فراموش کردم
اعضای انجمن(447) شعری تکان دهنده درباره امام زمان حضرت مهدی عدالت و لطف خدا پیامبر اکرم : توبه زیباست ولی در جوانی زیباتر قدرت بدنی حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در جوانی بی حسین احساس پیری میکنم ارتباط با مدیریت انجمن مذهبی
جستجوی انجمن
قربانی علی (aliali11 )    

تواتر یا انکار حدیث غدیر در کلام ۲ دشمن امیر مومنان علی علیه السلام

درج شده در تاریخ ۹۶/۰۶/۱۱ ساعت 05:06 بازدید کل: 57 بازدید امروز: 57
 

ابب.

این جمله ی بحق مرحوم علامه  امینی( رحمت الله علیه )که ،اگر تمام کتابهای ما شیعیان را به دریا بریزند،  ما میتوانیم  عقائد خودمان را از کتابهای اهل سنت به اثبات برسانیم.

در مورد واقعه ی غدیر خم  نیز همین مطب جاریست، و خودشان نیز این را در عمل ثابت کردند.

درست است که افرادی تلاش میکنند تا بگویند : 

حدیث غدیر  را تنها شیعیان  روایت کرده اند ،

ولی علامه امینی با  نگارش ۱۱ جلد کتاب الغدیر  تواتر این حدیث شریف را از کتابهای اهل سنت به اثبات رساند. 

از جمله افرادی که حدیث غدیر را انکار نموده اند ابن‌تیمیةحرانی است، او بی‌شک یکی از بزرگترین نواصبی است که بغض و کینه حضرات أهل‌البیت (علیهم السلام) را در دل داشته است و بارها نسبت به آن حضرات جسارت‌های وقیحی کرده است ، «ابن‌تیمیة حرانی» می‌باشد.

 این ملعون نصب و عداوتش با حضرات أهل‌البیت (علیهم السلام) به قدری بالا گرفته است که نسبت نفاق را به بانوی دو عالم حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (صلوات الله وسلامه علیها) می‌دهد.

 این زندیق بخاطر کینه‌ای که از شیعه در دل داشته است کارش به جایی رسید که احادیثی در کتب اهل‌سنّت منقول است و صحت‌سندشان برای همگان واضح است را انکار کرده است ، مانند حدیث غدیر با عبارت معروف

                                        «من کنت مولاه فعلّی مولاه»

او می‌گوید:

 وَأَمَّا قَولُهُ: «مَن کُنتُ مَولَاهُ فَعَلِیٌّ مَولَاهُ» فَلَیسَ هُوَ فِی الصِّحَاحِ لَکِن هُوَ مِمَّا رَوَاهُ العُلَمَاءُ ، وَتَنَازَعَ النَّاسُ فِی صِحَّتِهِ فَنُقِلَ عَنِ البُخَارِیِّ ، وَإِبرَاهِیمَ الحَربِیِّ ، وَطَائِفَةٍ مِن أَهلِ العِلمِ بِالحَدِیثِ أَنَّهُم طَعَنُوا فِیهِ وَضَعَّفُوهُ

 حدیث «من کنت مولاه فعلّی مولاه» در کتب روائی ششگانه آورده نشده است ، بعضی از دانشمندان آن را نقل کرده‌اند ولی در صحت آن دچار اختلاف شده‌اند ، از بخاری و ابراهیم‌حربی و گروهی دیگر از اهل‌علم نقل شده است که آنان این حدیث را تضعیف کرده‌اند.

 منهاج السنة النبویة - ابن تیمیة الحرانی - ج ۷ - الصفحة ۳۱۹ و ۳۲۰

ذهبی

اما شاگردش شمس الدین ذهبی متعصب که از بزرگان علم رجال و حدیث است هرچند ایشان نیز شخصی ناصبی است و علمای اهل‌سنّت نیز به این مسئله اقرار کرده‌اند - که ایشان هم فضائل أهل‌البیت (علیهم السلام) را انکار می‌کرده است ولکن دشمنی این شخص به حدّی نرسیده بود که حتی حدیث غدیر را منکر شود!

و در مورد حدیث شریف غدیر میگوید: 

فأَخَذَ بِیَدِ عَلِیٍّ -رَضِیَ اللهُ عَنهُ- فَقَالَ: «مَن کُنتُ مَولاَهُ، فَعَلِیٌّ مَولاَهُ». هَذَا حَدِیثٌ حَسَنٌ عَالٍ جِدّاً ، وَمَتنُهُ فَمُتَوَاتِرٌ.

حدیث «پس دست حضرت علی (علیه السلام) را گرفت و فرمود: هرکسی که من مولای او هستم ، پس این علی مولای اوست» ، روایتی نیکو و جداً عالی است و متن این روایت متواتر می‌باشد.

 سیر أعلام النبلاء - شمس الدین الذهبی - ج - الصفحة ۳۳

آری ، این نواصب  برای  انکار حدائق با همدیگر هم هماهنگی ندارند !!!

 

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۶/۱۱ - ۰۸:۰۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)