل ارتباط تجاریش-سرمایه گذاریش-مهاجرتش-و....... با تهران بوده و هست.یعنی یه میانه ای برا خرید حالا هرچی مسکن.جنس واسه مغازش.ماشین و ...... به جای تبریز به تهران مراجعه میکنن یعنی تو میانه خانواده پیدا نمیشه که یکی از نزدیکاش تهران نباشه در حالی که جزء تبریزیم.

و از وقتی که میانه ایها پاشون به تهران باز شد شروع به پیشرفت کردن هم از لحاظ زندگی هم مالی و تو میانه با بچه فارسی حرفزدن و یاد دادن از اینجا شروع شد.و اما تا تبریزیها که یکم حالشون اومد سر جاشون طی این 20سال یهو رو میانه متمرکز شدن که میانه چه تغییری کرده از طرز لباس پوشیدن تا احداث کارخونه و افزایش سرمایه وهمین باعث لج تبریز شد که آهان این همه تغییر چرا چرا باید اینجوری شه .

و چون تهران یه شهر فارس زبان هست و تبریز ترکی زبان.

همینا باعث شد که لج بازی شروع شد همون لجبازی که وقتی آدم میخاد به یکی بفهمونه تو زیر دستی باید به حرف من گوش کنی.

و چون میانه سرخم نکرد شروع به لج کرد از قبیل کم کردن بودجه.ندادن مجوزهای کارخانه ای .سر کار گذاشتن مسءولین غیر بومی.کم کردن وامهای بانکی و غیره

دلیلشونم اینه که میانه چرا باید برای انجام کارهاش و مهاجرت به تهران بره یعنی خونه ای که تو میانه فروخته میشه  بجاش یه خونه تو تهران خریداری میشه مثل این میمونه که ارز از استان خارج شده و به استان تهران برده میشه به همین خاطر میانه زیر تحریم تبریزه که بیخیال تهران شه و برای انجام همه کاراش به تبریز مراجعه کنه و شاید اتوبان هم به این خاطر از میانه رد نشد که جاده صاف نشه تا میانه ای راحتر شه و بتونه راحت بره تهران.

حتی شرکت رجاء بعد اینکه به این موضوع رفت آمد میانه ایها پی برد سریع اقدام به راه اندازیه قطار درجه یک کرد و چون هزینه نگهداری قطار به عهده راه آهن مسیر مربوطه هستش تبریز باز اینجا بود که کاری کرد که الان شاهدش هستیم که اینه وضع قطاری که اوایل داشتیم قطاری که سومین قطار سریع رو کشور بود.

اگه رفته باشین تبریز برای خرید بعد اینکه میفهمن میانه ای هستی اولین چیزی که میگن به به چه عجب اومدی تبریز شما که تهران رو هستین.

اینها همه نظزی بود که از ذهن من میگذشت و دلیل مشکلات میانه باعثش میتونه این باشه.

حالا به نظرتون میتونه این دلیل درجازدن میانه و دیگر مشکلات میانه باشه اگه راه آهن.ترمینال.زیباسازی شهر.تخصیص بودجه.ناوگان شهری.بیمارستان.و........ رو در نظر بگیریم میتونه باشه؟و در این مورد چیکار میتونیم بکنیم؟

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۹/۰۶/۱۱ - ۰۴:۰۵
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)