فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
aliarang (aliarang )    

وزیر نیرو کجاست؟

درج شده در تاریخ ۰/۰۳/۰۳ ساعت 22:40 بازدید کل: 166 بازدید امروز: 166
 

 

پیگیری قطع برق ۲۱/

 

با وجود افزایش میزان قطعی‌های برق در سطح کشور این بین خبری از مسئول اصلی این اتفاق، یعنی وزیر نیرو نیست!

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مدتی است که خاموشی سراسر کشور را فرا گرفته است و هر کدام از مسئولان وزارت نیرو چرایی آن را به دلایل مختلف از جمله کاهش بارندگی، عدم توان تولید نیروگاه برق آبی، فشار شبکه و در نهایت رمز ارزها نسبت می دهند.

روز گذشته پس از چند روز قطعی چند ساعته برق، حوالی ظهر جداول خاموشی برق از سوی توانیر منتشر شد جدولی که قرار نبود به گفته وزارت نیرویی ها انتشار پیدا کند!

ظاهرا اگر جدول هم منتشر نمی شد آب از آب تکان نمی خورد چرا که نیمی از خاموشی ها منطبق بر زمان ذکر شده در جداول نبود، در این شرایط انتظار از وزارت نیرو این بود که حداقل خاموشی ها مطابق برنامه پیش برود تا شاهد افزایش عواقب خاموشی نباشیم که آن هم محقق نشد.

قطعی برق شرایط را برای بیماران کرونایی که در منزل از دستگاه های اکسیژن ساز استفاده می کنند، سخت تر کرده است به طوری که طبق گزارشات رسیده چندین دستگاه اکسیژن به علت قطع برق خاموش شده اند که این خود می تواند خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

اردکانیان به کمیسیون انرژی مجلس نرفت!

اما متاسفانه با شروع خاموشی ها هیچ کدام از مسئولان وزارت نیرو و حتی خود وزیر نیرو   پاسخگو نبود، حتی قرار بود رضا اردکانیان وزیر نیرو در جلسه امروز انرژی حاضر شود ولی متاسفانه در این جلسه هم شرکت نکرد.

بر این اساس، عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از غیبت امروز رضا اردکانیان وزیر نیرو در جلسه کمیسیون انرژی خبر داد و گفت: قرار بود صبح امروز وزیر نیرو به‌ همراه مسئولان این وزارتخانه جهت پاسخ به سوالات نمایندگان به کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیایدکه به دلایل نامشخص در جلسه مذکور حاضر نشد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نوشت: متأسفانه مسئولان وزارت نیرو صبح امروز به دلایل نامعلوم به جلسه کمیسیون انرژی نیامدند و وزیر نیرو نیز در جلسه این هفته مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان در رابطه با خاموشی‌های مکرر حضور پیدا نکرد. این مسائل و کمبودها مشکوک است و مجلس با قدرت موضوع را دنبال خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

 • خاموشی های نامنظم آغاز شد!/ مقصر اصلی قطعی برق کیست؟
 • گفتنی است با توجه به ترک فعل مسئولان وزارت نیرو در عمل به وظایف خود در دوران تصدی مسئولیتشان و عدم بهینه‌سازی شبکه برقی کشور و همچنین عدم توسعه نیروگاه‌های هسته‌ای که نقش مهمی در تولید برق کشور می‌تواند ایفا کنند، مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های نظارتی و قضایی مدعی العموم باید با ورود به این مسئله مسئولان امر را پاسخگو کنند.

  روز گذشته وزیر نیرو در واکنش به قطعی ها، تنها به قطع نشدن چراغ آزادراه ها اشاره کرد و اظهار نظری درباره وضعیت برق واحدهای مسکونی نکرد! با توجه به شرایط اقتصادی و بیماری کرونا جایی برای مشکلات این چنینی نیست و بهتر است وزارت نیرو به جای قطع برق آن هم دو یا حتی سه نوبت در روز برای برخی مناطق، به فکر چاره ای اساسی برای این بی برنامگی ها باشد.

  انتهای پیام/

  این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۰/۰۳/۰۴ - ۱۰:۳۲
  اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
  برچسب ها:

  1
  1


  لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
  فراموش کردم
  تبلیغات