فراموش کردم
اعضای انجمن(447) شعری تکان دهنده درباره امام زمان حضرت مهدی عدالت و لطف خدا پیامبر اکرم : توبه زیباست ولی در جوانی زیباتر قدرت بدنی حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در جوانی بی حسین احساس پیری میکنم ارتباط با مدیریت انجمن مذهبی
جستجوی انجمن
قربانی علی (aliali11 )    

داغ بی دریغ

درج شده در تاریخ ۹۵/۰۷/۲۶ ساعت 23:50 بازدید کل: 16 بازدید امروز: 15
 

گاهی برخی از درد ها خیلی فجیع و درد ناک است، بطوری که هر شخصی فارغ از هر اسم و رسمی که دارد ، این درد و مصیبت را میشنود خیلی محزون میگردد.

اصلا میخواهم برایتان یک مثالی بزنم[البته خیلی عذر میخواهم]:

شما عزیزترین شخص خود را تصور کنید، اینکه وی در یک سانحه ی دلخراش و فجیع تصادف از دنیا برود، و شما هم بهد از ان به محل حادثه بوید و آن حادثه را مشاهده بکنید.

چقدر دلخراش است؟!

تا کی این صحنه را در ذهن دارید؟!

و....

حال تصور کنید این این داعشی ها این عزیزتان را گرفته اند ، و وی را ضجرکش نموده اند و بعد شما را به با سر این عزیز کشته شده یتان برده اند.

همچین اتفاقی برای یک نفر نه، بلکه یک خانواده ( دختر کوچک دارند پسر بچه دارن و زن دارند خواهر داغدار دارند و مادر داغدار دارندو....) رخ داده است.

آره آن هم خاندان عصمت و طهارت بودند.

در مقتل حضرت سید الشهدا علیه السلام  میخوانیم:


هنگام حرکت از کربلا به سوی گوفه عمر سعد دستور داد که اسیران را از میان  قتلگاه عبور دهند.

قیس بن قرّه می گوید:

هرگز نمی توانم فراموش ‌کنم آن صحنه جانکاه و طاقت سوز را که زینب دختر فاطمه(سلام‌الله علیهما) را عمداََ و به قصد آزردنشان  از کنار  پیکر بی سر و بر خاک افتادهء برادرش حسین (علیه السلام) عبور دادند... او سوگمندانه و از سوز آتشین دل  می نالید.

   امام سجاد (علیه‌السلام) در این باره می‌فرماید:

   یعنی:  به شهدا نگریستم که بر بستر خاک افتاده و کسی آنها را دفن نکرده بود . چنان سینه‌ام تنگ شد و چنان بر من سخت گذشت که کم مانده بود جانم بر آید  . در این میانه  عمه ام زینب به مددم رسید...

[کامل الزیارات، ص 444 ، و با ترجمه ذهنی تهرانی ص ۲۶۰]

چه بجا فرموده اند در زبان حال  امام سجاد علیه السلام:

سی سال در فراق پدر می گریست و می گفت:
بازار شام جای عزیزان ما نبود...


 

این مطلب توسط هاشم.انگوتی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۷/۲۷ - ۰۰:۴۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)