فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
aliarang (aliarang )    

تایوان: از حق حاکمیتمان عقب‌نشینی نمی‌کنیم یک نهاد تایوانی مدعی شد تایپه از حق حاکمیت این جزیره عقب‌نشینی نکرده و مصالحه درباره آزادی نخواهند داشت. دفتر ریاست جمهوری تایوان در بیانیه امروز (یک‌شنبه) خود اعلام کرد که تایوان از حق حاکمیت خود عقب نشینی نمی‌

درج شده در تاریخ ۱/۰۷/۲۴ ساعت 15:46 بازدید کل: 1770 بازدید امروز: 1770
 

تایوان: از حق حاکمیتمان عقب‌نشینی نمی‌کنیم

یک نهاد تایوانی مدعی شد تایپه از حق حاکمیت این جزیره عقب‌نشینی نکرده و مصالحه درباره آزادی نخواهند داشت.

دفتر ریاست جمهوری تایوان در بیانیه امروز (یک‌شنبه) خود اعلام کرد که تایوان از حق حاکمیت خود عقب نشینی نمی‌کند یا بر سر آزادی و دموکراسی مصالحه نخواهد کرد.

به گزارش رویترز، این نهاد با بیان آنکه مردم تایوان مخالف سیاست چین برای یک کشور و دو سیستم هستند، افزود: «ما بر سر حاکمیت یا دموکراسی خودمان هرگز بحث و مصالحه نخواهیم داشت.»

این بیانیه اندکی پس از آن منتشر می‌شود که «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین، در سخنرانی افتتاحیه کنگره حزب کمونیست در پکن گفت: «حل مسئله تایوان به عهده مردم چین است و چین هرگز از توسل به زور بر سر تایوان چشم‌پوشی نخواهد کرد.»

همچنین در جریان این سخنرانی شی جین پینگ «یک کشور، دو سیستم» را بهترین گزینه برای ثبات در هنگ کنگ و ماکائو توصیف کرد، از همه طرف‌های درگیر خواست تا چنین وضعیتی را حفظ کنند و بر اهمیت داشتن «قدرت کلی حکومت دولت مرکزی» و «وطن پرستان حاکم» بر جزایر تأکید کرد.

چین تایوان را قلمرو خود می‌داند و در چند سال اخیر مداخلاتی که آمریکا در روابط این دو داشته باعث افزایش بیشتر تنش‌ها شده و با سفر اخیر «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، به تایپه این تنش به اوج خود رسیده است، تا جایی که آمریکا و تایوان و از طرفی چین دست به برگزاری رزمایش‌های مختلفی زد‌ه‌اند.

تایوان مدعیست که کارزار جنگی «منطقه خاکستری» چین شامل تاکتیک‌های نامنظم برای از بین بردن دشمن بدون نبرد آزاد است، از جمله این اقدامات پرواز مکرر به منطقه دفاع هوایی تایوان و مجبور کردن نیروی هوایی تایوان به تقلا را نام می‌برد.

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل بین‌الملل
این مطلب توسط محراب عبوسی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۱/۰۷/۲۴ - ۲۰:۳۸
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)