فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
اعضای انجمن(4)
جستجوی انجمن
aliarang (aliarang )    

بیگی در بازدید از غرفه تبریزبیدار مطرح کرد؛ فساد تا دفتر رئیس جمهور لانه کرده است

درج شده در تاریخ ۹۸/۰۸/۰۴ ساعت 13:12 بازدید کل: 100 بازدید امروز: 100
 

 

بیگی گفت: فساد تا دفتر رییس جمهور رفته و لانه کرده است و علت اینکه رئیس دولت می گوید راهکار مبارزه با فساد بگیر و ببند نیست، کاری است که آقای رئیسی شروع کرده و دولت با آن مقابله می کند.

فساد تا دفتر رئیس جمهور لانه کرده است
    

احمد علیرضا بیگی  در حاشیه بازدید از غرفه تبریز بیدار در دهمین نمایشگاه مطبوعات استان گفت: رسانه ها رونق زیادی پیدا کرده اند و قدم های ارزشمندی برداشته شده و باید بتوانیم از رسانه به عنوان رشدی در جامعه استفاده کنیم که زمینه ی روشن گری و مطالبه گری را فراهم کند و قضاوت برای مردم ممکن باشد چرا که زیر ساخت قدرت، اراده مردم است.

وی افزود: مهم ترین رسالت رسانه این است که مثل نور افکن عمل کند و ابعاد مختلف یک موضوع را به مردم روشن کند و مردم قضاوت منصفانه داشته باشند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شواری اسلامی با انتقاد از رفتار رئیس جمهور در برخورد با نقد اظهار داشت:رئیس جمهور باید خود را با نقدهای منتقدین تطبیق دهد.

وی افزود: برای ما در مقام منتقدی از دولت که رسالت نمایندگی مان است، انواع پرونده ها را تشکیل می دهند که باید در دادگاه به حرف هایمان بر مبنای شکایت دولت پاسخ دهیم.

وی در خصوص اخبار تبریزبیدار نیز بیان نمود: اخبار تبریز بیدار را دنبال می کنم، باید سطح مطالبه گری را ارتقاء دهیم و راهکار نشان دهیم و بدانیم می خواهیم به چه مشکلاتی پاسخگو باشیم.

وی ادامه داد: به طور مثال عمده صحبتمان  در خصوص فساد مسئولین، بی عدالتی، تبعیض و فقر است لذا باید بدانیم که چه راهکاری برای مشکلات نیاز است؛ به طور مثال می گوییم ثروت مردم را به مردم برگردانید و حق ندارید بگویید مردم بلد نیستند پولشان را خرج کنند چرا که مردم بهتر از مجلس و دولت می دانند چگونه مال و دارایی خود را مدیریت کنند.

استاندار آذربایجان شرقی در دولت نهم و دهم خاطر نشان کرد: در دولت نهم و دهم  هدفمندی یارانه، سهام عدالت و مسکن مهر را ایجاد کردیم که این حقوق مردم است که به خودشان بر می گردانیم و همچنین بیمه ی روستایی، عشایر و قالی بافی را ایجاد کردیم و این حقوق مردم است و هر چقدر مردم توانمند باشند دغدغه ی آب، نان، خوراک و پوشاک نخواهند داشت.

وی افزود: فسادی که از ناحیه برخی مسئولین رخ داده دلیلش این است که حقوق مردم را دریغ کرده ایم و گفته ایم دولت، حقوق مردم را مدیریت کند و دولت می تواند کارخانه ها را بفروشد.

وی یادآور شد: احمدی نژاد گفته بود که سهام عدالت را به گروه های ضعیف جامعه بدهید چرا که آنان به هر دلیلی نتوانسته اند از موهبت های جمهوری اسلامی بهره ببرند لذا به کارگران و بازنشستگان بدهید تا آنان مدیریت کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای سوخت، بنزین، نفت، گاز، برق و تسهیلات یارانه و سوبسید مستقیم و غیر مستقیم پرداخت می شود، عنوان داشت: بهره مندی گروه های ضعیف جامعه از یارانه سرانه اش در ماه ۷۵ هزار تومان است و گروه های غنی جامعه از یارانه در ماه ۱۷ برابر گروه ضعیف بهره مند هستند.

وی ادامه داد: هدفمندی یارانه، سهام عدالت و مسکن مهر کار درستی بود چرا که مردم توانمند می شوند فکر و ذکرشان از آینده تضمین می شود و می توانند خودشان در اقتصاد فعالیت و رقابت کنند.

بیگی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اینکه اقدامات اخیر قوه قضائیه در برخورد با مفسدین مورد استقبال مردم قرار گرفته، اما رئیس جمهور منتقد این موضوع است، گفت: فساد تا دفتر رییس جمهور رفته و لانه کرده است و علت اینکه رئیس دولت می گوید راهکار مبارزه با فساد بگیر و ببند نیست، کاری است که آقای رئیسی شروع کرده و دولت با آن مقابله می کند. در پیکره دولت برادر معاون اول، برادر رئیس جمهور، داماد و پسر و دختر وزیر و... به نحوی گرفتار شده اند.

وی افزود: راهکار مبارزه با فساد این است که ثروت مردم را به خودشان برگردانیم تا این افراد ثروت مردم را مدیریت نکند و سهم ممتاز قائل نشوند.

وی درخصوص دستگیری روح الله زم توسط سازمان اطلاعات سپاه نیز اظهار داشت: فقدان سامانه دقیق اطلاع رسانی باعث شده مردم برای دست یافتن به واقعیت مطلب به آمد نیوز رجوع کنند و سبب اعتبار این مجموعه شده است؛ توانسته مخاطب های زیادی جذب کند که باید چاره جویی کنیم و زمینه اطلاع رسانی دقیق و شفاف را فراهم کنیم

نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حال و هو ای مجلس دهم در سال آخر فعالیتش چگونه است، تشریح کرد: مجلس در حال حاضر گرفتار تصویب قانون ارزش افزوده است و یک سری طرح و لوایح هایی را که در نوبت بودند را جلو می برند و نمی توانیم بگوییم چون سال پایانی مجلس است بر فعالیت مجلس اثر نگذاشته است.

وی اضافه کرد: درواقع سال آخر برای نمایندگان روز رستاخیز محسوب می شود و باید به مردم پاسخگو باشند که امانتی که مردم به دستشان سپرده بودند عملکرد و خروجی شان چگونه است و در دفاع حقوق مردم چه کرده اند.

مجلس برای جلو و عقب کشیدن ساعت نظر می دهد اما برای تعیین قیمت دلار نه!

وی ادامه داد: مجلس باید به این پاسخ دهد که چرا در جلو و عقب کشیده شدن ساعت در بهار و پاییز دخالت می کند ولی در تعیین قیمت دلار دخالت نمی کند و واکنشی از خود نشان نمی دهد انگار هیچ اتفاقی رخ نداده است در حالی که از تکالیف مجلس است.

وی افزود: مجلس در جایگاه قانونی اش مدعی مردم نمی شود و مجلس باید جواب دهد که چرا در ارتباط با وزیر راه و شهرسازی در دو نوبت استیضاح برای ادامه ی فعالیتش رای داد در حالی که جنایات زیادی انجام داده بود.

بیگی ادامه داد: مجلس باید پاسخگو باشد که برای آقای شریعتمداری با ۲۰۰ رای برای رفتن از وزارت صنعت و معدن و قرار گرفتن در وزارت کار و رفاه اجتماعی رای اعتماد داد در حالی که پرونده ی دامادش در روز رای اعتماد در دادگاه مطرح بود و او به ۲۱ سال به زندان محکوم شد.

وی افزود: چرا مجلس از اختیارات قانونی خود استفاده نکرد و برای ما سوال، استیضاح و تذکر رسید و مجلس برای هیچ کدام فرقی قائل نشد.

در انتخابات اسفند ماه شرکت می کنم / دوره لیست و جناح گذشته است

وی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات آتی مجلس شرکت خواهد کرد، گفت: من از باب دِینی که به ملت دارم در انتخابات شرکت می کنم و معتقدم دوره لیست و جناح گذشته است که لیست و جناح جزء معدودین این مجلسند و همانطورکه ظاهرا لیست امید در اکثریت آن قرار گرفته بود اما بعدها در پشتوانه ی آقای لاریجانی قرار گرفت و ۲ دوره آقای لاریجانی را رئیس مجلس انتخاب کرد و حتی خاتمی هم گفت که کاری که آقای لاریجانی انجام می دهد عارف نمی تواند انجام دهد.

نگذاشتیم هیچ باشگاهی با فروزان قرارداد ببندد

وی افزود: مجلس را باید با اراده ی ملت ایران تشکیل دهیم بر مبنای قضاوت خود و ببینند در گذشته ی آنان آثاری است یا خیر.

بیگی همچنین در خصوص جوانگرایی درمجلس نیز افزود: ما نیازمند روحیه ی تحول خواهی انرژی ای که بتواند شرایط برگشت ثروت مردم به خودش را فراهم کند، هستیم. تزریق انرژی جوانی در رگ های مجلس می تواند گام جدیدی محسوب شود.

وی در پایان در خصوص پرونده محسن فروزان دروازه بان سابق تراکتور نیز گفت: پرونده فروزان را به دادگاه سپرده ایم و نگذاشتیم باشگاه دیگری با او قرارداد ببندد.

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۴:۵۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات